• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    ANDY_WARHOL: No, ja sem v Plzni studoval a dvanactku G tam meli celkem bezne...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no ono ani v plzni kde by clovek cekal ze tam mistni pivo budou mit ve vicero variantach to neni nijak slavny
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    ANDY_WARHOL: Jak kde.. Praha je na to ale chaba, to je pravda..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ale rikal sem to proto, protoze vetsinou nenajdes tocenyho gambace 12, skoro vsude maj jenom desitku.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jo to je taky pravda
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    ANDY_WARHOL: Souhlasim, ale to neznamena ze sel gambac do kytek. V posledni dobe mi prijde, ze vsechny desitky jdou tak nejak do hajzlu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    DOOMBRINGER: ale desitka je pro me eurobeer jako svine, sice neurazi, nemam po nem sracku ale ze bych ho pil s nadsenim to ani nahodou, radsi si dam neco jinyho
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    ANDY_WARHOL: Gambac nesel do prdele. Treba dobre natocena dvanactka je celkem pitelna a dobra..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja to tedy nepil, takze jenom teroretizuju, ale gambac sel do prdele tak to snad horsi bejt nemuze. no uvidime, nekde to vyzkousim.
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    ANDY_WARHOL: Nerekl bych ze se to da pit.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    co se tyce ty 11 gambace, muj tchan, ktery pujcuje pipy a prodava sudy s pivem a vubec ma firmu na cisteni trubek v hospodach a pod., tak rikal ze to je za korunu rozdilu na jednom pivu velmi velkej kvalitativni rozdil, proste se rozhodli udelat nejakou nahradu za to jejich eurobeer gambrinus, protoze lidi chtej neco jinyho a na tom preci neni nic spatnyho, ty reklamni kecy jim odpustime ne ? pokud se to bude dat pit a bude to za slusnou cenu tak to je jedine dobre.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    PIVOMILTUPLAK: jak jsem psal uz predtim, pouzil jsem slovo Weizen trosku obecne, coz nebylo prilis vecne.. dal to snad uz rozvadet nemusim..

    jinak jsi napsal peknej zaver (resp. posledni vetu) :)
    PIVOMILTUPLAK
    PIVOMILTUPLAK --- ---
    ABRAHAM: jasný, po světě se dá pít pivo z mikrovlnky, pivo z dvěma lžičkama cukru a malinovym sirupem, a podobný zvrhlosti...
    Jen si myslim, že když se bavíme o weissbeeru, tak to je druh piva, který někde vznikl, má určité specifika, bez kterých to weizen-pšenka-weiss nebo jinak jak se říká,prostě neni. ať si vaří kdokoli weizen s 5%pšeničnýho sladu a kvasí to spodně a může tomu třeba řikat speciální ležákový weissbeer...............mě to příde jako podvod, někde je to i nezákonný.....ale furt neřikaj že maj speciální pivo 11tku extra 3xchmelenou:)))
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    INTEGER: kup a dej vedet jaka je :) vypada to zajimave, zabehnu mrknout nekam do knih..
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    INTEGER: Rozhodně stojí. Minipivovary jsou tam zmíněný na můj vkus dost zběžně, ale jinak jako základní příručka je to zatím asi nejlepší věc, která je u nás dostupná. Navíc to nemá mongoloidně nablblej styl pisatelů z Pivního kurýra, což je dost velký plus.
    INTEGER
    INTEGER --- ---
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    PIVOMILTUPLAK: Ja pod weizen zahrnul vice nez jen to, co spada pod reinheitsgebot.. bral jsem to spise obecne jako vsechna psenicna piva, ze se da setkat i s psenkama s nizsim pomerem psenice.. u tech nemeckych se opravdu dava cca 50-70%, jak uvadis.. A mam dojem ze belgicke psenky se taky pohybuji pod tou 50 procetni hranici, ale tim si nejsem uplne jist..
    No a co se spodnich kvasnic tyce, i takove psenicne pivo u nas sezenes..
    PIVOMILTUPLAK
    PIVOMILTUPLAK --- ---
    ABRAHAM: jen pár připomínek, že stačí 30%pšenice pro weizen??rovnou to můžeš kvasit spodníma kvasnicema.
    Podle bavorskýho zákona do weissbieru patří min.5O%pšeničnýho sladu. Jinak to neni pravý bavorský vajcoš! Samozřejmě, jsou jiné druhy piv do kterých se přidává pšenice třeba jen do 10%, ale když to má být weizen, tak to jinak nejde..
    FAERTIS
    FAERTIS --- ---
    SAMMAEL: :D ...a kdyz nemate zadny pivo, tak si ho vubec nedavejte!!
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KRYSTOFF: To je perla, mistr Babica by ti mohl závidět :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam