• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Jasně, zkusím to podruhé :). Takže: MACHALIK: Ukážeš mi, kde jsem říkal "ze automobilismus jako technickej obor je dobrej priklad", nebo to mám brát jen jako další neumělý pokus zahrát do autu otázku (SVANC) na kterou nemáš rozumnou odpověď?
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Podruhé...
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      Fotogalerie: Na veletrh vysoce kvalitních a velice drahých reprodukčních sestav High End se...
      http://technet.idnes.cz/foto.aspx?c=A130510_225042_tec_audio_nyv
      SVANC
      SVANC --- ---
      FURYAN: Důležité při měření tepu ovšem je, aby dotyčný věděl, že hraje ten drahý kabel :)
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      SVANC: Ale oni opravdu poznatelne lepe hraji - poznas to na tom cloveku... Celou dobu delas chybu mereni. Nesmis merit kabel, ale treba tep toho cloveka
      SVANC
      SVANC --- ---
      FURYAN: Opět souhlas. Mimochodem mě vůbec nevadí předražené ceny v hi-endu jako takové, podobně jako mi nevadí ceny třeba značkových kabelek nebo lustrů. Co mi ale vadí, když mě někdo přesvědčuje, že např. drahé kabely také poznatelně lépe hrají. A jediným způsobem, jak dokázat, že je to kravina, je buď měření nebo slepý test. Právě proto, že na subjektivní posuzování není žádné spolehnutí, zvláště jde-li o opravdu subtilní rozdíly.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      AKA_THE_A: Vira neni o tom, jestli je, nebo neni. Vira je jen o JE, ta zadne neni nema .)
      AKA_THE_A
      AKA_THE_A --- ---
      FURYAN: a co když nebude? /trollface/
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      SVANC: No a timto kolecme kolem dokola jsme se dostali k jadru hi-endu: kupujes si drahy kramy pro pocit, protoze mas z toho poslechu a samotneho vlastnictvi prijemny pocit :) Nikdo neni takovy blazen, aby si nechal kazit dobry pocit nejakym trapnym merenim, pfff :) 3/4 sveta veri, ze je stvori nejaky hodny pan. Ja verim, ze repro za 500 tisic bude lepsi, nez repro za 50 tisic. .)
      SVANC
      SVANC --- ---
      FURYAN: Naprosto souhlasím - koneckonců jenom jinými slovy říkáš to samé co já - že na lidské uši není spolehnutí :).
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      SVANC: zastavam nazor, ze i kdyz zmeris naprosto absolutne totozne hodnoty, ze to usima slysis hrat kazdy jinak. Argumentuje se slepymi testy. OK. Me to neva, protoze kupovat stale neco noveho nemam v planu. Ja si myslim dokonce to, ze kdyz si pustim desku dvakrat, desetrkat po sobe na stale stejne aparature, uslysim ji 10x jinak. A pritom bys nameril 10x to samy. Tohle proste podle me plati obecne. .)
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Kde jsem říkal "ze automobilismus jako technickej obor je dobrej priklad"?
      SVANC
      SVANC --- ---
      FURYAN: Nikdo tě přece nenutí nic měřit, zvláště pokud jsi s daným stavem spokojený. Ta poznámka ve smyslu, že je nutná určitá metodika, aby bylo možné testování považovat za objektivní, platí obecně.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: Rikals, ze automobilismus jako technickej obor je dobrej priklad. Tak jsem doufal, zes to mel promysleny.
      FURYAN
      FURYAN --- ---
      SVANC: Vubec nechapu, proc bych mel neco merit, kdyz slysim, ze to hraje jinak :))
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Trolling? Těžko můžeš mít zakryté oči u činnosti, ke které potřebuješ zrak. To ovšem není případ posuzování zvuku.

      Zatím tu místo odpovědi na jasnou otázku (SVANC) předvádíš jenom vytáčky :)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      Mimochodem, majitelé aut, kdo z vás si ho vybíral slepým testem (oproštěn od vlivů)?
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: A jak se při řízení dvou aut oprostíš od vlivů, který by jinak měly vliv na tvůj test aut? :)) Dáš si nějaký škopky leda, nic jinýho mě nenapadá.

      MATT: Uzavřená.
      MATT
      MATT --- ---
      MACHALIK: pak napiš jakej bassreflex používáš ;)
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Mýlíš se, i u aut se slepé testy uplatňují tam, kde to má smysl, tzn. v případech, kdy by byl výsledek zkreslen subjektivními vlivy, např. očekáváním: http://www.motoring.com.au/reviews/2011/medium-passenger/kia/is/lexus-is-350-and-kia-optima-blind-test-24151
      Jen pro jistotu, abys zase nezačal trolovat - "slepý" v tomto kontextu znamená oproštěný od vlivů, které by na výsledek testu neměly mít vliv.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      GOSHEWAN: To je zajímavý, jak rychle jsme se dostali do pocitářské roviny. Ještě bych po tobě mohl chtít rozdělení těch tříd a definici "lidí", ale nechám to plavat a celou tu blbost prostě přejdu.

      MATT: Jdu tedy pohonit, dobrej tip.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam