• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  ARCHNATONASteampunk
  TROJKA
  TROJKA --- ---
  FIELDMAN: vždycky se mi libily punk- styly, takove to skladani a vrstveni ruznych prvku az do finalniho ,naprosto puvodniho vzhledu a i funkce, tak se tim zabyvam ve sve tvorbe, delam si veci podle sebe , inspiruju se z filmu , fotek a prace jinych, rozvijim moznosti i pro jine a nekdy od příchozího návštevnika pŕijde dotaz: to je steampunk? -a kouká na židličku z vodovodnich trubek s rezatobronzovou patinou. a nebo post- apo? Industrial? No a jsem na vahach , jak to určit , proto se takto ptám tady, nadnášim dotaz k tematu a tak očekávam nějakou odpověď a reakci k tematu , pokud je kdo by se o to zajimal, napomenutí za slovní skladbu za odpověď příliš nepovažuju, ovšem děkuju za reakci , však to můžem probrat..
  TROJKA
  TROJKA --- ---
  TLOUDEV: ty řezníku,sedláku a houmlesáku v jedné osobě, rád vás zas navstivim, delam zase židle a divokola, co takhle treba zrovna nejak zajimavej tác u šlapek, šlo by? B A bude!
  FIELDMAN
  FIELDMAN --- ---
  TROJKA: Málo a k tématu vůbec.
  TROJKA
  TROJKA --- ---
  FIELDMAN: . .neni, zamerem je , jsa v nalade na to , polozit dotaz a jak uz to u dotazu byva , vyckat odezvy ci odvěti . .jak moc jsem ti odpovedel?)
  FIELDMAN
  FIELDMAN --- ---
  TROJKA: Je záměrem ta záplava zbytečných teček a inkoherentní stavba textu? Já jen, že si tak napůl domýšlím, co jsi tím textem vlastně vůbec myslel. To, že se tam vyskytuje otazník, lehce napovídá, že jsi chtěl položit otázku... Jak tedy ta otázka zní? (...a prosím, polož ji v nějakém jazyce, kde není diakritika a interpunkce distribuována na první pohled náhodně, děkuju)
  TLOUDEV
  TLOUDEV --- ---
  hele kdybyste někdo chtěli vyříznout nějaký artefakty fiberlaserem, tak dejte vědět. ozdobná ozubená kola, děrovaný plechy atd.. rozjel jsem kovovýrobu. https://laser.woodcoregang.cz
  TROJKA
  TROJKA --- ---
  . .přátelé, je nejake nepřátelstvi steampunku a dieselpunku, co myslite ? .je to celkem velky tvurci rybnik a tak se vejde lodí. .skoro by se az prolnuly. .a post -apo ..sbíram styčne body ..

  SATAI
  SATAI --- ---
  Peak steam:

  Viktor Sodoma feat. F.R.Čech - Parní stroj
  https://youtu.be/j2s3jcLwauo
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  TLOUDEV: ale jako film je to rozhodne zajimavej se zajimavym napadem a stylizaci
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  TLOUDEV: :) to uz teda ale hodne ujizdime imho...

  Hmmm... tak si tak rikam.. dedikovana DP diskuze tu neni.. co rozsirit tuto? (vzhledem k tomu ze DP ma bliz ke Steampunk nez k Cyberpunku :))
  TLOUDEV
  TLOUDEV --- ---
  KID_MCHUTT
  KID_MCHUTT --- ---
  SOMBRA: takovej Blade Runner si o to vyloženě koleduje :)
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  CORNHOLIO: super, díky za vhled a kontext!
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  MOUNTBATTEN: jo, se zahraničními steampunk komunitami mám zkušenost, že jsou velmi v pohodě, otevřené a podporující
  SHEALA
  SHEALA --- ---
  SADAKO: mě to spíš přípomíná naše fakultní studijní, co na všechno mají formulář :)
  SADAKO
  SADAKO --- ---
  MAWERICK: Yep.
  Popravdě musím říct, že mě tady na tom žánrovém vymezování se minoritnějších subžánrů fantastiky přijde zejména v kontextu steampunku nejzábavnější to, že to obsedantní trvání na přesné kategorizaci je imo dědictvím osvícenství, moderny a 19. století. Tj. té představy, že lze všechno absolutně precizně rozparcelovat a popsat a ono to taky taky zůstane a nebude se to drze přelévat přes okraje svých ohrádek. Je to takové authentické. :D
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  MAWERICK: SADAKO: i kdyz oboji je fakt asi psis dieselpunk nez steampunk.

  Ne druhou stranu oddelena diskuze o DP tady neni :) TAkze tohle je asi nejblizsi
  MOUNTBATTEN
  MOUNTBATTEN --- ---
  COMODOR_FALKON: Hehehe, no baví mne, jak jsi nevydejchal latex. Nejlepší bylo, jk sis běžel pofňukat na zahraniční diskusi a všichni z tebe měli prču.
  Já aspoň když jdu na akci, tak aspoň pomůžu nějak s tou akcí. Ale tak tvá povaha je dost jasná
  COMODOR_FALKON
  COMODOR_FALKON --- ---
  OROGAN: To je pravda, ovšem to nic nemění na tom, že to je o tom:
  "Podívejme se na zastaralou scifi, kterou se inspirujeme a zkusme něco z toho vyrvat z kontextu a nacpat i s autorem do našeho nového žánru…

  U Behemotha je aspoň použit žánrově kompatibilní způsob pohonu…
  COMODOR_FALKON
  COMODOR_FALKON --- ---
  MOUNTBATTEN: To bude tím, že se tzv. "puristi" stáhli z akcí s převahou "instáčových steampunkerů" a o akcícg pro puristy nejsou pozéři typu: "Mám na latexových šatech jedno ozubené kolečko a pózuju před Smíchovským mostem, dis' is da hardcore steampunk!" tak nějak informováni…