• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ASHRAKЧешско-русское и русско-чешское лингвистическое сопоставление. Česko-ruská a rusko-česká lingvistická konfrontace
    QUICK
    QUICK --- ---
    QUICK: tak jsem prece jen puvodni prislovi nasel:

    Назвался груздем,полезай в кузов!
    Nazval ses gruzdem - tak na korbu.
    QUICK
    QUICK --- ---
    cau, neznáte prosím ruské přísloví (nějak jako) „když jsi houba, patříš do košíku“ – jak zní v originálu?
    REELOO
    REELOO --- ---
    Prosim vas, doporucili byste nejakou ucebnici rustiny pro samouky? Nejlepe s audio CD.
    ENA
    ENA --- ---
    Mam takovy pocit, ze zadnej programek v cestine na tohle neexistuje..
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    jo, je to v Pravidlech
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    REFALLENONE: ne, říkám genitiv, takže by to bylo "ničeho", ale používá se to jako "nic"
    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    takže doslova "ničemu"?
    díky moc, potřebuju to co nejpřesněji
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    jo, znamená to nic (vlastně genitiv od ничто)
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    REFALLENONE: to je podle me nic
    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    Můžu poprosit o překlad? Co znamená "ničevo"? Jmenuje se tak kočka v jedné hře od T. Williamse. Dík;)
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    CROSS: no, už jsem to chtěl taky navrhnout :D
    CROSS
    CROSS --- ---
    KINGFISHER: -» Нажмите сюда , musíš kliknout na reklamu, protože nemáš ruskou IP.
    co třeba jít s podobnym dotazem do konveraze v ruštině nebo podobnýho chatovacího auditka, ať to tu Ashrakovi nezasíráš?
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    tak jsem tady zase :-) potřebuju vědět na co kliknout, abych mohl sosat :-)

    http://erval.ifolder.ru/3157728

    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    THE_DARKNESS: zabralo to asi minutu hledání :-/
    ASHRAK
    ASHRAK --- ---
    CROSS: pravdu díš, je to s dativem.. slovníky i net to potvrdily. zdá se, že tohle podst. jm. slovesné kupodivu zachovává vazbu původního předmětu slovesa, když už u sebe "обучение" má neshodný přívlastek.

    je nutno podotknout, že na netu se ale objevuje i vazba s genitivem a vazba s předložkou "по" s dativem

    ale je to zvláštní, většinou se zachovávají jen předložkové pády:
    mýt podlahu - mytí podlahy, psát dopis - psaní dopisu, окрасить стены - окраска стен
    ale: přípravovat se ke zkoušce - příprava ke zkoušce, skoncovat s kouřením - skoncování s kouřením, подготовиться к экзамену - подготовка к экзамену

    jestli se mýlím, tak mě někdo opravte
    CROSS
    CROSS --- ---
    ASHRAK: možná se zeptám hloupě, ale neni studium cizích jazyků v záhlaví spíš "Обучение разным языкам"?
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    LONESTAR: díky moc
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    KINGFISHER: Password for all / Пароль ко всем архивам: aristaf
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    plz, potřebuju help.. tady: http://cache.phazemp3.com/c1/198944/ jsou alba a k otevření těch souborů je potřeba heslo.. a to já nevim.. celý je to rusky, a to já neumim.. neni třeba něco dole v komentářích? díky..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam