• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MACHALIK: Treba k tomu, abys poznal jestli dany komponent je nebo neni aspon trochu slusny:)

    Na zaklade toho, ze ve slepem testu neni slyset mezi komponenty rozdil lze usuzovat, ze rozdily v akustickem projevu techto komponent jsou mimo lidske vnimani. Jejich zamenou v sestave neziskame sestavu s lepsim/horsim zvukem. (Vsimni si ze netvrdim, ze je jedno kterou z tech komponent do sestavy zaradis)
    SVANC
    SVANC --- ---
    MACHALIK: MACHALIK: Tak znovu... Nejde o to, abys sám aktivně naslepo testoval. Ale pokud tisíce slepých testů např. ukážou, že rozdíly mezi zesilovači nejsou slyšitelné, tak je zbytečné si připlácet za "lepší zvuk" a lze se soustředit jen na parametry (např. výkon), design, ergonomii... A hlavně lze ušetřit.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    AXTHEB: Samozřejmě že stáčí, vykládá něco o tom, co já jsem nebo nejsem ochoten přijmout. To vůbec není podstatný. Já se bavím o slepým testu.

    K čemu je (ti) testovací metodika, jejíž výsledky předem znáš?

    Odpoví mi někdo?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: No nevyseru se. Chci vědět, k čemu je nám užívání testovací metodiky, kterou "dojdeme ke zjištění, že rozdíly mezi jen trochu slušnými komponenty jsou menší, než dokáže člověk ušima poznat."

    Tak prostě jsme ve shodě?
    1) Postavím proti sobe dva [jen trochu slušné] komponenty ve slepém testu.
    2) Co zjistím? Že mezi nimi neslyším rozdíl.
    3) Věděl jsem to ještě před započetím testu? Ano, věděl.
    4) Proč jsem ten test dělal?
    5) Má smysl dělat příští slepý test?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MACHALIK: Huh? Nikam nic nestaci, slepych testu se drzi.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SVANC: Kam se to stáčíš? Já přece neříkám, že nějaké rozdíly slyšet jsou. Proč zavádíš debatu na nějaký scestí? Teď se bavíme o slepých testech, zkus to udržet.
    SVANC
    SVANC --- ---
    Už se na to slovíčkaření vyser... :). Podstata věci je každému jasná.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---

    Jsou následující dvě prohlášení shodná?

    5 hlasy od 5 respondentů

      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: Slepé testy jen ukazují, že ty rozdíly (měřitelné dokonce i u kabelů) nejsou slyšitelné.
      Jiná věc je, že ty tenhle prostý fakt nejsi ochoten přijmout, aniž bys však mohl dát jakýkoli argument proti.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      AXTHEB: Jakto? Takže když tam přidám klauzuli o "jen trochu slušných komponentech", tak už shodné budou? Hele, pro mě za mě, klidně.
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      MACHALIK: Ok, tak abych ukojil tvoji slovickarskou obsesi, tak [Slepym testem dojdeme]
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      MACHALIK: Z prvni vety vyplyva, ze existuje nejaka hranice, pod kterou ty rozdily slysitelne jsou, kdezto ta druha veta to popira.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      (Ačkoli teda opravuješ Svanca, protože "ke zjištění" pronesl on.)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      AXTHEB: Akceptuji tvoji opravu. Vysvětli mi prosím rozdíl mezi oběma větami. Díky!
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      Znamená věta "[Slepý test slouží] k zjištění, že rozdíly mezi jen trochu slušnými komponenty jsou menší, než dokáže člověk ušima poznat." to stejné jako "Při slepém testu VŽDY zjistíme, že NIKDY neslyšíme rozdíly mezi komponenty."?

      neznamena.
      Navic to neni [Slepý test slouží] ale [Ze slepych testu vyplyva].
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: Kriste pane, takže jsou ty rozdíly poznat nebo ne? Vždyť pět let říkáš, že ani mezi Yamahou z marketu a superdrahejma dělenejma koncema od nevím koho není nic poznat, a to ani když máš možnost vyhrát deset tisíc dolarů.

      Pomož mi porozumět. Znamená věta "[Slepý test slouží] k zjištění, že rozdíly mezi jen trochu slušnými komponenty jsou menší, než dokáže člověk ušima poznat." to stejné jako "Při slepém testu VŽDY zjistíme, že NIKDY neslyšíme rozdíly mezi komponenty."? Protože mi přijde, že jo. Pokud jo, tak jaký má smysl používat testovací metodiku, jejíž výsledek je předem znám a je to, že všechno je stejné?
      SVANC
      SVANC --- ---
      MACHALIK: K zjištění, že rozdíly mezi jen trochu slušnými komponenty jsou menší, než dokáže člověk ušima poznat.
      To je ovšem to, co ty nikdy nepřipustíš, i kdyby hromada fakt jasně ukazovala, že přesně takhle to je :)
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC:
      AXTHEB:
      To je přece to stejný. Při slepém testu vždy zjistíme, že nikdy neslyšíme rozdíly mezi komponenty. To je to, co zjistíme.
      Ještě jednou, chlapi: při slepém testu VŽDY zjistíme, že NIKDY neslyšíme rozdíly mezi komponenty.

      K čemu je dobré používat takovouto metodiku?
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      SVANC: Rád bych, abys po letech začal být ve svých výrocích konkrétnější.
      Hele, pokaždé je k dispozici určitý rozpočet. Nikdy není neurčitý. Ta věta nic neznamená.
      Co říkáš tedy je, že kupujeme-li aparát (za určitý = jakýkoli rozpočet), je rozumné za vše kromě beden utratit "co nejméně". Kolik to je? Co nejméně může znamenat onu integrovanou zvukovku - there goes the player - z ní dvojlinku Hama do zesilovače z Tesca za 799 korun (předpokladem je, aby měl dostatečný výkon) a z něj dvojlinku Hama do libovolně drahých beden (there goes zbytek rozpočtu).

      Je to to, co říkáš? Pokud ne, můžeš definovat ono "co nejméně" v oblasti CD přehrávačů a zesilovačů (předpokládejme automaticky integrované, protože to je stejné jako dělené)? Stačí mi částky. Třeba DVD přehrávač do tisícovky a zesilovač do tří tisíc. K tomu Dali Megaline za milion korun, byl-li určitý rozpočet milion a čtyři tisíce. Kabely zanedbáme.

      Fakt jsem se teď rozhodl zjistit praktickou stránku tvých názorů a doporučení. Prostě si stavím aparát. Mám na něj určitý rozpočet. Poraď mi. Bez prdele.
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam