• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KEVIN00: Ja te z toho nevinim, to by prece byl nesmysl. Ale s tim "naznakem zlepseni" zasadne nesouhlasim: Opera team vzal patnact let vyvoje a splachl je do hajzlu - mam se radovat, ze vynalezli hranate kolo ke trakari, kdyz predtim meli luxusni sportak?
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ja to rozhodne ocenuji, jen nemyslim, ze je potreba bouchat sampus proto, ze vratili do prohlizece neco, co v nem uz drive bylo :)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    PISKVOR: To píšeš jako bych já za to mohl ... každý včetně mě tu fňukal a když konečně náznak zlepšení, tak to ani neoceníte :D :D
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Třeba za deset let do Opery jako ohromnou inovaci přidají mailovýho klienta :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KEVIN00: Slava, pokrok, vynalezli dvacet let starou funkcnost. To je upe jak pred deseti lety, kdy Firefox zurive kopiroval featury, co Opera uz mela dva roky, a FF tym se placal po zadech, jaky jsou originalni a inovativni.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Opera next v 17té verzi umožňuje lištu záložek s vytvořením adresáře.
    KOKES
    KOKES --- ---
    OCTOPUSS: tady je k tomu docela vášnivá diskuze s návrhama, jak řešit sledování.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Díky všem :) To mi stačilo, mám uložená hesla pro přístu do různých systémů, banky to rozhodně nejsou, ale nakonec jsem se rozhodl hesla nesynchronizovat...

    A ještě dotaz, jak je to s přenosem nastavení poštovních účtů?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    opera v mojej banke heslo ani neumoznuje ulozit.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CERMINEK, PISKVOR: (prakticky z toho plyne, že heslo k nyxu v Opera Linku mám, ale heslo k bance ne)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KOC256: To byl příklad na ujasnění priorit (webová stránka s přístupem k penězům vs. webová stránka s přístupem k omezené sadě málo užitečných dat), ale teda budiž - skryté titulky pro lidi, který viděli internet prvně včera: "Milé děti, pokud máte _odkudkoli_ přístup k penězům, mělo by to být zabezpečené odpovídajícím způsobem, bez ohledu na způsob toho přístupu. V dnešní rozvinuté společnosti už totiž lze platit nejen hotově nebo složenkou, ale i přes různé online obchody, a někde si můžete i platební údaje uložit; dokonce existují i hry, kde lze za skutečné peníze zakoupit herní měnu. Takže jestli jste si v Travianu nakoupili milión zlatejch, chraňte si heslo podobně, jako by to bylo bankovní heslo." Je to takhle lepší?
    Jo, promiň, Paypal jsem zapomněl.

    Jinými slovy, pokud jde o prachy, je vhodné se chovat, jako by šlo o prachy (nebo se pak nedivit); pokud jde o to, že místo mě někdo napíše ošklivý příspěvek na nyx, není třeba být až tak ostražitý.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PISKVOR:
    Tak zrovna u banky je vsechno dulezite pod SMS... :)

    Ale naopak ti mohou vyluxovat ucet ulozenymi platebnimi udaji v nejake online hre... nebo treba slevomatu (aby to nebylo jen o hrach)...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CERMINEK: Asi tak stejně jako u ostatních cloudsyncových služeb tohoto typu (Chrome/FF sync, LastPass, whatever): hesla se _nějak_ zašifrují, a _někam_ odtečou; jinými slovy, téměř výhradně otázka důvěry v toho kterého poskytovatele syncu, páč způsob šifrování je u málokteré služby nějak ověřitelný (a i dostatečně silné šifrovací metody lze používat blbě, a tím dosáhnout slabého zabezpečení).

    Laicky řečeno: pokud si syncuješ heslo k bankovnictví do cloudu, koleduješ si o průser bez ohledu na to, jestli ho máš uložený v Opeře, FF, nebo v iToustovači; u hesla k online hře je to zabezpečení adekvátní.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Možná lama dotaz, ale jak moc bezpečné / nebezpečné je synchronizování hesel přes Opera Link?
    LUDO
    LUDO --- ---
    OCTOPUSS: furt mi vsetko ide, a to som na linuxe 12.16

    Je pravda, ze pouzivam rozsirenie ExtendTube a to si dost upravuje ten youtubacky prehravac
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    The Adobe Flash Player is required for video playback.
    Get the latest Flash Player

    Super, tak přestalo fungovat i Youtube. Já se z tý Opery fakt podělám.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    TOMAS3333: Mluvil jsem o dvou věcech, který spolu nesouvisí.
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    OCTOPUSS: moment, takze si si vypol posielanie referera v opere a odisiel k ff, ktory referera posiela furt?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Pokud na web prijdes napsanim adresy do adresniho radku tak nemas refferera a nevim o webu ktery by na tomto stavu nefungoval...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam