• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Vybavuji si zcela přesně, jak jsem narazila na stohy Kádrových dotazníků v LK. Ale to je tak tři roky.

    Nuž,
    BUBLINKY: já ho tedy mám doma. Jsem ochotna zapůjčit, neb doufám, že jsi vracivý typ.
    Buď Ti to nechám u nás v práci na recepci (2 min od tram/metra Smíchovské nádraží) či se někde nějak srazíme. Například zítra večer budu cca od 19.00 zaseknutá v hlavním štábu Obce spisovatelů, což je Železná 18.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    VANEK: Hm. Když já mám s těma knihovnama problém.
    VANEK
    VANEK --- ---
    UBIK: Heh, a kdo se směje naposled? http://www.ct24.cz/kultura/86828-tri-finaliste-ortenovy-ceny-roman-povidky-a-poezie/ O Sodovce nemluvě ;-)

    BUBLINKY: http://mlp.cz/cgi/ebaweb/vollst?T_KEY=2250604 - v Dejvicích mají otevřeno už v pondělí.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Mám prosbu, nemáte někdo doma knihu Kádrový dotazník od Petra Placáka? Nemohu ji nikde sehnat. Pokud byste někdo věděl, kde by se dala sehnat, nebo byste mi ji mohl někdo na týden zapůjčit, budu moc vděčná.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    UBIK: Víc se mi líbí tohle:
    BaseN is participating in the movement not only by switching off the lights
    nebál bych se volně přeložit (snad mne Fin nepošle kamsi :-) jako "Báseň nejen že navozuje intimní atmosféru..."
    UBIK
    UBIK --- ---
    tak tohle je tuze vtipné

    https://www.basen.net/corporate/
    BaseN delivers real time and extremely scalable measurement data management and customer portal services for Telecom and Energy service providers.

    nebo smutné
    UBIK
    UBIK --- ---
    RICARDERON, NATASHA: Halt u nás na vsi se slečny mámí zachovalým eMBéčkem a zde zase tiskovinou...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: A to věru nebyla žádná póza.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Potvrzuju, úplně se zakoktala, když jsem se jí chlubil.:)
    UBIK
    UBIK --- ---
    NATASHA: forma ovlivňuje obsah, ale nemělo by to upadat do pózy.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    UBIK: Člověku by rozhodně mělo jít o ten text, nejen o fetiš knihy.
    Někdy ale cítím, zvláště v exilových vydáních, ještě jakousi zvláštní naléhavost, odlesk času, ve kterém jejich vydání mělo význam nejen literární.
    UBIK
    UBIK --- ---
    netrvám na papíře. beru i skeny. sice tam chybí ten fetišistický rozměr, ale co už...
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Jojo, třídit sběr má smysl...
    Byl jsem dnes vyhodit papír do kontejneru, a hned nahoře ležela krabice s knihami - klasická všehochuť od Spejbla a Hurvínka na cestách přes Odvážnou školačku až ke školnímu atlasu světa z roku 54.
    Tak jsem si tam vzal Píseň lásky od Kamila Bednáře s ilustracemi Ludmily Jiřincové v naprosto perfektním stavu - 1. vydání z roku 1944 i s autorovým podpisem! :-p
    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: Myslím nikde v antikvariátech; v knihovnách městské i Viktorově samozřejmě jo.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    VANEK: Zábranu ti ukážu. Potkat básníka, Odeon 1989, obsahuje soupis autorova díla. A ještě má pán nějakou prózu, pokud se nepletu.
    Teď uvažuju ještě, jestli si mám koupit za 200 Kainarovu Zlatovlásku z roku 1953 a ještě jeho Říkadla ze 48. Perfektní stav, to se taky nevidí.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Prevíti.
    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: OK, mě ten Zábrana taky žere - vlastně jsem ho snad v životě nikde neviděl. Ale myslím, že tu mám (a už si i vybavuji, kde) nějakého předúnorového Koláře cca za pětikorunu, nejvýš dvacku.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    A jinak knihy jsou z pozůstalosti Rudolfa Havla.:)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Jo! A Kolářovy Ódy a variace z roku 1946 za 270 Kč.:)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: To jsem pochopitelně tuze tuze rád.:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam