• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
    rozbalit záhlaví
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    COLBEN: abych byla trochu konkrétnější ....

    Zhoubný nádor je tkáňový systém, ve kterém probíhají extrémně vysoké metabolické procesy, a proto má několikanásobně vyšší nároky na zásobování kyslíkem a živinami, než okolní orgány. Aby mohly být tyto enormní potřeby uspokojeny, musí se nádor pasovat na úroveň nejdůležitějšího orgánu v organizmu a tak získat dominantní postavení v koloběhu zásobování na úkor ostatních orgánů.

    úplně takhle to není, ale budiž

    Proto zhoubný nádor produkuje látky, prostřednictvím kterých naváže spojení se štítnou žlázou (štítná žláza = regulátor metabolizmu v organizmu), čímž si přednostně zabezpečí živiny a kyslík pro svůj nekontrolovatelný růst. Aby získal i potřebné množství, stimuluje současně štítnou žlázu ke zvýšené činnosti.


    Docela by mne zajímalo, o které látky s jedná. Sekrece hormonů štítné žlázy je totiž regulována osou hypofýza (TSH hormon) – hypotalamus (TSI hormon), v menší míře se pak podílí ještě některé další látky (estrogeny, glukokortikoidy, somatostatin a dopamin) a stres. Existují nádory produkující stejné hormony, jako hypofýza nebo hypotalamus, ale těch je opravdu malé procento.



    Abych podstatně omezil metabolizmus zhoubného nádoru, ztlumil jsem činnost štítné žlázy tyreostatikem (lék blokující činnost štítné žlázy). Tímto omezením přísunu živin a kyslíku do nádoru, potřebných pro jeho nekontrolovatelný růst, jsem způsobil postupnou resorbci nádorového ložiska kdekoliv v organizmu.


    Blbost. V prvním odstavci se píše, že nádor dominantní postavení v koloběhu zásobování na úkor ostatních orgánů. Podle této teorie by blokace štítné žlázy ovlivnila nádor z celého těla nejméně.


    Správnost tohoto principu dokazuje skutečnost, že blokovat štítnou žlázu můžeme pouze tehdy, pokud je její činnost několikanásobně zvýšená vlivem onkogenního onemocnění.

    Činnost štítné žlázy se dá velmi jednoduše změřit zjištěním hladiny hormonů šíttné žlázy v krvi (hormony T4, T3). Jendoduše lze zjistit, že onkologiční pacienti mají hladiny těchto hormonů stjené jak ostatní.


    Pokud bychom blokovali činnost štítné žlázy pacientovi bez zhoubné nemoci, štítná žláza by reagovala jako štítná žláza nezatížená onkogenním onemocněním (tj. v krátké době by reagovala zvětšením svého objemu a počínajícím myxedémem). To platí i už u vyléčeného nádoru, protože pokud je v organizmu přítomen zhoubný nádor, můžeme aplikovat pacientovi tyreostatikum i několik let beze změn či poškození štítné žlázy. Tato reaguje mírným zvětšením až tehdy, pokud se nádor důsledkem aplikace BMN změní na nezhoubný anebo se úplně resorbuje. Po skončení blokády tyreostatikem se štítná žláza upraví na normu, což dokazují její vyšetření po ukončení léčby.

    Stejně jako když blokujeme činost štítné žlázy pacientovi se zhoubnout nemocí. Nádor totiž nemá (až na velké výjimky) na činnost štítné žlázy vliv. Po skončení blokády tyreostatikem se každá zdravá štítná žláza upraví na normu, takže výsledky vyšetření nejsou moc překvapivé.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    COLBEN: kratky vytah: Princip léčby

    Zhoubný nádor je tkáňový systém, ve kterém probíhají extrémně vysoké metabolické procesy, a proto má několikanásobně vyšší nároky na zásobování kyslíkem a živinami, než okolní orgány. Aby mohly být tyto enormní potřeby uspokojeny, musí se nádor pasovat na úroveň nejdůležitějšího orgánu v organizmu a tak získat dominantní postavení v koloběhu zásobování na úkor ostatních orgánů. Proto zhoubný nádor produkuje látky, prostřednictvím kterých naváže spojení se štítnou žlázou (štítná žláza = regulátor metabolizmu v organizmu), čímž si přednostně zabezpečí živiny a kyslík pro svůj nekontrolovatelný růst. Aby získal i potřebné množství, stimuluje současně štítnou žlázu ke zvýšené činnosti.

    Abych podstatně omezil metabolizmus zhoubného nádoru, ztlumil jsem činnost štítné žlázy tyreostatikem (lék blokující činnost štítné žlázy). Tímto omezením přísunu živin a kyslíku do nádoru, potřebných pro jeho nekontrolovatelný růst, jsem způsobil postupnou resorbci nádorového ložiska kdekoliv v organizmu.

    Správnost tohoto principu dokazuje skutečnost, že blokovat štítnou žlázu můžeme pouze tehdy, pokud je její činnost několikanásobně zvýšená vlivem onkogenního onemocnění. Pokud bychom blokovali činnost štítné žlázy pacientovi bez zhoubné nemoci, štítná žláza by reagovala jako štítná žláza nezatížená onkogenním onemocněním (tj. v krátké době by reagovala zvětšením svého objemu a počínajícím myxedémem). To platí i už u vyléčeného nádoru, protože pokud je v organizmu přítomen zhoubný nádor, můžeme aplikovat pacientovi tyreostatikum i několik let beze změn či poškození štítné žlázy. Tato reaguje mírným zvětšením až tehdy, pokud se nádor důsledkem aplikace BMN změní na nezhoubný anebo se úplně resorbuje. Po skončení blokády tyreostatikem se štítná žláza upraví na normu, což dokazují její vyšetření po ukončení léčby.

    Aby zhoubný nádor mohl lépe získat dominantní postavení v organizmu, působí ještě před propuknutím, jakož i během onkologického onemocnění, určitými mechanizmy na životně důležité orgány, kostní dřeň a imunitní systém. Narušení funkcí orgánů (např. útlum krvetvorby) a oslabení obranyschopnosti jsou podmínkou jeho destrukční činnosti. Proto součástí mého léčebného postupu je i maximální zvýšení obranyschopnosti organizmu a odstraňování všech průvodních jevů vzniknuvších vlivem onkogenního onemocnění.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    Jaky mate nazor na tuto Jurkovicovu metodu leceni rakoviny?

    Kamil Jurkovič-Revoluce v léčení rakoviny.pdf | Ulož.to
    http://www.ulozto.cz/xCg89s1/kamil-jurkovic-revoluce-v-leceni-rakoviny-pdf
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    Mladík věděl, že zemře. Užíval si a natočil hit webu - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/...centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=A&utm_term=position-1
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    narazila jsem na stránky http://www.amelie-os.cz/ tak mi přijde taky fajn o tom vědět
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    SCHWEPZ: s fénix.slzami určitě dobře poradí ID JAHRIDER .)
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    Ahoj, mamce budou zitra delat biopsii z nadoru co ma na slinivce, delali ji to uz minuly tyden pomoci pristroje, ktery ji zavadeli hadickou pres pusu (fibroskop, ze by?), kazdopadne ta biopsie se asi ne uplne povedla a ted maji delat dalsi, ale uz ne takhle, ale nejak pod CTcke jak se ten doktor vyjadroval. (mozna jehlou?) ma to byt pod lokalni anestezii. Jde o to, ze minule to mamku bolelo jako krava a zajimalo by me zda tohle bude taky tak nehorazne bolet? A jestli jde vymyslet jeste neco nez jen lokalni anestezie. Diky
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    KAMALA: jedna stranka dozadu tady v diskusi?
    KAMALA
    KAMALA --- ---
    Zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s aplikaci leku z Konopi s nazvem Fenixovy slzy?
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    CORNELA: chapu, ale treba informace na teto strance http://www.edukafarm.cz/clanek.php?id=1175 mi pripadaji, ze by se to mohlo zkusit. ano, jsem si vedom neblahych statistik, ale zkratka v teto situaci neni co ztatit...
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    CORNELA: moje mama ma rakovinu slinivky a doktori ji klasickou lecbou nedokazou pomoct (castecne i proto, ze ji ta banda kriplu sest mesicu nedokazala poslat na sonografii a tak uz se jeji nador ani neda operovat) nevidim duvod proc se nekoukat i po nejakych jinych moznostech. ani ty nemas dostatecne mnozstvi fakt na to, abys mohla spolehlive tvrdit toto. ja jsem si o tom cetl na netu a videl i nejaky dokument, a neni duvod proc to nezkusit.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    Ahoj, mate nekdo zkusenost s lecbou rakoviny prostrednictvim podavani infuzi s vysokymi davkami vitaminu C? Nemate kontakt na nejakou kliniku kde to delaji? Diky
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    SCHWEPZ: Vím, že ptáš na osobní zkušenosti, ale to je věc, na kterou se v medicíně založené na důkazech (evidence based medicine) moc nehraje. Negativní dopad to může mít jedině na tvoji peněženku. Jak jsem psala, tyto produkty mají POUZE placebo efekt, takže můžou nemocného podpořit psychicky, pokud věří, že by mu to mohlo pomoct. A psychika má vliv na onemocnění také a často poměrně značný. Ale nic navíc ti tyto doplňky stravy nenabídnou. Bohužel. Držím palce.
    Pak ještě mají význam alespoň trochu zdravé potraviny, které dotyčnému chutnají a pomůžou mu k udržení váhy, hlavně ve chvíli kdy už skoro na nic chuť nemá.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    Díky všem. Ano, vím, rakovina slinivka...jak je agresivní, jaké jsou prognózy atp. nejde o "vyléčení",LENDULIK: ... ale o kvalitu života, či jeho prodloužení o udržení vitality co nejdéle, imunity.

    Stejně jako ta červená řepa a i tohle má imho svůj vliv. Resp. jako doplněk výživy. Já se ptám na konkrétní zkušenost (jasný, každý to má jinak, vím).

    Jde o to, jestli v rámci synergii léčby jde o vliv zcela bezvýznamný, nebo se dá alespoň trochu počítám s tím, že to mamince pomůže k udržení váhy, zlepšení imunity, energii.

    Metastáze zatím nejsou, nádor se nezvětšuje...vím, že prognózy jsou zkurvené, ale třeba by to mělo ve výsledku nějaký pozitivní dopad. Skutečně jde o zcela vyhozené peníze? Nejde mi o zázrak PTACOPYSK: ale o výše popsané.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: mno musis to dost ochutit :)) ale to pomeranovy docela de :)
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    tak zas pokud člověk investuje 85Kč do čaje, který mu vydrží dva týdny, tak proč ne pokud to aspoň trochu psychicky pomůže .... spíš je horší, když rodina prodá auto i dům, jen aby koupila nějaký zázrak, který je reálně k ničemu
    (mimochodem, lapacho jsem kdysi zkoušela ochutnat, ten čaj je fakt hnusnej)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    tak on ten čaj stojí 85kč nebo kolik. To zas neni něco, že by z toho člověk padal na hubu. A v takovym případě, mnozí z nás ví, je i ta nejmenší naděje k nezaplacení. A kdyby to fungovalo byť jako placebo, tak lepší než drátem do oka. I když necháš vydělat pazdráta... bohužel
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ale treba lapacho je fajn, stoji skoro nic a můze pusobit na zlepseni latové výměny a to při chemu není málo....
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    SCHWEPZ: tak já za škarohlída klidně budu .... jsou to vyhozené peníze, účinky se rovnají placebu .... i placebo může pomoci, psychicky, to ne že ne. Ale není třeba do něj investovat tisíce či desetitisíce. Výrobce těchto "zázraků" na rakovinu se snaží rýžovat na cizím neštěstí. Na druhou stranu, lékař proti tomu nic namítat nebude, podáním těchto přípravků se nic nezkazí (ale ani nic moc nezíská).

    Pokud jde o rakovinu slinicky, což bývá skoro vždycky adenokarcinom, tak tam bohužel nepomáhá nic, operace pouze v těch nejrannějších stádiích s dočasným efektem, účinek chemoterapie často sporný, ale pokud nejsou metastázy a nemocný ji snáší dobře, může přinést pár měsíců, výjimečně let kvalitního života.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Radši bych se zeptal doktorky, aby to nějak nekolidovalo se současnou léčbou a proč to nezkusit. Stejně tak, jako třeba hromadu přírodních šťáv a červenou řepu na krvinky. Zázraky nikdo čekat nemůže, ale když to neuškodí, není co ztratit.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    SCHWEPZ: ne, nemyslim si, ze by tovylesilo rakovinu slinivky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam