• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      MATT: nikdy zcela nevyloucis, proto taky tech testu/testeru bejva vic.

      Kdyz jsem mel kdysi davno brigadu coby testovač piva, tak jsem dostal nacepovany vzorek. Normalne jsem na nej videl a mohl si s nim delat co chtel, jen dalsi jsem dostal az po vypiti predchoziho. Je jasny, ze po peti sesti pullitrech uz nebyl testovaci subjekt tak bystry jako na zacatku.

      Ale vis co? Vzdyt to nevadi. Lidi budou ta piva "v ostrym provozu" taky hodnotit i ve stavu ozralosti, nejen za strizliva. A pokud zadavatele davali testujicim (nebo testovanym - jak kdo chce) subjektum vzorky v nahodnym nebo pseudonahodnym poradi, tak se i ta ozralost pri dostatecnym mnozstvi lidi vyrovna.
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      MATT: Proč ten test vín není slepý? A nedělej na mě smajlíky a nepiš pičoviny o odlescích.
      MATT
      MATT --- ---
      MACHALIK: jak z dlouhodobyho poslechu vyloučíš vliv posluchače?
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      OMNIHASH: tady jsi v klubu Hifi a Q
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      MATT: Čili "protože pařez", chápu. Díky za tvůj vstup.
      OMNIHASH
      OMNIHASH --- ---
      jsem tady správně v auditku: rozebíráme vědecké metody?
      DEIKSAC
      DEIKSAC --- ---
      MACHALIK: dokážeš diskutovat věcně, bez invektiv na nezkušený lojzy? :-)
      "metodika dlouhodobého testování dvou zcela přirozeně odtajněných komponentů vede k cíli" - z toho, jak o tom mluvíš pro mě vychází, že to je tvůj vlastní cíl, vlastní vkus a vlastní metody, nikoli univerzálně platnej postup. Ty to shrneš do pojmu "zkušenej hifista", jenže každej takovej dospěje k různejm výsledkum. Za mě je to stejně subjektivní, jako vkus ve víně a rozhodně ne univerzálně platný
      MATT
      MATT --- ---
      MACHALIK: protoze vis, z ktery flasky si nalevas a muzes si vytvorit osobni vztah k jejim odleskum ;)
      chybi mi informace, k cemu ma tvuj slepy test slouzit..
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---
      MATT: Pecka. Díky. Můžeš říct, proč ten test vín nepovažuješ za slepý?
      MACHALIK
      MACHALIK --- ---

      Mám tu anketu o vínech dát anonymní?

      4 hlasy od 4 respondentů

        MATT
        MATT --- ---
        MACHALIK: tak jsem ti zahlasoval, ted doufam, ze reknes tu vasi metodiku.
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        MATT: Mě zajímá hlasování v anketě. Všechny informace máš k dispozici, můžeš hlasovat nebo seš jako Svanc a nemůžeš? U něj jsou teda jiné důvody, on věří v Boha a na to se mu nesmí sahat. Je potřeba akceptovat a teprvě pak se můžeme bavit.
        MATT
        MATT --- ---
        MACHALIK: pro me by to slepá test byl, pokud by mi nekdo k tomu rek, ze to nejsvetlejsi je nejlepsi, tak by to byl jiz test poloslepý ;)

        ale mě by zajímalo, jak porovnáváte ty komponenty?
        SVANC
        SVANC --- ---
        Mrkni na tyhle stránky, mohly by se ti líbit - tam mají k autoritám a tisíckrát ověřeným informacím velmi podobný vztah jako ty.
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        Autority.
        Svaté texty.
        Pá pá.
        SVANC
        SVANC --- ---
        MACHALIK: Alternativou je akceptovat obecně uznávané a vědeckými metodami tisíckrát potvrzené informace. Nikoli prohlašovat, že vše je jiné, neumět dát validní protiargument, ale přesto stát na svém.
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        MATT: Zajímavý. Takže ty nejseš s to vyhodnotit, jestli popíjení z těchto tří flašek a dělání si názoru je slepým testem nebo ne. Super! Možnost "potato" mě tam nenapadlo zařadit, zase jsem o krok pozadu.
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---
        Alternativou je zjevně jedině pokleknout a mlátit hlavou o zem a přijmout ho za boha.
        MATT
        MATT --- ---
        MACHALIK: a JAK testujete komponenty aby nezalezelo na uchu?

        MACHALIK: MACHALIK ? ;)

        MACHALIK: nelze jednoznačně odpovědět, záleží, jaké má posuzující informace
        SVANC
        SVANC --- ---
        Dojdeme demokratickým hlasováním k tomu, že bias neexistuje? :D
        MACHALIK
        MACHALIK --- ---

        1: Je testování těchto tří lahví vína slepým testem?

        11 hlasy od 11 respondentů

          SVANC
          SVANC --- ---
          MACHALIK: Co kdybys místo dalšího nekonečného kola myšlenkových konstrukcí konečně odpověděl na tu otázku? :)
          Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam