• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK: Bravurní odpovědi.
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NATASHA: Přesněji řečeno: je možné, že se mi to i líbit bude, názor předem si nedělám, to bych byla pitomec; ale moje důvody bývají jiné než KP.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    WITTGENSTEIN: Aha. Hm.

    Piorecký velmi chválil jeho debut, podle něho to měl být Objev roku.
    Rozhodně se na to plánuju podívat, i když počítám, že nadšení KP sdílet nebudu.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    NATASHA: Jako Pich-Tůma, nechvalně proslulý vyšetřovatel StB. Děsně vtipné.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    WITTGENSTEIN: Nikoliv, z toho jsem tůmpachová.
    Ale třeba záhadu teď objasní sám.

    Jinak myslím, že zaměnit MU s RR je možné jen při velmi nepozorném čtení. Na blogu navíc uvádí rok narození (1985).
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    RICARDERON: Taky bych byl nedůtklivej. Spousta lidí (včetně Koubského) si myslím že je to Milošův pseudonym - a to mu musí být vzhledem ke krajně levicovým názorům Ropse-Tůmy nepříjemné.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Miloš je nějakej nedůtklivej...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    NATASHA: Teď se po ostřejší výměně mailů s Milošem Urbanem přejmenoval na Romana Ropse-Tůmu. (Geddit?)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    WITTGENSTEIN: Je možné, že odpověď by byla k nalezení ve sbírce, kterou vydal Petr Štengl (zatím jsem ji nečetla).
    Jinak je autor poměrně důsledný. Jako RR bloguje, tweetuje i publikuje (A2).
    Až si myslím, že je mu vážně dobře ve zvoleném pseudu.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Neví tu někdo náhodou, který básník si pro své publicistické potřeby v A2 vypůjčil jméno Roman Rops z románů Miloše Urbana?
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Já vím :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    PETR36
    PETR36 --- ---
    FIN: Souhlas :-))
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: tak to seš asi dost divnej, hele :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Dělá mi radost Vás číst, pánové! :-)

    FIN
    FIN --- ---
    PETR36: je to vtipné. a to o mnoha serverových literátech, co tak rádi zkouší psát texty nad věcí a já je na řadě čtení vyslechl, říci nemohu :-)

    PETR36
    PETR36 --- ---
    :-)
    Jeho prvotina "Jede medička na sáňkách" už tu jedinečnou poetiku trochu nese, ale sbírka, již teď připravuje, je její čistou esencí. Vřele doporučuju - až to vyjde.
    FIN
    FIN --- ---
    PETR36: Teď už ano :-)
    PETR36
    PETR36 --- ---
    FIN: Ale já oprávněnost Tvého postoje vůbec nezpochybňuju, Lukáši. Ani trochu. Mm rád třeba Jiřího Oulíka. A nepokládám ho přitom za pitvorného paňácu. Je pro mě básníkem. Ale ne - mám lepší příklad. Přesný. Přesně vyjadřující pohled, který tu svým příspěvky legitimuješ. Básníka, který si říká Saša Gr. Znáš ho?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam