• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    LOOK
    LOOK --- ---
    DAW: zkus dohledat originalni nazev jungovy prace (nebo praci pokud jich v knize vic) a kde vysla v nemcine, v nejakem vyboru z dila apod, teoreticky muze byt prelozena pod jinym nazvem.
    dalsi moznost je najit jiny text o stejnem nebo pribuznem tematu, ktery je prelozeny.
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    DAW: jo, zda se, ze nevyslo. Jung se krasne cte, v dane dobe mi to bylo hodne blizke. Ted jsem jaksi zanevrela na knihovnu ... neni cas. Ale urcite se chystam v jeho spisech pokracovat :)
    DAW
    DAW --- ---
    LIESKO_VEC: jé hele :) Taky se zajímáš o Junga?
    Ono to v češtině asi teda vůbec nevyšlo.. což je docela blbý, páč předpokládám, že to napsal v němčině, pak to někdo přeložil do angličtiny a já to mám zas ve svym mozku překládat si do češtiny.. no tak to asi nemá vůbec smysl..
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    DAW: clovek a jeho symboly. Ale ceskou verzi jsem nenasla.
    DAW
    DAW --- ---
    Nevíte někdo o českém překladu knihy, která se v angličtině jmenuje Man and his symbols? V češtině tedy Člověk a jeho symboly - ale možná přeložili název trochu jinak?
    STRYX
    STRYX --- ---
    Rrrr... takovy lisak ten Jung :o)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    YMLADRIS: ó-ó!! Na to, že to natáčí jsem úplně zapoměl, bezvadná knížka to je...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YouTube - ‪A Dangerous Method (2011) Official Trailer - Keira Knightley & Michael Fassbender‬‏
    http://www.youtube.com/watch?v=uZ7JKmcLTsI
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    CENSORFUCKER: super
    CENSORFUCKER:a to je po slovensky? :)
    LIESKO_VEC
    LIESKO_VEC --- ---
    Kdyz jsme uz u toho Skalu, co rikate na jeho stredisko hlubinne psychologie http://www.psychopompos.cz/ a napr. ty akce (Cetba z Cervene knihy nebo skupina snu)?
    Byl jste tam nekdo? Je to urceno pro pracovniky v oboru nebo pacienty nebo pro kohokoliv? Nejak jsem to z te stranky uplne nepochopila.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    No Skála mě taky zklamal svým poměrně krátkým textem o analytické psychologii v nově vydaném sborníku současná psychoterapie. Užívá poměrně starých zdrojů (větší část textu stojí na článku Andrew Samuelse z roku 1985 ze sborníku jungians and post-jungians) a některé z nich autoři již docela slušně revidovali (třeba Samuels ten svůj článek předělal v roce 2006 a taky třeba změnil typologii jungiánských škol apod.) No holt škoda této neopakovatelné možnosti.
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    PETJULE: ten Skála v tom videu trochu chybí, že? nebo se mi ho jen nedaří najít? dík kdyžtak ;)
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    dnes je to 50 let co zemřel C.G. Jung

    Televizní akademie - Planeta Země — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10322816274-televizni-akademie/211563237930001-televizni-akademie-planeta-zeme/

    Druhý týden v květnu probíhala událost, která je největším svátkem čtenářů v roce: výstava Svět knihy. K této příležitosti jsme si do studia pozvali nakladatele monumentální Červené knihy od C. G. Junga, která vyšla v minulém roce. Zdeněk Jančařík, šéfredaktor nakladatelství Portál, se s námi podělí o příběh nalezení této knihy a její cesty na pulty knihkupectví. Psycholog Martin Skála, jeden z nejznámějších českých Jungiánů, divákům nastíní, co kniha obsahuje a jak k ní jako čtenáři můžeme přistupovat.

    BROKEN_DREAMS
    BROKEN_DREAMS --- ---
    TOXYGEN:
    nj,
    something went wrong..
    na twittri mi to funguje.
    BROKEN_DREAMS
    BROKEN_DREAMS --- ---
    Carl Jung, part 1: Taking inner life seriously
    Carl Jung, part 1: Taking inner life seriously | Mark Vernon | Comment is free | guardian.co.uk
    http://www.guardian.co.uk/commentisfree/belief/2011/may/30/carl-jung-ego-self
    TOXYGEN
    TOXYGEN --- ---
    BROKEN_DREAMS: Sorry, but we couldn’t find that link!
    FIDEL
    FIDEL --- ---
    KASTA:
    KASTA: jo, docela i predpokladam, ze nazor si clovek netvori prave zde...
    PUKU
    PUKU --- ---
    PETJULE: INTJ, pud či archepud :D
    KASTA
    KASTA --- ---
    FIDEL: ty citace byly vybrany spis nahodne, ta druha mi padla do oci tam, kde jsem knizku doslova nahodou otevrel :)

    Jejich ucelem bylo jen a pouze vyvratit tvrzeni ze "podle Junga archetyp=pud" nic jinyho jsem tam nemel v umyslu vkladat ani dokazovat...

    Opravdu uz jsem nechtel resit "zakladni pojmy" a ani tema "Jung vs Freud", tyhle veci mam uz pro sebe davno tak nejak vyreseny, takze motivace zapojit se do diskuse uz u me moc neni, to byla jen momentalni potreba ohradit se vuci zjevnymu nesmyslu navic prohlasovanymu dost sebevedomym stylem....
    FIDEL
    FIDEL --- ---
    HUSOKACHNA: ale jo(mimo jine sem se ale snazil tez naznacit, ze ty dve citace Junga do sebe ne zcela zapadaji a jeho pojmoslovi dle meho neni pro definice nejvhodnejsi. coz je ale vec nazoru a je to v teto diskusi docela jedno)

    co se tyce spojeni "regulace pudoveho napeti", stejne jako naopak "vybiti pudoveho napeti" jde(pokud mne pamet neklame) primo o Freudova slova(ze souviseji s tremi slozkami nasi psyche skrze nez se vztahujeme ke vsemu kolem je samozrejme jasne)...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam