• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  ARCHNATONASteampunk
  MEMNON666
  MEMNON666 --- ---
  SOMBRA: já ho strašně dlouho neviděl, zůstal jen dojem "vypni mozek a bav se u SP hejblatek", jako satisfakci bych nabídnul ještě Thé Nevers ;)
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  ou, teď jsem vzpomněla: TIHLE Tři mušketýři
  The Three Musketeers (2011 film) - Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Three_Musketeers_(2011_film)

  tedy... já tomu říkám "Aramis Creed", s ohledem na úvodní scénu, kde Aramis skáče, jak kdyby utekl z AC; ninja-Milady taky dost stála za to - vizuál hezký, mozek nechte doma :)
  asi bych ocenila, kdyby se ti týpci a typky nejmenovali podle postav ze Tří mušketýrů, ale prostě mám málo eklektický vkus :)
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  MEMNON666: Wild Wild West je právě ta stereotypní odpověď, kterou obvykle na otázku po filmech dostanu :) (a tam to taky obvykle skončí) takže zřejmě je vnímán jako "správně škatulkový" :)
  SADAKO
  SADAKO --- ---
  MAWERICK: Když k tomu ještě přilepíš cedulku "postapo" tak asi klidně... :D ale nejsem zrovna na tohle dobrý arbiter, z mangy znám jen první díl a z anime asi tři díly, než jsem to zahodila, tohle se se mnou brutálně nepotkalo.

  SOMBRA: Njn, kdyby FMA neměl ty chibi scény, tak se nezlobím, ale já to beru jako specifikum žánru a vlastně je mi to úplně jedno; něco jako ty momenty "kdyby si dva lidé upřímně promluvili, mohlo by se to vyřešit nejpozději v pátém díle, ale oni holt nemůžou, neb přísahy, mistrové, vendeta a zákon zachování tváře" ve wuxia. :D
  MEMNON666
  MEMNON666 --- ---
  Violet evergarden možná?
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  MAWERICK: Attack on Titan neznám dost dobře, abych mohla svůj názor něčím podložit - tudíž... nevím, pouze bych střílela od boku :)
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  MEMNON666: i kdyz je pravda ze do "skatulky" zapada skoro nejpresneji... :) (pokud se tedy budem drzet te skatulky gatekeepersky rigidne :))
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  SADAKO: ooo, to jsou dobré orgie! :D

  Vidocq! znám a škoda, že toho v tomhle stylu (o něm) není víc; ale ono... já jsem fanda Vidocqa, takže se na to dívám specifickou optikou :)
  a Bowie jako Tesla - ano, prosím :D

  Fullmetal znám :) tam je spousta dobrých věcí, ale vraždily mě tam ty "chibi momenty", tedy, vraždily mou schopnost se do toho nějak ponořit :)
  ostatní omrknu!
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  MEMNON666: naprosto cilene jsem se mu vyhnul :D :D
  MEMNON666
  MEMNON666 --- ---
  A nikdo nezmíní Wild Wild West? ;)
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  SOMBRA: hm. zajimava otazka :)
  to nevim... :) resp asi bych nezvolil jeden konkretni... spis bych to asi rekl tak ze se mi spis libi ty "fantaskni" (Nausica, Mononoke atp) vic nez ty "realne" (Zveda se Vitr)

  SADAKO: hm Da se Attack on Titan povazovat za steampunk? :)
  SADAKO
  SADAKO --- ---
  SOMBRA: Pokud nevadí anime

  https://anidb.net/anime/979 - Fullmetal Alchemist (ale to asi znáš)
  https://anidb.net/anime/4897 - Baccano! coby nepurista bych to klidně šoupl i pod označení steampunk, ale tak nějak "mimo jiné"
  https://anidb.net/anime/16174 - The Case Study of Vanitas; pokud si pamatuju správně, tohle je decánko z ranku "stupidní, ale koukalo se na to dobře"
  https://anidb.net/anime/10952 - The Empire of Corpses (film), to by se ti mohlo líbit, alternativní Londýn 19. století s oživováním mrtvol v ceně

  Hrané filmy
  https://www.csfd.cz/film/20630-mesto-ztracenych-deti/prehled/ - poněkud bizarní (taky to točili Jeunet a Caro), ale zábavné a IIRC i archetypálně pozitivní
  https://www.csfd.cz/film/12103-fantom-parize/prehled/ - Vidocq, nevím, jestli neznáš, vysoce esteticky hodnotné
  https://www.csfd.cz/film/268441-tajemstvi-mumie/prehled/ - retardace AF, ale z hlediska stylu zajímavé
  https://www.csfd.cz/film/223160-dokonaly-trik/prehled/ - nesedí mi Nolan jako režisér a to tak, že těžce, Prestige mě vlastně nebavil; ale tak nějak na tom filmu něco je (mj. Bowie jako Tesla))
  https://www.csfd.cz/film/221352-pad/prehled/ - nevím, jestli by tohle kdokoli jiný řadil mezi "steampunk" a puristy by zřejmě kleplo, nicméně jsou to totální vizuální orgie
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  MAWERICK: chápu :) vlastně ze zvědavosti: jaký je pro tebe a podle tebe nejlepší Ghibli film (bez ohledu na žánr/subžánr)?
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  SOMBRA: chapu :) ja mam ghibli filmy rad...

  jinak last exile je imho prvni lepsi. ta druha serie uz je slabsi i kdyz porad v lepsim prumeru.

  COMODOR_FALKON: jak neexistovalo? Jules Verne neexistoval? Karel Zeman neexistoval? jen se to pojmenovavalo nestejne...
  jsi demagog. tohle neni algebra nebo programovani... umeni neni binarni... styly se prekryvaji, doplnuji, vykradaji a napodobuji...
  A steampunk stejne jako scifi, fantasy, cyber-,diesel- a jine "'punky" jsou umeni.... to je realita...
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  MAWERICK: díky moc! (nic konkrétního jsem nespecifikovala :)

  Laputu jsem kdysi viděla, ta mi nesedla (ale to ani Howl´s Moving Castle a některé další, možná se míjím s Ghibli narativitou - i když Mononoke Hime pro mě fungovala)

  na Steamboye mrknu...

  a Last Exile vypadá super! z toho jsem někde viděla klip a teď se mi to spojilo, to vypadá hodně zajímavě!
  COMODOR_FALKON
  COMODOR_FALKON --- ---
  MAWERICK: Logicky, nikdo před ním nemohl být něčím, co neexistovalo...
  Tím, že definoval společné znaky děl svých a dalších autorů a tím, že je zkomprimoval do konkrétního symbolu, konkrétního názvu…

  CORNHOLIO: Nedává, a to ani takhle, když pečlivě vypreparuješ těch cca 30% výroku, které Ti zapadají do toho, do čeho potřebuješ zkroutit realitu…
  CORNHOLIO
  CORNHOLIO --- ---
  COMODOR_FALKON: asi se mi s tebou nechce moc diskutovat vzhledem k tomu, co tu předvádíš (jako ostatně zřejmě už nikomu z tohohle klubu), nicméně uvědomuješ si, že tvůj poslední citát dává za pravdu SOMBŘE?

  "... the term has evolved from a literary sub-genre of Science Fiction (SF) to a sub-culture of Goth fashion, Do-It-Yourself (DIY) arts, crafts, and maker movements, and more recently, as counter-culture."
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  SOMBRA: jeste me napda ze nektere filmy od Ghibli maji steampunkove razeni...
  Treba Laputa:
  Laputa: Nebeský zámek (1986) | ČSFD.cz
  https://www.csfd.cz/film/28495-laputa-nebesky-zamek/prehled/
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  SOMBRA: asi zalezi jakou "inspiraci""' hledas :) (nehledal jsem puvoidni prispevek :)) ale myslim ze treba takovy Steamboy nic nezkazi. Stejne asi treba
  Steamboy (2004) | ČSFD.cz
  https://www.csfd.cz/film/92069-steamboy/prehled/

  pripadne mozna Last Exile. Tam uz je to trosku riznuty magii a "neparnima" mcguffins, ale celkova stilizace rozhodne steampunkova je
  Last Exile (2003) | ČSFD.cz
  https://www.csfd.cz/film/180309-last-exile/prehled/

  a na druhou stranu se rozhodne neoznacim za steampunk znalce takze se tu urcite najdou dalsi/jine typy :)
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  COMODOR_FALKON: coz jen dokazuje to co jsem tu uz psal... Jde o to vytvorit skatulku a do ni neco strcit...

  A odvazne oznaceni je to pro to ze je sice prvni kdo pouzil ten termin, ale pojemenovaval neco co uz existovalo nebo aspon vznikalo... On nebyl prvni.. jen tomu dal jmeno :)
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam