• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Podruhé...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Fotogalerie: Na veletrh vysoce kvalitních a velice drahých reprodukčních sestav High End se...
    http://technet.idnes.cz/foto.aspx?c=A130510_225042_tec_audio_nyv
    SVANC
    SVANC --- ---
    FURYAN: Důležité při měření tepu ovšem je, aby dotyčný věděl, že hraje ten drahý kabel :)
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    SVANC: Ale oni opravdu poznatelne lepe hraji - poznas to na tom cloveku... Celou dobu delas chybu mereni. Nesmis merit kabel, ale treba tep toho cloveka
    SVANC
    SVANC --- ---
    FURYAN: Opět souhlas. Mimochodem mě vůbec nevadí předražené ceny v hi-endu jako takové, podobně jako mi nevadí ceny třeba značkových kabelek nebo lustrů. Co mi ale vadí, když mě někdo přesvědčuje, že např. drahé kabely také poznatelně lépe hrají. A jediným způsobem, jak dokázat, že je to kravina, je buď měření nebo slepý test. Právě proto, že na subjektivní posuzování není žádné spolehnutí, zvláště jde-li o opravdu subtilní rozdíly.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    AKA_THE_A: Vira neni o tom, jestli je, nebo neni. Vira je jen o JE, ta zadne neni nema .)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    FURYAN: a co když nebude? /trollface/
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    SVANC: No a timto kolecme kolem dokola jsme se dostali k jadru hi-endu: kupujes si drahy kramy pro pocit, protoze mas z toho poslechu a samotneho vlastnictvi prijemny pocit :) Nikdo neni takovy blazen, aby si nechal kazit dobry pocit nejakym trapnym merenim, pfff :) 3/4 sveta veri, ze je stvori nejaky hodny pan. Ja verim, ze repro za 500 tisic bude lepsi, nez repro za 50 tisic. .)
    SVANC
    SVANC --- ---
    FURYAN: Naprosto souhlasím - koneckonců jenom jinými slovy říkáš to samé co já - že na lidské uši není spolehnutí :).
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    SVANC: zastavam nazor, ze i kdyz zmeris naprosto absolutne totozne hodnoty, ze to usima slysis hrat kazdy jinak. Argumentuje se slepymi testy. OK. Me to neva, protoze kupovat stale neco noveho nemam v planu. Ja si myslim dokonce to, ze kdyz si pustim desku dvakrat, desetrkat po sobe na stale stejne aparature, uslysim ji 10x jinak. A pritom bys nameril 10x to samy. Tohle proste podle me plati obecne. .)
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Kde jsem říkal "ze automobilismus jako technickej obor je dobrej priklad"?
    SVANC
    SVANC --- ---
    FURYAN: Nikdo tě přece nenutí nic měřit, zvláště pokud jsi s daným stavem spokojený. Ta poznámka ve smyslu, že je nutná určitá metodika, aby bylo možné testování považovat za objektivní, platí obecně.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: Rikals, ze automobilismus jako technickej obor je dobrej priklad. Tak jsem doufal, zes to mel promysleny.
    FURYAN
    FURYAN --- ---
    SVANC: Vubec nechapu, proc bych mel neco merit, kdyz slysim, ze to hraje jinak :))
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Trolling? Těžko můžeš mít zakryté oči u činnosti, ke které potřebuješ zrak. To ovšem není případ posuzování zvuku.

    Zatím tu místo odpovědi na jasnou otázku (SVANC) předvádíš jenom vytáčky :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Mimochodem, majitelé aut, kdo z vás si ho vybíral slepým testem (oproštěn od vlivů)?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: A jak se při řízení dvou aut oprostíš od vlivů, který by jinak měly vliv na tvůj test aut? :)) Dáš si nějaký škopky leda, nic jinýho mě nenapadá.

    MATT: Uzavřená.
    MATT
    MATT --- ---
    MACHALIK: pak napiš jakej bassreflex používáš ;)
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: Mýlíš se, i u aut se slepé testy uplatňují tam, kde to má smysl, tzn. v případech, kdy by byl výsledek zkreslen subjektivními vlivy, např. očekáváním: http://www.motoring.com.au/reviews/2011/medium-passenger/kia/is/lexus-is-350-and-kia-optima-blind-test-24151
    Jen pro jistotu, abys zase nezačal trolovat - "slepý" v tomto kontextu znamená oproštěný od vlivů, které by na výsledek testu neměly mít vliv.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    GOSHEWAN: To je zajímavý, jak rychle jsme se dostali do pocitářské roviny. Ještě bych po tobě mohl chtít rozdělení těch tříd a definici "lidí", ale nechám to plavat a celou tu blbost prostě přejdu.

    MATT: Jdu tedy pohonit, dobrej tip.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam