• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    KASTA
    KASTA --- ---
    YMLADRIS: sem tim chtel vlastne rict, ze skrze tu Animu jsem v tom osobne zaangazovanej, takze se casto nedokazu jen smat, nybrz me to irituje.....

    hezky se mi tu povida, ale mam desnej hlad a doma nic, tak musim vyrazit na lov do mesta......:-(
    KASTA
    KASTA --- ---
    PETJULE: OK, nechame toho....:-)
    KASTA
    KASTA --- ---
    YMLADRIS: hele me to vpodstate zase tak nestve, ja to spis napsal jako dovetek, proc sem se vyjadril "radikalneji nez obvykle", coz stejne nakonec vsichni nepochopili....:-))))

    Ale chapu na co se ptas, ty andilci by mi vadili (iritovali) asi mnohem vic - jestli mam odpovedet strucne a uprimne, tak u me za to muze asi nejvic Anima - ne vzdy se projevuje primocare ale myslim, ze je v zasade (u me) u takovychle veci skoro za vsim.....

    NAPR: Nedavno jsem mel zazitek, ze jsem po hodne dlouhy dobe potkal holku, ktera me hodne zaujala - myslim, ze se mi to nestalo tak 5 let....:-)))) Nemluvim samozrejme o sexualnim zaujeti (to se mi stava i nekolikrat za den:-), spis ve me "zarezonovala" s mym nej nitrem. Nebyla vlastne ani moc hezka (tj. nebyla "muj typ"), ale co me dostalo, byla ta duchovni slozka jeji osobnosti - proste tim zila, vyzarovala to, byla to uzasna inspirace - uplne hrala do noty s moji predstavou idelani zeny.... jenze pak to zacalo praskat a ja zjistil ze jeji cesta je hrozne povrchni a vlastne hloupa...:-) No a z toho zustava takovej pocit frustrace..... kterej se prenasi na vsechny podobne lidi.... nejspis
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    KASTA: heh, korektnost kavarenskeho intelektuala, to me bavi .) tos vystihl pekne .)

    jinak tu uroven jsem myslela ciste lidskou, stejnej biologickej druh, byt s rozdilnym myslenim, vnimanim, citenim, intuici na urovni jednotlivce, coz neni ani spatne ani dobre, proste pro kazdeho jine....
    KASTA
    KASTA --- ---
    PETJULE: no on to nebyl vtip, byla to reakce na to co popsal LOOK a ja odpovedel ze (podle me) presne vystihl (jeden ze zpusobu) jak degradovat Junga na New Age.....

    to "cernobily videni" je mozna trochu zpusobeny zjednodusovanim psanyho projevu, presto mi ale prijde nepochopitelny videt v tom mym predchozim prispevku, kde jsem proste popsal urcitej typ lidi "zarodek xenofobie, rasismu" (schvalne jsem si to znova nalistoval a precetl).

    Naproti tomu vetu typu "lide jsou ruzni, kazdy vime neco a vsichni jsme na stejne urovni..." bych nikdy nepouzil, protoze je naprosto nic nerikajici - vubec nechapu co tim mas na mysli, jak na stejne urovni???, urovni ceho??? Tohle zase evokuje me takovej nasilnej pokus o "korektnost kavarenskeho intelektuala", nikoho neurazit a radsi nerict nic konkretniho, aby se to nahodou nekoho nedotklo, nekdo si to nevztahl...

    kazdej mame proste svuj zpusob vyjadrovani...:-)))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    http://www.scienceworld.cz/sw.nsf/ID/CB1D995A9883A997C1257313003779B5?OpenDocument&cast=1

    otazka, ktera vas donuti jit pomaleji

    zajimavy clanek o primingu
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    YMLADRIS: ja z takovych slov (jako od elfinky) vnimam povetsinou neuprimnost (teda pokud mi to zrovna neposlala moje babicka ...ta to ma taky rada.))
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    YMLADRIS: hmmm, blog sofielariena mi nic nerika .) a chapu, ze to nektere lidi toci nebo si z toho delaji legraci .) ja k tomu mam vetsinou postoj jakehosi smireni, ze to tak proste chodi a ze takovi lidi jsou .)
    btw. ani nemam nejakou intenzivni snahu sirit mir mezi lidmi :) /chapu ze je to naproto zbytecne .))/ spis jsem tak nejak odmalicka nastavena ci co nevim... .)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    jo a hlavne jsem se chtela zeptat, cim to asi je? ze to cloveku tak vadi (pokud se shodnem, ze jsme tolerantni k nejruznejsim projevum lidstvi - at si kazdej dava na zahradku jaky trpasliky chce a oblika si co chce a posloucha co chce (zdravim SPIELMANNA ;)), ale ty jo, jak zacne o andilcich nebo

    Tak tedy krásný den
    kéž pln je dobrých zpráv,
    ať člověk povznesen
    se domůže svých práv.
    Ať práce daří se
    a voda chutná sladce,
    když slunce nesvítí,
    tak září naše srdce.


    Od Elfinky
    (10.3.2006 )

    tak jdu normalne do kolen, proste silna fyzicka reakce. Mate taky komplex "nespravneho duchovna"? ;-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    petjule, kasta: to je IMO zajimavy fenomen, jak moc se lidi dotyka sledovat "nespravny" postup v oblasti duchovna. Jako ze KASTU toci povrchni a nevkusny gulas z Junga, new age a kvantovky, mne zase strasne toci veci typu

    http://sofielairena.sblog.cz/o_mne/

    co toci vas?

    petjule: cimz nechci snizovat tvou snahu o mir mezi lidmi ;), ale visjak, kdyz se ty opovrhujici pocity objevuji, IMO je dobre zkoumat o cem jsou, nez to odpalkovat jako rasismus. Tebe v oblasti duchovna neirituje nic?
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    KASTA: ok, dobre... konkretne jsem reagovala na toto: presne takhle to "globalizujou" nebo "transcendujou" lidi ktery sice Jungovi moc nerozumi, ale o to vetsi maji potrebu "tajemna a duchovna" a pak z toho vznikaji clanky a knizky ve stylu New Age, ktery se na chudaka odvolavaji.

    vzhledem ke smajlikum chapu, ze to mohl byt vtip, coz to uplne zneni tedy castecne omlouva .) na druhou stranu mi tohle ovsem evokuje komplex cernobileho videni "lide jsou bud dobri nebo spatni, bud vi nebo nevi...." coz mi pripada jako zarodek xenofobie, rasismu a proto by mel byt zmenen na "lide jsou ruzni, kazdy vime neco a vsichni jsme na stejne urovni..." nerikam, ze ho mas prave ty a mel bys ho resit, to nejlip vis a posoudis sam...jen pisu, co mi prispevky takoveho typu evokuji....snad mi rozumis .)...
    KASTA
    KASTA --- ---
    PETJULE: mam pocit, ze reagujes na neco co jsem vubec nenapsal... takze moc nevim co k tomu rict.....
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    KASTA: neda mi to a musim reagovat na tento tvuj prispevek ;)

    za 1, v ps mi prijde, ze si mirne protirecis... ;)

    za 2, tohle globalizovane hodnoceni produktu lidi, kteri maji potrebu /ci spis imo nutnost vzhledem k vlastnimu osobnimu nastaveni mysleni x citeni x vnimani x intuice/ si Junga vykladat vic transcendentne a duchovne, chapu jako "hazu je vsechny do jednoho pytle a povazuju je za ty, kteri jungovi nerozumi spravne, ale jen povrchne a hloupe...", coz mi pripada minimalne hodne kratkozrake... vis, i mezi temito lidmi lze imo najit hodne tech, kteri Jungovi opravdu rozumi a chapou ho PO SVEM a JINAK /bohuzel jsem uz prilis unavena, abych ti hledala konkretni dukazy....

    nic ve zlem, ale z tveho prispevku mam husi kuzi podobne jako z nekterych sektarskych clanku new age....
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    YMLADRIS: nj, jenze tito budhisticti praktikanti vesmes cely den medituji a venuji se tomu procesu uvedomovani, kdezto v nasich podminkach tato situace imo neni mozna.... /musime do prace, starat se o sebe a blizke atd./

    nejsem si jista, jestli stav, kdy je vsecko vedome muze nastat ....imo je toho u budhistickych mnichu vedome hodne hodne moc oproti vetsine beznych lidi, ale ne vsechno...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KASTA: na tom webu toho je... ;) tak treba nekdy.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    PETJULE: joo to jo. ja to myslim tak, ze pokud by se vedomi totalne rozsirilo (bylo si vedome vseho), tak ... co by se stalo s nevedomim, vyschlo by?

    v tom smyslu ze treba fakt hodne pokrocili praktikanti uvedomovacich cest (buddhismus) udajne nemaji sny a kdyz zbasti lsd neprinese jim to zadny vyron materialu. pac proste uz neni co by se spontanne vynorovalo, neni co si uvedomovat, vsecko je vedome.

    ale nejak mi to nedava smysl. beru nevedomi jako zdroj zivota nebo jak to rict a vedomi jako to, co si ten zivot uvedomuje ( ;-) hm definice kruhem)

    no nic
    KASTA
    KASTA --- ---
    YMLADRIS: u techhle teorii je treba mit na zreteli, ze jde jen o myslenkovou konstrukci, o pokus vysvetlit tu paradoxnost kvantovy fyziky, myslim, ze zadnej primej ani neprimej dukaz paralenich vesmiru neexistuje ani v naznaku.... krome toho ze by to tak mohlo byt.....:-)

    TOOM: Kvantova propletenost je fakt zajimava, pro sebe mam z techhle veci podbnej zaver - ze vime ze nic nevime....:-)))))

    JUNG a KVANTOVKA - taky se nad tim zamyslel, myslim v prvnim dile Vyboru z dila srovnava psychologii a zkoumani psyche s kvantovou fyzikou - jako paralely - me to docela oslovilo, ale myslim ze zase nejakou hlubsi souvislost nehledal....

    JUNG a DOVRSENA INDIVIDUACE - nevim, ale doporucuju precist neco o jeho zivote na ty strance co sem hazel SPIELMANN: jung.sneznik.cz ....ja tam odpoved nasel....
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    YMLADRIS: rekla bych, ze nevedomi v tom hraje dle Junga roli nezbytnou. Nevedomi je neohranicene a nevycerpatelne, ovsem smysl dava jen ve vztahu k ja.
    obsah nevedomi je z casti osobni - bere se z osobni historie daneho cloveka (vytesnene vedome vzpominky, vsechno, co vim, ale momentalne si nemyslim, vse, co vnimam smysly, ale ne vedome..dokonce i vsechno budouci co se pripravuje v ja...) a zcasti kolektivni predstavovane zejmena archetypy podedene po nasich predcich a predavane z generace na generaci....
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TOOM: no ja si predstavim ta mala vedomi ktera se (treba) daji rozsirit a postupne se sejit ve vedomi megahrocha, ale nevim jakou roli v tom celem hraje to nevedomi. kde se vlastne berou obsahy nevedomi.

    TOOM
    TOOM --- ---
    YMLADRIS: Přičemž mne ovšem napadlo, že v toom případě si tu povídám sám se svými alter- egy. ( jako jsi třeba ty YM nebo tady kolega S_V) a všichni kolektivně jsme součástí nevědomí nějakého galaktického megahrocha. Potažmo, disputujeme tu na úrovni těch embrií, co se dohadují, zdali existuje ještě nějaký jiný svět mimo dělohu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam