• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    SAJMONDEE: Se zeptej tady v klubu:) Dostal jsem mínus, místo aby někdo zkusil argumentovat proti...:)) Ne, že by na mínusu záleželo, mě by fakt zajímalo, co je na těch knížkách tak fajn...co jsem četl naposled, byl to odpad. Literárně odpad.
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    jako me se vcelku libili knihy o pocatcich a pak jednotlive rody, samozrejme neni mozno srovnavat s klasickou sagou.
    GULDUR: cizopasej.
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    SAJMONDEE: stačí se podívat na oficiální dune forum na dunenovels...tam můžou jenom tihle...já dostal banána asi po dvou dnech, kdy jsem napsal, ze si myslim, ze na Dune cizopasej..
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    a to bych chtel potkat nekoho, kdo i tyhle pohrobky hrozne zere a hadal by se s nama, ze to rozsiruje vedomi o Duna universe. nazval bych ho fanatikem.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Nezájem...přesta jsem tyhle pohrobky retardovené kvality číst už dávno...

    Mám pocit, že za chvíli napíšou Sexuální praktiky Duny, Příběh Šedout Mapes a nebo ekologie červů aneb co jste chtěli vědět a neměli jste se koho zeptat a toužili jste, aby vám odpověděli dva dojiči...
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    KRUP: upřímně mě ti dva už značně s*rou...pošlapou co můžou a ještě se šířej jako nákaza...je fajn, že odkaz F.H. žije, ale v téhle formě je to spíš mrzák...
    KRUP
    KRUP --- ---
    tak jsem dnes přišel prostřednictvím návštěvy knihkupectví přišel na to, že sága se nezadržitelně rozšiřuje...

    28. 4. 2010 vyšly u nás Vichry Duny (Winds of Dune, 2009), které jsou druhým dílem tetralogie Heroes of Dune, přičemž tetralogie byla pozastavena, aby mohla být vydána triologie o vzniku BG, Mentatů, Sukovců a Gildy.

    A je tu první vlaštovka - Sisterhood of Dune, 12. pokračování z pera B. Herberta a Andersona, které v originále vyjde 3. 1. 2012, zde je trailer :)))

    http://www.youtube.com/v/fJcdN3oa_Kg?version=3&hl=en_US&rel=0&hd=1

    A pro zajímavost a zasmání nad tím, jak mají Amíci a Angláni hnusný obálky :))) Ať žije Karel Řepka!

    US:


    UK:


    více viz blog Kevina J. Andresona
    KRUP
    KRUP --- ---
    TOM
    TOM --- ---
    RAGNAROK: super!!
    i když jsem původně myslel tuhle http://books.google.com/books/about/Sand.html?id=RwAHE18nioMC, tak... ta tvoje je mnohem lepší .)
    díky!
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    TOM:
    Macro-engineering Seawater in Unique Environments: Arid Lowlands and Water Bodies Rehabilitation | ShareBookFree.com - Free eBooks Download
    http://sharebookfree.com/macro-engineering-seawater-unique-environments-arid-lowlands-water-bodies-rehabilitation/

    clanek je od strany 431
    TOM
    TOM --- ---
    TOM: kdybyste někdo splašil tu knihu, byl bych vděčen, já po dvou hodinách googlení skončil s prázdnou :/
    TOM
    TOM --- ---
    to je jeden z mých snů - ozelenit Saharu :)
    BLDGBLOG: Sand/Stone
    http://bldgblog.blogspot.com/2009/04/sandstone.html
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Mechanics of Wind-blown Sand Movements (Environmental Science and Engineering Environmental Science) - library.nu
    http://library.nu/docs/5ZVB63EMKY/Mechanics%20of%20Wind-blown%20Sand%20Movements%20%28Environmental%20Science%20and%20Engineering%20%20%20Environmental%20Science%29

    pro fanaticky duny
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    OZMAR
    OZMAR --- ---
    Na CHOAM ako opoziciu imperatora a moderatora subojov velkorodov sa v tomto pripade nehrame?
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    WIPER: Časem si je přečtu, teď si mi ale pomohl ujasnit si některé detaily, díky.
    (Mimochodem - jestli máš po ruce vývojařské studio, tak jdu do toho! ;)
    WIPER
    WIPER --- ---
    DAVESADE: skoda, napad je to dobrej, at uz zpracovani puvodniho originalu, tak i mozne pokracovani. Precti si ty dalsi knizky, muzes si pak udelat nazor sam.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Já tě asi vážně zklamu, ale realizace momentálně není na pořadu dne ;). Hovořím pouze teoreticky...
    WIPER
    WIPER --- ---
    DAVESADE: zni to krasne, ale kolik mas na to lidi? :) Udelat takovych lokaci a objektu bude potrebovat spoustu prace.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    WIPER: Předvídání budoucnosti je skvělej nápad, implementace štítů relativně taky - mohl by to být taktický prvek. Vize RTS soubojů je ale postavena na tom, že hráč by měl mít _vždy_ převahu, vždy šanci vyhrát (s přijatelnými ztrátami), ale pokud odhalí "vtip" daného levelu. Mělo by jít o poziční vítězství, hráč by měl zaujmout vhodné místo, poslat jednotky - a pokud to dobře udělá, tak bitvu vyhraje. Krom toho RTS režim nebude jenom bojový, jak jsem naznačil v článku. Rozhodně nechci, aby se posílaly jednotky z místa A na místo B a tam se to kydlilo, jako v normální RTS. Naopak implementace vidění do budoucnosti by mohla hráči pomoci lépe rozestavit jednotky před útokem a tak. Měla by to být spíše prožitková věc, než záhul na strategické myšlení.

    Napadlo mne - co udělat bitvu o Dune ála Lynchův film jenom jako tutorial, pak skočit o X tisíc let dopředu a vystavět nový příběh?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam