• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Mam zalusk na
    Bowers & Wilkins 801 N + žulové podstavce - Náchod - Sbazar.cz
    Bowers & Wilkins 801 N + žulové podstavce - Náchod - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/wvtuning/detail/83613787-bowers-wilkins-801-n-zulove-podstavce
    a k nim
    CLASSE AUDIO CA-M 400 - perfektní stav - Náchod - Sbazar.cz
    CLASSE AUDIO CA-M 400 - perfektní stav - Náchod - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/wvtuning/detail/83614007-classe-audio-ca-m-400-perfektni-stav

    Co myslite, je to dobra kombinace?


    Nebo jsou lepsi tyhle, protoze uz hraji od nizsich basu?
    Bowers & Wilkins B&W 802 Nautilus černe - Reprosoustavy - HiFi Bazar - www.hifionline.cz
    Bowers & Wilkins B&W 802 Nautilus černe - Reprosoustavy - HiFi Bazar - www.hifionline.cz
    https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/bowers-wilkins/b-802-nautilus-cerne/
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    HERR_FLICK: právě mi šlo o to hraní do všech stran, což mi připadne divný jak to umístit, protože nad hlavy to bude zvuk naprd počítám. Díky moc za tipy - líp asi hraje ten Pro Addon?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ACHERON: jako vsechny bose to sou penize splachly do kanalu za bazmek, kterej sice hraje do vsech stran, ale do vsech stran nahovno

    Pokud chces neco, co se da poslouchat i venku, tak za podobny penize Audio Pro Addon t3, nebo Harman kardon go play 2

    Bude zalezet, jak moc chces, aby to bylo prenosny, melo vydrz baterie a velikost a odolnost

    Nejlepsi zvuk ma Vifa, ale bejva to uz trochu jina cenova
    NOIZER
    NOIZER --- ---
    ACHERON: muj bratr neco takovyho ma, hraje to celkem obstojne jako pozadi ke grilu nebo tak, umi se to celkem i okotlit, ale krepcit u toho asi nebudes
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    Ahoj, nemá tu někdo zkušenosti s tímhle? https://www.alza.cz/bose-soundlink-revolve-d4846056.htm , případně s tím pluskem? Uvažuju o něčem na malý párty, ale cenová kategorie je taková, že se mi moc nechce riskovat vracení :)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Dodám že jsem viděl lidi nadšeně tancovat i na týpka co pouštěl kazety z undergroundovejch labelů na dvou boomboxech zapojenejch do digitálního mixu. Set hranej z DAT pásek mám bohužel jen z druhý ruky :). Analog vyžaduje větší investici, tak tam je průměrnej skill hrajících asi vyšší, ale je to vždycky o kvalitě DJe a ne média. Myslím že většina nejlepších a nejzajímavějších setů co jsem slyšel byla z laptopu nebo z flashky z playerů (protože ti lidi typicky hráli nikde nevydanou hudbu a využívali širší možnosti digitálu), stejně tak už jsem víckrát viděl vinylového DJe vyklidit parket.

    Ale pořád nějak nevidím, jak tahle debata souvisí s jitterem anebo s high endem obecně :)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Přednes je bližší živý kapele v tom, že CDčka nevazbí a nebrumí ;)

    Já taky sem tam hraju a DJing (a tuplem když někdo jede z desek) nemá s HiFi moc společnýho.. S tou dynamikou bych obecně možná ještě souhlasil, ale to má spíš víc společnýho s tím co se dává na desky a co se vydává digitálně - přece jen když někdo vydává desku, tak to většinou pošle někomu, kdo má z masteringem nějaký zkušenosti a trochu jinej přístup, než "hlavně ať je to co nejvíc nahlas".
    U digi-DJů je problém taky často s tím, že to jde víc vysolit a headroom na těch nahrávkách je tak malej, že to jde často do trvalýho klipu, což není pro posluchače nic moc příjemnýho.

    Jinak desky jsou v reálu strašnej oser na to, aby to dobře hrálo a to z X důvodů - správnej přítlak nebo nastavení gramofonu je neexistujicí - ať už že na to lidi serou, nebo kvůli skakání, přenosky má každej dávno za životností, ani jeden DJskej gramofon (včetně techniksů) není sám o sobě žádný velký hifi, na stage je X vibrací, elektrika často v prdeli, samotný ty desky stojí často za hovno už když je vyndáš z obalu, mixy jsou některý pro zvuk smrtící, hraje se do červených, na P.A. máš procesory co jsou nastavený pro všechno jinýho než čistej přednes atd atd. Ale pořád je to víc sexy :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TEDDYBEDDY: pokud má dj analogovej mix, tak možná, ale těch už se používá minimum, navíc v případě většího zvuku je to hnany ještě přes další ad-da převodník v stage mixu a další ad-da převodník ve speakermanagementu, nevíc třeba u techna nebo breakbeatu mám ty samý skladby na vinylu i ve flac a neslyšel jsem tam rozdíl v mastetingu (žádná loudness war)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    KUZMA GRAMOFON KUZMA Model: STABI S- STOGI S - Gramofony - HiFi Bazar - www.hifionline.cz
    https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/gramofony/kuzma/gramofon-kuzma-model-stabi-s-stogi-s/
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TEDDYBEDDY: aha, pardon, já myslel že se bavíme o hraní DJů v klubu, tak to jsem tě asi špatně pochopil
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    VOZKA: Jakej máš gramec/ přenosku/ phono zes?
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    TEDDYBEDDY: asi chodíš na akce kde z digitálu hrávaj míň schopný lidi protože to je jednodušší. Protože jinak je to fakt píčovina :)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MAJA: Jaku u blbejch tady. Stačí poslouchat/ dívat se, když v klubu hraje DJ z vinylu vs D/A ( nedejbože z noťasu). Lidi obvykle vinyl zvedne ze židlí, tančí, dovádějí, atak. Dynamika, timing, přednes je dle kvality aparátu nejblíž živý kapele a to i na relativně levným gramci. Pak to samý pusťte ze stejně drahýho nebo i 2x dražšího digitálu a zábava je u konce. Čekováno 100x.
    BLAMAZ
    BLAMAZ --- ---
    TEDDYBEDDY: Budu to prasit prevodnikem od NAD.
    BREGALAD: skoda ze to ma jen opticky vystup.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    CROME: Není Twitter jako tweeter ; -)
    CROME
    CROME --- ---
    Tak tohle je velka parada, skoda, ze by me to asi neunesla podlaha :)
    Znate nekdo toho prodejce?

    JBL 4350 Studio Monitors - Praha - západ - Bazoš.cz
    https://elektro.bazos.cz/inzerat/106332509/JBL-4350A-Studio-Monitors.php
    MAJA
    MAJA --- ---
    LOPIK: jj, basy tuším do 300Hz jsou víceméně monofonní
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    VOZKA: Jak co - některý věci co zvládne CD, deska nedá - klasicky třeba nějaký splašený stereoefekty u basů, to se na desku vylisovat nedá.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    ENGUMAZ: Master který vyleze ze studia může být stejný, ale i v takovém případě afaik vždy dojde u výrobce desky k drobným změnám souvisejícím s technickými omezeními vinylu. Jak moc jsou reálně slyšitelné nevím.
    MAJA
    MAJA --- ---
    ENGUMAZ: myslím, že existuje asi jedno vydavatelství/nahrávací studio, které jede komplet analogově :-)

    TEDDYBEDDY: neřeším jenom jitter, jenom ten falešný pocit, že analog je lepší :-) Většinu stačí sprznit už v nahrávacím studiu a při přípravě masteru (nezávisle na použité technice).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam