• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  ARCHNATONASteampunk
  SATAI
  SATAI --- ---
  COMODOR_FALKON: pokud nechceš spoilovat, použij tag pro
  spoiler
  COMODOR_FALKON
  COMODOR_FALKON --- ---
  TAJEN: Last Exile je sice v některých ohledech matoucí, protože masivně využívá dieslpunkovou estetiku lodí a steampunkovou estetiku postav a skutečný stav se vyjasňuje až někdy v polovině série, kdy se na scéně více objevují technologie Guildy, ať už moduly, které umožňují vznášení nebo desingretační zařízení.

  Nechci moc spoilovat, takže jen stručně: Celý ten svět v Last Exile je obří vesmírná stanice vytvořená pasažéry pozemské kolonizační lodi "Last Exile", která je po proběhlém vnitřním genocidním konfliktu ne zcela úspěšně řízená zdegenerovanými zbytky Guildy a celé je to poháněné ne zcela vysvětleným druhem reaktorů s kapalným palivem… Last Exile je prostě raypunkový seriál v přestrojení…
  TROJKA
  TROJKA --- ---
  SOMBRA: ))) nyni uz se vsak sféra zameřeni na prvky stylu ponekud vycerpala, ta tam je tehdejdi vtipnost svarecskych bryli a hodinek s vodotryskem, avsak je to jen pouze zachytavani vỷrazu časoveho úseku prolnutí předskoku a pokračování typickymi prvky a materialy kdysi uz prožitymi.. .nyni jiste fascinuje sváření, svařování toho co lze a hodí se nějak k sobe vzhledove,tvarově či pro nečekanou funkc. , v nynějšim čase,ovsem s představou jineho pruběhu minulosti . .šlapací metro, vzducholoď na prdy nebo hydraulickou mucholapku ještě nemáme. .
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  TROJKA: a jestli se ptáš na hranice žánrů a jejich určování (třeba u té židle), tak to máš těžké :) někomu na steampunk stačí estetika, čistě dekorativní ozubená kolečka apod.; jiný, pokud ta židle neběhá sama a není poháněna párou, tak dostane totální psotník, kdyby to (božínku!) někdo chtěl označit za steampunk :D
  (a cokoli mezi těmito dvěma extrémy) :)
  CORNHOLIO
  CORNHOLIO --- ---
  TROJKA: hele, jestli jsem v těch podivných příspěvcích správně identifikoval tu tvoji otázku, kvůli které jsi to všechno psal (je nejake nepřátelstvi steampunku a dieselpunku?), tak odpověď zní - Není:)
  TROJKA
  TROJKA --- ---
  FIELDMAN: vždycky se mi libily punk- styly, takove to skladani a vrstveni ruznych prvku az do finalniho ,naprosto puvodniho vzhledu a i funkce, tak se tim zabyvam ve sve tvorbe, delam si veci podle sebe , inspiruju se z filmu , fotek a prace jinych, rozvijim moznosti i pro jine a nekdy od příchozího návštevnika pŕijde dotaz: to je steampunk? -a kouká na židličku z vodovodnich trubek s rezatobronzovou patinou. a nebo post- apo? Industrial? No a jsem na vahach , jak to určit , proto se takto ptám tady, nadnášim dotaz k tematu a tak očekávam nějakou odpověď a reakci k tematu , pokud je kdo by se o to zajimal, napomenutí za slovní skladbu za odpověď příliš nepovažuju, ovšem děkuju za reakci , však to můžem probrat..
  TROJKA
  TROJKA --- ---
  TLOUDEV: ty řezníku,sedláku a houmlesáku v jedné osobě, rád vás zas navstivim, delam zase židle a divokola, co takhle treba zrovna nejak zajimavej tác u šlapek, šlo by? B A bude!
  FIELDMAN
  FIELDMAN --- ---
  TROJKA: Málo a k tématu vůbec.
  TROJKA
  TROJKA --- ---
  FIELDMAN: . .neni, zamerem je , jsa v nalade na to , polozit dotaz a jak uz to u dotazu byva , vyckat odezvy ci odvěti . .jak moc jsem ti odpovedel?)
  FIELDMAN
  FIELDMAN --- ---
  TROJKA: Je záměrem ta záplava zbytečných teček a inkoherentní stavba textu? Já jen, že si tak napůl domýšlím, co jsi tím textem vlastně vůbec myslel. To, že se tam vyskytuje otazník, lehce napovídá, že jsi chtěl položit otázku... Jak tedy ta otázka zní? (...a prosím, polož ji v nějakém jazyce, kde není diakritika a interpunkce distribuována na první pohled náhodně, děkuju)
  TLOUDEV
  TLOUDEV --- ---
  hele kdybyste někdo chtěli vyříznout nějaký artefakty fiberlaserem, tak dejte vědět. ozdobná ozubená kola, děrovaný plechy atd.. rozjel jsem kovovýrobu. https://laser.woodcoregang.cz
  TROJKA
  TROJKA --- ---
  . .přátelé, je nejake nepřátelstvi steampunku a dieselpunku, co myslite ? .je to celkem velky tvurci rybnik a tak se vejde lodí. .skoro by se az prolnuly. .a post -apo ..sbíram styčne body ..

  SATAI
  SATAI --- ---
  Peak steam:

  Viktor Sodoma feat. F.R.Čech - Parní stroj
  https://youtu.be/j2s3jcLwauo
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  TLOUDEV: ale jako film je to rozhodne zajimavej se zajimavym napadem a stylizaci
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  TLOUDEV: :) to uz teda ale hodne ujizdime imho...

  Hmmm... tak si tak rikam.. dedikovana DP diskuze tu neni.. co rozsirit tuto? (vzhledem k tomu ze DP ma bliz ke Steampunk nez k Cyberpunku :))
  TLOUDEV
  TLOUDEV --- ---
  KID_MCHUTT
  KID_MCHUTT --- ---
  SOMBRA: takovej Blade Runner si o to vyloženě koleduje :)
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  CORNHOLIO: super, díky za vhled a kontext!