• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MESKPeak Oil - zlom ropy
    Baktérií v Petriho misce exponenciálně přibývá, ale jen dokud nespotřebují všechny zdroje potravy. Od tohoto bodu se celá jejich populace zhroutí. Přitom je polovina dostupných zdrojů spotřebována jen jednu jedinou generaci před tou poslední, která skončí kolapsem. Baktérie nevnímají ani náznak nastávajícího problému až do okamžiku, kdy je zřejmé, že všechny vyhladoví.

    Rozbor problematiky v angličtině - www.lifeaftertheoilcrash.net
    www.energybulletin.net
    Dokument Oil Crash Movie- www.oilcrashmovie.co/
    Wiki - en.wikipedia.org/wiki/Peak_oil
    Cena ropy - www.petrol.cz
    Cena ropy - www.oil-price.net
    Oil market report - omrpublic.iea.org
    Kurz dolaru - kurzy.divoch.net/usd.php
    rozbalit záhlaví
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    BOBASH: vzdělání je k ****.stačí algoritmus a program an webu,prostě na vše na světě stačí internet.
    Akorát nechápu jak může někdo napsat propgram který nahradí stavebního inženýra pokud nemá jeho znalosti...
    jasně metodou open source
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    XCHAOS: Jo. Protože to nejde. Až dokážeš zpracovat pět let studií stavařiny, plus spousty zkušenotí, do počítačovýho programu kterej bude fakt fungovat, budeš hodně bohatej člověk.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BOBASH: no, pro známé designy a známé materiály a předem otestované rozpětí rozměrů... ty vidíš důvod, proč to normálně nenechat nějaký algoritmus spočítat ?

    (ostatně jistě podobný software už dávno existuje a ti inženýři ho využívají...)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    XCHAOS: ROFL. Takže stavebního inženýra nahradíme algoritmem, jo? :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BOBASH: .. a nebo algoritmus, který ti to dopočítá podle zadání na webu a na základě toho vytiskne přímo PDF s výkresy :-) ale fakt nechápu, proč tady takovýhle offtopic frčí.

    zpátky ke kořenům - zpátky k ropě!
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    XCHAOS: "pro předem dané rozměry". Tady je jádro pudla.

    Pro postavení takovýho open source mostu, jehož návrh si najdeš na internetu, budeš potřebovat předem danou šířku řeky, výšku břehů (pokud možno stejnou na obou stranách), předem danou hloubku řeky, předem daný podloží na dně i na březích... hmmm...

    A nebo jsi vymyslel ženijní most, kterejch u nás ještě od WWII stojí. Ale ty nejsou zrovna kamenný, protože dělat takovou věc z kamene je trošku blbost.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    o čem bych se tu s někým třeba taky rád bavil:

    - odhady cen různých forem energie a mechanické práce: [ XCHAOS @ Peak Oil - zlom ropy ]

    - komu mám věřit, na jak dlouho vystačí zásoby tak utajovaného a strategického materiálu, jako je uran ? [ XCHAOS @ Peak Oil - zlom ropy ]

    atd.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: no hele, já jednoho právníka který si dodělává doktorát zaměstnávám jako brigádníka na helpdesku a aby nám napsal smlouvu.. a sám kandiduju do parlamentu za Českou Pirátskou Stranu ... takže vcelku vím, o čem mluvíš :) ale opravdu je to tady offtopic... zkus to pochopit...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: tedy, právě open source dokumentace může pomoci tomu, aby věci byly odolnější i při neočekávaných rychlostech apod. jak jsem tu vysvětloval: open source není o tom, že někdo něco zbastlí na koleni, ale je to normální, dnes už vcelku klasická metoda dokumentování čehokoliv. není opravdu nejmenší důvod proti tomu vést nějakou flamewar, věř mi :-)
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: ne nemyslím, právnické spory aneb výklad práva nanáleží každému hejhulovi
    tvorba zákonu je něco jiného,jenže je stejně připravují právncíí, pnebo si myslíš že návrhy v PS tvoří poslanci SAMI?????
    Ti pro ně jen hasují..zákon musí tvořit ten kdo se orientuje v právu ne pepa kotek z Horních kozolup...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: tak zrovna právnické spory by tedy open source měly být, v demokratické společnosti, nemyslíš ? nebo snad chceš být souzen na základě zákonů, jejichž znění neznáš ? :-)

    nechme toho... offtopic, offtopic, offtpic, vraťme se k tématu. cílem není udělat z toho druhého blbce, ale debatovat o tématu tohoto klubu: koho to téma nebaví, ať jde jinam.
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: hergot chápeš že tvoje optika je hloupá, že nemůžeš vše poměřovat z pohledu IT, že článek wiki se nikomu nerozsype a nezabije ho při rychlosti 100km/h?
    skutečně jsem nevěřil tomu že IT pracovníci jsou na techniku, zejména pak na manuální práce paka a že si nedokážou zapojit světlo, při diskuzi s tebou tomu prostě věřit začínám,prostě svět je počítač ....
    PS: a to se IT v současnoti živím...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: [ OMNIHASH @ Peak Oil - zlom ropy ] pohádejte se prosím spolu, a mě z toho vynechte, ok ? :-)
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: open source stavby v minulosti?????
    významné stavby????
    Kdy, kde???
    PS:Nebavím s eo lávce přes obecní potůček...
    prostě skutečně open,aby do toho kraftal kdejaký lojza na netu co si myslí že je architektonický gémius nikdy nic nebude
    open sorce mosty,open source auto????
    co dál,open source chirurgické zákrkoky, či právnické spory????
    Nemůžeš se *** do věcí o ketrých nemáš ani ánung,popíráš potřebu vzdělání a způsobilsoti...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    XCHAOS:
    uz se tesim na most v0.731
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: ale vůbec ne. nic není tak konzervativního, jako open source v kombinaci s lidskou lenností něco měnit (zvlášť něco, co funguje). ale to bys nejdřív musel vůbec mít hands-on zkušenost třeba aspoň s editací článku na Wiki....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OMNIHASH: ale vždyť o tom v podstatě celou dobu mluvím :-) já nevím, to byl prostě pro celou debatu naprosto nepodstatný přívlastek, že ta dokumentace by měla být open source. A nešijte do mě oba, ITCHY říká že nikdy, ty zase, že "už dávno"... tak já fakt nevím :-) přikláním se spíš k tvému názoru, ale vůbec nechápu, proč tady tenhle offtopic úlet řešíme...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: tak to je v tomhle klubu jednak offtopic a jednak naprostý nesmysl. pro začátek na netu už dnes najdeš manuály na stavbu mostu - http://www.scribd.com/doc/4940136/Bridge-Design-Manual - takže naprosto není důvod, aby se dříve či později neobjevily nějaké kompletní projekty (pro předem dané rozměry) k volnému šíření pod GNU-FDL. je to jenom otázka času, podle mě... fakt nechápu, čím je podložené tvoje "nikdy"...
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    OMNIHASH: individualitou, odvrhnutím tradičním forem, kreativtou a ale dle mě mizernou efektivitou vzhledem k účelu a vynaloženým prostředkům
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    XCHAOS: open source design mostu? Chlape, tyy me rozsekáváš čím dál tím víc - můžeš mi jenom lehce naznačit, jak by sis to představoval? Viděl si někdy v životě stavební plán? Máš pocit, že design mostů je nějaký tajemství? Když bys občas upustil od plození absurdních myšlenek na nyxu a šel se projít do města, tak bys zjistil, že nikdo konstrukční plány netají, stačí dojít na nábřeží.
    Nebudeš tomu věřit, ale valná většina architektů a stavařů používá prefabrikovaný vzory, kde může a když si na chvíli projedeš net, tak najdeš konstrukční plány na jakkoliv typ stavby od hliněný chýše po ponorku, takže by mě vážně zajímalo, jak si představuješ ten open source most a v čem se liší od normálního mostu.
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: to nikdo netvrdí, jenže open source software a open source konstrukce jsou 2 věci a už jenom z principu předběžné opatrnosti který naše civilizace vyznává prostě most open source nebude nikdy..
    aneb některá nařízenáí omezení smysl mají jiná nikoliv, v otázce mostů a tunelů jsem proti jakémukoliv experimentování...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam