• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    Oslovilo vás něco z Junga? Projevují se jungiánské motivy nějak ve vašem životě? Je pro vás užitečná teorie archetypů? Doporučíte knihu s Jungem či jungiánstvím související?

    Který prezidentský kandidát je nejvíc fuj?

    83 hlasy od 83 respondentů
    • 34.9% / 29 hlasů
    • 8.4% / 7 hlasů
    • 3.6% / 3 hlasy
    • 6.0% / 5 hlasů
    rozbalit záhlaví
    VALOR
    VALOR --- ---
    DARJEEL: podle výzkumu genetiky mají někteří češi geny přemyslovců. Můžeme začít tam. ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ALBERTO: luxus pane!

    Ještě takového Krále sehnat, od r. 1306 na trůně jen 1 český král :-/
    Tak aby jsme si jej zase nemuseli tahat z Beneluxu ,-)
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    ORLOCK: já se na to ptala přímo v Portálu a tam na mě koukali jak na blázna... já mám I-VI, ale kamarád je chtěl.. takže fakt spíš postupně díly nakoupit a začala bych těma, co se daj teď sehnat :-)
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    ORLOCK: Občas se něco taky objevuje na aukru .)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    ORLOCK: Občas jsem některé díly vídal po antikvariátech, takže pokud nezbytně nutně nepotřebuješ nové, zkoušel bych to i v nich..
    ORLOCK
    ORLOCK --- ---
    Ahojte.

    Pls, neviete či (a kde) sa ešte dajú zohnať niekde Sebrané spisy (I. - IX.) od Junga? Väčšinou nachádzam len parciálne (III., IV., V., IX.), ale ostatné časti evidentne beznádejné vypredané.

    Ďakujem.
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    můj způsob pohledu na volební výsledek a případné projekce:

    1) Jestliže je Zeman člověk, který neustále i přes volní kontrolu přetéká potlačovanou, vyčerpaně-nespokojenou agresí, což je navenek překryto narcistní rádoby sebespokojenou personou oplývající pocitem zvýšené sebedůležitosti - a jestliže je prezidentská volba projekčním plátnem pro převažující tendence v kolektivním nevědomí naší kotliny - pak co to o nás vypovídá? Podle mě to vypovídá to, že víc než polovina Čechů si ve své vnější, sociální identitě a seberealizaci připadá nedůležitá, nedoceněná, nepovšimnutá a nesebevědomá, zatímco se ve svém nitru dusí potlačovanou agresí a vztekem.

    2) Ještě k volbě prezidenta, která rozdělila českou kotlinu na 2 tábory. To je něco, co se táhne českými dějinami od nepaměti. Jakási blíženecká dualita. Blížencům vládne Merkur čili řecký bůh obchodníků a zlodějů Hermés. Archetypálně mají Češi málo co společného se znamením Lva, jehož mají na erbu, spíše náležejí Hermovi. Ne nadarmo jsou fiktivními největšími Čechy Jára Cimrmann a Josef Švejk (čisté Hermovo ztělesnění "v uniformě rakouského infanteráka"). V historii to byli: Sv. Václav x jeho bratr Boleslav. Slavníkovci (kosmpolitnější sv. Vojtěch) x Přemyslovci. Havel vs Klaus. Karel (kníže!) vs Miloš (muž z lidu!). JEDEN UKAZUJE NAHORU, DRUHÝ DOLU. Je to archetyp Dona Quijota a jeho neoddělitelné poloviny Sancho Panzy. (V mariášových kartách to asi bude svršek a spodek). Stejně tak je rozpůlena naše veřejnost. Tentokrát převážil hlas pro Sancho Panzu (STÍNOVOU identitu odrážející naše nepřiznané slabiny), ten zvítězil nad projekcí naší IDEÁLNÍ stránky Dona Quijota / Knížete (moudrého, lidského, ale bez svého stínu trochu komického a slabého). Proč má český lev 2 propletené ocasy? Napadlo vás to? Stejně totiž vypadá Caduceus, symbol medicíny, hůl boha Herma, jež je obtočena dvěma hady. Mimochodem, Karel IV., který pro nás symbolizuje integrované obě poloviny (duchovní i pragmatickou, ideální i stínovou), byl blíženec.

    Složením spodka a svrška totiž dostaneme KRÁLE. Proto se ta hra jmenuje mariáš (marriage/svatba). Tohoto Krále s velkým K zoufale hledáme. Proto polovina Čechů tvrdí - to není náš prezident! Chtějí CELÉHO krále.
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    STEPNI_VLK: z toho, co píšeš, si nejsem úplně jistej, že rozumíš pojmu (psychologická) projekce. I když jestli se jmenuješ podle Hesseho Steppenwolfa, tak bys mohl.)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    HUSOKACHNA: Já bych spíš řekl, že Fischer je studený čumák, se kterým by se neztotožnila snad ani zmrzlina, natožpak aby do něj někdo sázel nějakou tu projekci..
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    YMLADRIS: myslím, že hlavně Fischer schytal hromadnou projekci elektorátu za svoje členství v KSČ a vůbec servilnost vůči minulému režimu.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    v zahlavi byla anketa ktere nejde presunout do archivu - nevim proc nebo jak - tak kopiruju do klubu a mazu

    nejtezsi by pro mne bylo, kdyby se moje mlade deti jednou dozvedely, ze jsem
    hlasovalo lidí: 142
    povolený počet hlasů na osobu: 2
    povolit hlasování do: 16:50:51 23.9.2009
    pruměrný počet hlasů na osobu: 1.43

    jsem muz jsem zena
    zabil cloveka 22 15.4% 15 10.5%
    mnoho let pro zabavu konal Vivisekci na veverkach 18 12.6% 12 8.45%
    zahybal jejich matce, ktera to neunesla 15 10.5% 2 1.40%
    byl policejni provokater a udavac 20 14.0% 3 2.11%
    podnecoval deti k brani drog 7 4.92% 3 2.11%
    byl mafian (nasilne organizovane zlociny) 4 2.81% 8 5.63%
    slaboch, ktery kvuli sve zbabelosti nedokazal ochranit rodinu 44 30.9% 13 9.15%
    blazen - tezce dusevne nemocny 1 0.70% 0 0%
    bezmocny mrzak, ktery se ani neprevlece, kdyz se pocura 3 2.11% 3 2.11%
    vlastne klinicky blbec s iq 71 9 6.33% 1 0.70%
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    napadlo mne jungianske cviceni k aktualni politicke situaci :-)

    Vetsina lidi si o vetsine prezidentskych kandidatu tusim mysli, ze jsou fakt divni. Tak by si to kazdy mohl projet podrobneji, ktery kandidat ho cim odpuzuje, pripadne kdo nejvic atd., a zamyslet se nad nasimi postoji typu Takovy vul jako Zeman/Fischerova/nekdo ja teda nejsem, vzdyt je to desne..

    a zkusit si uvedomit, jak to mame se stinem vuci tem jejich vlastnostem - v jakem smyslu jsme to my

    Co dal to nevim, jestli se nekomu bude chtit psat, na co prisel :-) -- jste kdyztak vitani, beztak klub spi
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    SCHWEPZ: na základě tohoto jsem se rozhodla pro četbu celého díla, protože je to MISTR! ;-)
    hlavně ty jeho části o vizích, nevědomí archetypech...
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    SCHWEPZ: tuhle jeho knihu jsem si právě dala znovu po několika letech a pak jsem si chtěla vysosat nějaké věci jako výpisky, ale ty soubory na ulozto mají asi jen prvních 137 stránek, nemáš to celé prosím?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    čímž pádem tip na vánoční dárek :-)

    Výbor z díla C. G. Junga - svazek IX. Člověk a kultura - Jung, Carl Gustav
    http://www.sckn.cz/ceskeknihy/html/titul.php?id=56047

    Obsahem je devátý díl myslím hodně bohatý na rozličná témata sahající spíše k magii a mystice, imho důstojná tečka za mamutím projektem výboru z díla. A to výbor obsahuje řekl bych tak třetinu textů obasažených v německy psaných sebraných spisech.
    WYNDMYLL_238
    WYNDMYLL_238 --- ---
    DARJEEL: nebo z toho aspon poridit zaznam?
    DADULKA
    DADULKA --- ---
    DARJEEL: nešlo by to přesunout do Prahy :-)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NAKLADATELSTVÍ TOMÁŠE JANEČKA a NAKLADATELSTVÍ EMITOS
    COLLEGIUM JUNGIANUM BRUNENSE

    dovolují si Vás pozvat na vernisáž posledního 9. svazku Výboru z díla C. G. Junga

    CARL GUSTAV JUNG: ČLOVĚK A KULTURA

    Vernisáž se uskuteční v pátek 7. prosince 2012 v 17 hodin v přednáškovém sále
    Moravského zemského muzea v Brně (Dietrichsteinský palác), Zelný trh 8.

    P R O G R A M

    - Zahájení vernisáže Ing. Tomáš Janeček
    - Prof. PhDr. Ivo Čermák, CSc.: Příběhovost: sebeúzdravný princip kultury
    - Trio Gideon zahraje v obsazení Pavel Wallinger – housle, Karel Plocek jun. – viola,
    Jan Škrdlík – violoncello
    - PhDr. Karel Plocek, odborný redaktor Výboru z díla C. G. Junga a překladatel:
    Ohlédnutí za vykonaným dílem
    - Mgr. Zuzana Horňáková: Putovanie Jungovho diela z Moravy na Slovensko
    - Slovo přítomných hostů

    Uváděnou knihu bude možno během vernisáže zakoupit za příznivou cenu.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    BAGHICEK: ne nutně, to bychom se taky mohli abvit o tom, co je to mysl a jestli to nezamněňuji s vědomím :)))
    To ej taková ta klasická debata o tom, jesti mozek svým fyziologickým působením (a v důsledku mysl) funguje konstitučně nebo restriktivně co se týče vjemů... A já si čím dál tím víc myslím, že restriktivně :) To jsem tím chtěl říct, jestli je to teda víc srozumitelný :) A vědu nechám vědě, její pískoviště je mi už dávno malý... a myslím že Jungovi bylo taky :-)
    S lemčíkama nevím, ale třeba to půjde někde vygooglit, to už je na mě moc nimrání se v detailech :)
    BAGHICEK: jo tak to nevím, dobrá otázka... ani nevím, jestli se nějak konfrontují... pro mě je ta libidózní energie takový konstatní přítok, který jde rozšiřovat (třeba energetickým cvičením) nebo zúžovat, když se napojím na archetyp, tak je to prostě jízda jako prase, tobogán a uááááá :o)
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    JAMINA: :-)
    JAMINA
    JAMINA --- ---
    BAGHICEK: Hyperion je prostě sci-fi, svoboda fantazie, autoři mohou pracovat i se špatnými vtipy ;) Mně se ta série knih líbila hodně, samozřejmě spíš jsem to brala zážitkově (čte se to dobře, hlavně popisy některých planet a životních forem jsou fascinující, i UI). Některé momenty jsou tam samozřejmě přehnané, ale některé zas velmi podnětné.
    (pardon za OT, na druhou stranu přesah je přesah :)) ).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam