• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHČeskosaské Švýcarsko (Zadní země) nejdivočejší kout v cz
    ALTHAR
    ALTHAR --- ---
    Jojo knížka od Steina vyšla a je hezká. Dá se objednat na armillaria@volny.cz nebo na telefonu 485 109 741. Co se týká Rumunska, tak tam si to docela užívám. V květnu jedeme zase, teď do Rosia Montany v Muntii Metaliferi. Super bomba, samá díra do země a pivo za osum kaček :-) Ty kempy u Doláku ti trochu napovím úryvkem z popisu jednoho tábora skautů tuším ze Slanýho. Cituji: "Nesmím zapomenout ani na trampské kempy, které byly v okolí, např: Aspirin, přímo ve skalách nad táborem (snad nejhezčí kemp, který jsem kdy viděl, s výhledem do korun vysokých borovic a smrků, s překrásným západem slunce a přítulným Plchem nebo Orlí hnízdo ve skalní stěně naproti přes řeku. S trempy, kteří většinou o víkendech v těchto kempech tábořili, jsme neměli nejmenší problém". Konec citátu. Stačí? Ne? zbytek je tady http://www.stopari.pc-slany.cz/tabor01.htm Co se týká Tokání (Mimochodem chata vzadu co je ta hospůdka s baňatejma kamnama byla postavena začátkem 30. let a ne v roce 1905 jak se všude píše a to kvůli tomu aby si pan hrábě uchoval soukromí kvůli přílivu turistů.) ta stará paní se jmenovala Luisa a byla to myslím neodsunutá němka. Ale s tou jsem se setkal asi jen dvakrát. Po ní to tam měla pronajaté Helča která bohužel před pár lety zemřela. Řeknu vám že lepší smaženici jsem nikde nejedl. Vždycky jsme večer přinesli koš huba a ráno došli na smážu. Měla tam i psa Baryka kterej s náma vždycky chodil na čundry po roklích. Myslivci vyhrožovali Helče že ho zastřelí, ale nevím jak to dopadlo. O tom střílení na lesní zviřátka nic nevím, ale srnky nám jedli z ruky na Tokání ještě před pár lety. Teď tam postavili čističku a je tam kupodivu větší smrad než dřív tak tam už na zvířata narazíte málokdy. Zvlášť co tam teď řádí s těma pilama kvůlivá vejmutovce. Jinak za komančů se tam střílelo na vysokou dost často. Vždyť tam sídlili poliši, tak kdo by je kontroloval. Současní nájemci jsou v naprostý pohodě a Tonda co tam vaří nás normálně hodil na vlak páč lilo. Prostě se mi tam furt líbí. Jestli chcete řešit něco citlivějšího tak napište na aladar@aladar.cz Jinak jsem prostě čundrák, jeskyňář a štolař a bydlím v Liberci. Glück...
    TSOH
    TSOH --- ---
    ALTHAR: Nevrlej umi pekne psat... sem si vybavil storku z Rumunska.. precetl jsem si od nej knihu o Rumunsku a jednim z cilu vejletu bylo jezero Laku Rosu (Červene jezero - prej skoro narodni symbol..) po prijezdu byl nalezen hnedej rybnik a na brezich hafo vykalu od výletníku.... casy se menej asi... ale jeho knihy maj neco do sebe... neb i ze snu muze clovek být živ....
    ___
    ale k tomu Hrensku...prej nekde u Dolskyho mlejna byl kultovni kemp nahore ve skalach.. hafo starejch placek z potlachů... a vyhled sterbinou ve skale na reku.. (jiz pry take zniceno) nikdy sem tam nebyl - neznas nahodou ? Na Tokani > neznal jsi tu starou ženu pred lety co se o tu hospudku starala... v zime mela naucene srnky ze ji zraly chleb z ruky kdyz stala v okne... po jeji smrti zver prej vystrileli m!slivci z oken teto hospody (pribeh znam jen z doslechu).
    Odkud jsi ? rad bych si nejake info vymenil... (take se me nechce popisovat cestu k poustevne na netu..)
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    ALTHAR: pěkně :-)

    jenom podotýkám, kdyby někoho zajímaly ty pomníčky ze seriálu o pomníčcích co zmiňuješ, tak to vyšlo jako knížka, která je fakt zajímavá, mám ji doma

    http://www.luzicke-hory.cz/info/index.php?pg=knpomn
    ALTHAR
    ALTHAR --- ---
    Já do tohohle kraje jezdím už mraky let a strávil jsem spousty hodin a dní v archivu v Děčíně kde mají úžasný starý mapy Zadní země. Mimochodem z nich hodně čerpal Nevrlý když vyráběl svou slavnou mapu Zadní země a ty jeho "Chvály". Mluvil jsem s ním asi před rokem ale odkázal mě na Karla Steina se kterým to vytvářel. Nicméně se oba dost vymlouvali a informace z tý mapy nechtěli pustit. Na tu poustevnu jsem se přímo neptal páč sem myslel že to bude pohoda najít. Našel jsem za ty roky spousty kempů, pomníčků a různejch vytesanců ve skalách, jen tu "blbou" Poustevnu nějak nemůžu najít. Mám ji dokonce i na jedný mapě, ale prolezl jsem to tam už několikrát a nic. Jestli někoho tahle oblast zajímá, tak by měl prolýzt časopis Jizerské a lužické hory kde vycházel seriál o pomníčcích v ČSŠ právě od Steina. Je to moc zajímavý. Co se týká Sojky tak toho docela znám a párkrát jsem s ním i na Tokání mluvil. Je škoda že je to takovej zelenej zapálenec, kterej neuznává žádnou symbiozu mezi lidma a přírodou. Bohužel tam dělá strážáka a ničí co mu přijde pod ruku. Mimochodem jedině v tomhle bodě si říkám, že za komoušů bylo líp :-) Taky jsem se v pátek stavil na Růžový zahradě v horním kempu a z něj už zbyl taky jen písek pod převisem. To si vždycky vzpomenu jak jsme seděli u Luisy nebo Helči na tokání, dali si v zimě groček a šli spát do skal. Myslím že tam daj brzo čidla a kamery a začne zase sranda jak za Karkuleho :-) Kdyby se někdo mrknul na tu mapku a nakreslil mi kde to přibližně je, tak bych byl opravdu vděčný. Jinak já si dělám samozřejmě taky svoji "mapu" Mám už tam přes tři stovky různejch waypointů, Názvy všech možnejch i nemožnejch roklí, studámek a pomníčků atd. Pokud se někdo chce přidat do tvorby a přihodit nějaký body kempů nebo jiných zajímavostí tak asi není problém se podělit, ale jen tak to vystavit na net nechci. Glück auf! Aladar
    TSOH
    TSOH --- ---
    ALTHAR: da to praci najit... trefim tam od Cerne brany a od Doubic tusim... ale tezko se to vysvetluje... minule sem take chodil vsemoznekolem nez sem to nasel... je to na takovem skalnim ostrohu... pochybuju ze to ochranari znicej - tohle je jedine misto co asi tolerujou a to i ten ,zmrd, Sojka nebo jak se jmenuje co tam prej i kultovni kempy nici... v minulostri tam toho bejvalo vic... srub v Ruzove zahrade... take to strhli... co do osobnosti Stulpnera jsem ten jeho pribeh cetl... zajimave.. mozna skoda ze je to vcelku malo znama osoba... pred casem vysla i knizka o tomto kraji a bylo tam par fotek o skalnich rytinach nekde tam... narazil jsi na neco takoveho ? (stare znaky, dokonce vyobrazeni ufa :) , ruzne letopocty ke kterejm se jiz dnes nic nevaze...)..
    ALTHAR
    ALTHAR --- ---
    Tady je ještě mapka, kde jsem to přibližně hledal: http://www.robotika.eu/Stulpner.jpg no a na německý Wikipedii je dost obsáhlý pojednání o Karlu Stülpnerouvi. Byl to, takovej německej Robin Hood. Ale prý i dost rozporuplná osobnost. Tady je odkaz: http://de.wikipedia.org/wiki/Karl_Stülpner
    ALTHAR
    ALTHAR --- ---
    Hezký den, teď o víkendu jsem běhal celej den kolem Sokolího vrchu a v Můstkových roklích a hledal tu Stülpnerovu poustevnu. Nicméně jsem nic nenašel. Byli jste tam někdo v poslední době? Nezlikvidovali to ochranáři? Vím o několika kempech které už zlikvidovali a zbyl jen písek pod převisama. Poradí mi někdo kde ta poustevna je? Díky předem za pomoc.
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    TSOH: nene, tady je víc infa !! .)
    TSOH
    TSOH --- ---
    IJACZEK: trochu skoda... urcite tam bylo hafo informaci...
    ____________________

    jen tak mezi reci > ne ze bych sem chtel tahat cernou kroniku..., ale jiz dost let dozadu (snad kratce po revoluci) se pobliz Mezni louky ztratili asi 3 studenti (nalezeni mrtvi). Bylo to tenkrat i v poradu Tabu... nejake dukazni materialy se na policii ztratili (dost podivnej pripad - skoro jakoby policie kryla vraha)... nevite nekdo jak to dopadlo co do vysetrovani ?

    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    ARKIN: díky, potěšilo mě to.
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    klub Doubice a okolní vesnice, NP Česko..... mažu, i když tu byl daleko dřív než tento .) holt i admin někdy udělá chybu, tim že založí další klub úplně stejnej .)
    .. nemá cenu tu mít duplicitu....
    tak ho sundajte ze záhlaví.... .)
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    ale vždyt je to uplně jedno.... at si každej koupí co chce
    WYMA
    WYMA --- ---
    TSOH: nj vydělávat se musí. a zase, ono spousta těch věcí svůj smysl má ;)
    TSOH
    TSOH --- ---
    WYMA: no vono se to potřebou v podstate neda nazvat ani po prichodu produktu na trh... ale již jen pro určitou skupinu... :) je to fsechno show...
    WYMA
    WYMA --- ---
    TSOH: ... které vlastně před příchodem nového produktu na trh ani nebyly potřebami.....
    TSOH
    TSOH --- ---
    WYMA: no jasně... vzdyt spousta těhle firem co do pracovní náplně vlastne vytváří lidem jen ,,nové potřeby,, ....
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    PREBRAL: naprostý souhlas.. na hledání starých těžeb je to uplně super,že?
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    No, já GPS mám, ale většinou (pokud nehledám něco konkrétního, třeba nějakou tu starou těžbu), ji zapínám až na místě, kde je něco zajímavého a udělám si tam puntík.
    Doma si puntíky natáhnu do mapy a za sychravých zimních večerů nad ní vzpomínám, kde jsem všude byl :-)

    A nebo se užije, pokud fakt netuším kde jsem podle mapy a potřebuju někam dojít včas, což se děje velmi zřídka - třeba v noci mimo značku v čerstvě vykáceném lese na rovině.
    WYMA
    WYMA --- ---
    GPS je šikovná věc. na to, zjistit, kudy nazpátek k autu, nebo vědět, kolik kiláků sem ušel a jakou průměrnou rychlostí. na nic jinýho to v ČR nutný není. ale jak řikám, je to pěkná věc, šikovná, a oni co si budem nalhávat nám to ty firmy tyhle šikovný věcičky uměj dobře prodávat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam