• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MESKPeak Oil - zlom ropy
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    DIOD: tot údajné řešení
    znamená buď to všem direktivně nařídit nebo udělat jakýsi chirurgický zákrok an mozku
    člověk se totiž z podtsaty nespojkojí s minimem a kdyby neusiloval o balhobyt a přepych tak ještě dnes hnípáme v jeskyních
    ekonomie a snah mít se líp je motorem vývoje a pokroku
    nic proti ale tvá představa se zakláda na podmínkách které nejsou a nemohou být nikdy splněny a sebevětší reglementační tlak ti bude prd platný, po majetku bohatství a moci budou lidé toužit stejně jak ve sovbodném systému tak v tom nesvobodném.důsledkem je to že nesvobodný systém pak musí vyhlásit teror a násilím potlačovat lidskou přirozenost.
    LIDSTVO NENÍ A NIKDY NEBUDE HMYZÍ KOLONIE PRACUJÍCÍ KU PRSPĚCHU CELJU,LIDTVO NEMÁ KOLETIVNÍ VĚDOMÍ ,JSME SOUBOREM INDIDUALIT, PRŮNIKEM PŘÁNÍ, MOŽNOSTÍ A MYŠLENEK, JČLOVĚK JE PŘÍLIŠ SLOŽITÝ NA PODOBNÝ ZJEDNODUŠENÝ MODEL.
    JE TI HOUBY PLATNÉ ŽE BY SIS TO PŘÁL.já sobně nikoliv, jsem vděčen za moderní dobu, techniku, dlouhověkost,pokroky v medicíně dopravě, letectví, atromomii, agronomie a dalších tisících oborů.
    tvé vize nás vrací do prvobytně pospolné,ale ovšem i do její technologické úrovně...
    MESK
    MESK --- ---
    E2E4: DIOD mi mluví z duše. Je nás tu moc a jelikož máme demokracii, tak si můžem dělat co chcem. Na individuální úrovni málokdo myslí ve jménu dobra celé civilizace - stáda...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    DIOD: No já třeba nevěděl, že podíl na ropy na produkci energie klesá.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    "Navrhuji minimalizovat reprodukci" - tomu říkám fér názor :))
    DIOD
    DIOD --- ---
    No rozhodně se nestanu technomesianistickým kazatelem, jako ten pán z videa.

    Jako řešení bych navrhoval opustit konzumní životní styl, minimalizovat reprodukci a sanžit se nalézt naplnění života ve studiu a tvorbě, nikoliv v dementním hromadění materiálních statků (marketingová masírka k povzbuzení poptávky minulých desetiletí v tomto smyslu nadělala víc škody, než Hitler se Stalinem dohromady).

    Pokud se počet lidí vejde pod určitou mez, většina problémů dneška zmizí - neobnovitelné zdroje jako dřevo, zvěř a ryby se zase stanou obnovitelnými.

    Jenže většinový typ člověka je tupý stádní tvor odmítající samostatně uvažovat - stačí mu cítit teplo ostatních členů stáda a věřit, že neustálý klus směrem vpřed je "pokrokem" - no a tak se odsuzuje k redukci stavů násilnou cestou, stádo v krizi požírá své slabší členy, je to vidět na začínajícím honu na staré lidi, sociálně slabé, atd.

    Žádné "řešení" jako ze scifi povídky neexistuje. Řešením je racionalita, která by mohla vymanit člověka ze zvířecího způsobu chování - bohužel tuhle transformaci zvládá jen malá menšina. Lidstvo jako celek tedy čeká osud ostatních přemnožených druhů, které naruší rovnováhu s prostředím, ve kterém žij - příkladů je habaděj. Žijeme jako zvířata, dopadneme jako zvířata.

    To, co se stalo v Mexickém zálivu dobře dokládá nefunkčnost systému, ve který stádo vkládá tolik víry.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MESK: a ty taky - můžeš teda nastínit, jaký řešení navrhuješ?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DIOD: hele a odpověz mi:

    1. jaký máš "axiomy" peak oilu?

    2. jaký řešení navrhuješ?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    XCHAOS: ty totiž vůbec nemáš představu o číslech. viz zákaz žárovek a vytahování nabíječek na mobil ze zásuvky..
    DIOD
    DIOD --- ---
    BIDAK: Pan nerika absolutne, ale absolutne nic noveho. Dokonce ani nemluví o nějakém konkrétním řešení - jen vyjadřuje nezlomnou víru.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    XCHAOS: myslet je hovno vědět, říkal můj strýc
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Autobusy v Číně budou jezdit na elektřinu, rozšíří dobíjecí stanice | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/novinky/autobusy-v-cine-budou-jezdit-na-elektrinu-rozsiri-dobijeci-stanice
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Suzuki začne testovať Swift Plug-in hybrid | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/novinky/suzuki-zacne-testovat-swift-plugin-hybrid
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: ne to je spotřeba,samozřejmě se myslel gwh
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: Praha ne. pokud je to fakt jen 1.2%, tak mě to překvapuje.

    55 000 GWh (asi jsi myslel GWh, ne GW, že) je včetně vyvezené elektrické energie ?
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: no hodiny ah odiny denně a nonstop to fakt všude nejsou, malé obce veřejné osvětlení o půlnoci nemilosrdně vypnou,například:-)

    v roce 2000 700gw z 55 000 gw dle údajů čezu,prostou matematikou se dostaneme
    na 1,2 procenta.....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: ne-é. spotřeba domácností včetně všeho a spotřeba veřejného osvětlení.

    myslím, že to číslo co uvedl E2E4 je, že 5% spotřeby domácností, firem, apod. představuje osvětlení. myslím, že se s veřejným osvětlením sekl: protože jsou to fakt hodiny a hodiny denně, a nonstop, a často i na úplně absurdních místech....
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: spotřeba domácností je jenom ve světle????
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: no tak já se třeba těším na nějaký odkaz, který by těch 5% spotřebovaných na osvětlení nějak podložil.

    já vycházím z čísel, podle kterých celková spotřeba domácností a celková spotřeba pouze veřejného osvětlení měst a obcí je obdobná - a obě čísla se pohybují někde okolo 20%. ale taky nemůžu dohledat, kde jsem k těmhle číslům vlastně přišel :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam