Hezká diskuze...:)
Jinak, co se týče pickles, krátkodobě kvašené zeleninky, tak tam se (ideálně) doporučuje neměnná teplota okolo 20 C... Pokud se děla plíseň, je potřeba sbírat tu pěnu, která se v průběhu kvasu vytváří, jak už tu říká Darjeel.
Pickles dělám klasickou trojkombinaci - zelí + mrkev + cibule (aktuálně vše krom zelí domácí v bio kvalitě od taťky ze zahrady)...na kg zeleniny, cca čaj. lžička sole, kvalitně promačkat a nechat deset minut odležet, ať to pustí šťávu. Někdy přidám ještě kmín, atd... Výtečný je i zázvor či křen.
Další variantou (která se dá dělat úplně všude - vzpomínám, jak jsem před rokem na dlouhodobé služební cestě kvasil na hotelovém pokoji ředkvičky a daikon) kvašení je vodní pickles... Buď převařená voda se solí a nebo převařená voda s umeoctem (je chutnější, avšak dražší)...zde dávám sole více, tak polévkovou lžicu na litr vody, cca. Kvasit se dá všechno, výborný starér kvašení je cibule... Aktuálně mám vykvašený domácí daikon s cibulí, pochoutka. A nevadí ani to, že když se otevře sklenice, je to jako by si někdo uprdnul...:))...do práce se to dá zamaskovat např. tím, že se to promíchá s troškou tofunézy, atp.
Sranda je, že těch směrů, které říkají, že jen ten jeden je ten jediný pravý a správný, je tolik, že člověk pak neví, jakým směrem se tedy vydat? Vždycky se vyplatí poslouchat své srdce a pozorovat své tělo. To, co nevyhovuje jednomu, je ideální pro druhého...
Z osobní zkušenosti, jako protiklad k někdy až úzkostnému sledování toho, co jíme, doporučuju nejíst nic - jen pít vodu...postít se.
Je škoda, že společnost má k této pradávné očistné technice takové předsudky, je to krásný zážitek.
A jak jste na tom s bílým cukrem? Kdo tu není závislý na této droze???