• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: toz hovorte.

    chapej, mluvit o 4 kdyz jsou na poradu 4 je _dost_ podle pravidel.. ztratila jsem zajem ;-)

    (vtip)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Trochu jsme zapoměli na 4...tak zpátky k nim.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: 2 se proměňuje, dle druhých.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Pro některý věci , jakoby nevymysleli slova. Teda vymysleli, ale neobsáhnout prožitek.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ad dvojka a ztotozneni se - dvojka teda nekomu pomuze, on je rad a ona se s tim ztotozni? jako ze vyrabi urcite pocity v jinych lidech a pak si je zkopiruje k sobe?
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: soucit musi byt tezky :) mas staleti przneni soucitu falesnou krestanskou moralkou.. jsou ruzny manipulace kolem toho - vyvolavani soucitu nebo zas zneuziti cloveka, co je v loji, po nabidnuti nejake formy soucitu/ucasti.. takze mi pripada prirozeny nevedet, co o tom psat :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    GEDI: to jsem přeci nikde nenapsala , že je to o vyvyšování se.

    Dyť přeci nemusíš být jak ten druhý. Můžeš zachovat svoji autenticitu a přesto soucítit.
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    Pro mě je to téměř to samé a to že s někým soucítím rozhodně neznamená že se nad něj nějak vyvišuju.
    Z 2 mám nejvíc a pak ze 7
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ted mne napadlo ze mozna mam se soucitem potize proto, ze pro mne soucit neni byt s druhym naroven, ale byt vys nez on. v zadnem pripade mocensky, ale tak jako rodic-dite.
    nekdo je v prdeli. soucit je chapat jeho situaci, prijmout ho, prijmout i tu situaci a byt nad ni. coz je jakoby "vys", nez byt tez v prdeli.

    a se zaujimanim tohoto dospeleho postoje mam obecne hrozne potize, ... deti ve mne chteji byt radeji v prdeli nez disciplinovane. tak mozna to souvisi s mymi potizemi se soucitem vuci druhym.

    ale fakt nevim zda toto je soucit

    ad cin - no je pojem 'soucitny cin', tj. cin ktery je vyvolan tim stavem soucitu

    pokud se ptas zda vedome se lze hazet (snazit se hazet) do stavu soucitu, tak urcite lze, do urcite miry si muzes menit vedomi, zalezi na okolnostech
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Kurňa soucit, je obsáhlejší než jsem myslela.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: jo určitě je soucit i o přijetí...

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Jak já vnímám soucit.
    Je to něco vevnitř a dotýká se to lásky a srdce.
    Vím, že soucit není lítost.
    Soucitem sebe i druhé stavím rovně.
    Není výš nebo níž. Není více nebo mémě.
    Soucitem přijímám, vciťuji se avšak nezasahuji.
    Soucitem projevuji respekt.

    Do jaké míry je soucit čin?

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: napsala jsem, že jsou ty sny věsměs splnitelné...a nenapsala jsem všechny , protože zrovna ten tvůj je prostě mimo realitu:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    TRUCE: jo myslím, že soucit je o "pochopení" z nějaké části určitě
    KOMATSU: myslím, že právě soucit znamená na sebe "nezapomenout" - soucit není vlastnost, ano je to schopnost!:-)
    GEDI: to je stotožnění se , né soucit, dle mě - pokud si 2 ka...tak to mnohé říká
    BAGHICEK: myslím, že jsi popsala schopnost jak vnímat potřeby okolí
    YMLADRIS: to se hodně blíží mé představě soucitu...tedy pocitu o něm
    GEDI
    GEDI --- ---
    YMLADRIS:
    Já si to nevybírám :-)
    Já to tak mám :-).
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    BAGHICEK: palma sla do sprchy - chlorovana voda nebo kyselej dest? ono je to prece jedno :)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    ja moc nevim co soucit je. to co pise Gedi mi pripada k nicemu (no flame); jako ze k cemu je, kdyz je nekdo nemocny, citit se "taky spatne"? cemu to pomuze.

    jaako soucit si predstavuju jakesi moudre porozumeni, ze nekoho vidim, chapu proc dela to co dela = jak mu asi je, ale zaroven jsem nad tim. nee ze by mne vlacely jeho pocity. zaroven tam jeste je nejakej pocit sounalezitosti s tim clovekem jako ze vsichni jsme lidi, zcehoz muze plynout tendence mu treba nejak pomoct pripadne

    ale fakt nevim, mam se soucitem potize
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: bezpodminecne naslouchani, pripadne vciteni se. Do sebe i do okoli. Soucit muze a nemusi byt silny motivator vpodstate az celospolecenskych zmen (viz snahy o napravu problemu spojenych s globalizaci a nemocnou planetou). Se sebou jsem ted potrebovala mraky soucitu a s nejvetsi pravdepodobnosti jsem si ho dala rozumove a v neposledni rade diky dalsim okolnostem a podminkam, nebot podstata soucitu mi zatim unika.
    Soucit muze byt v ruznych barvach, smutny i vesely. Treba se tesim na dest, ze vyhodim palmu na dvorek, at si taky uzije.
    GEDI
    GEDI --- ---
    MEDVIDEK:
    U mě je soucit skoro to samé co vcítění. Vidím nemocného člověka a "je mi taky špatně", vidím smutného a "je mi smutno".
    Cítím to co ty k kterými mám soucit.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MEDVIDEK: je toho tam moc :)
    ani vlastně nevim, jak bych ho definoval...
    je to schopnost, vlastnost...
    jejíž součástí je schopnost vcítění..
    a schopnost konat...
    schopnost zapomenout na sebe...
    a určitý uvědomění toho, že nejsme oddělený ostrovy, ale jsme určitým způsobem propojený... nebo snad jedno...
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    MEDVIDEK: chapani utrpeni druhych?
    ale imho neni vzdy treba se vcitovat. spis malokdy.. chapani staci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam