• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    HAMSTER: BTW furt lepší pokus-omyl, než "menší zlo"

    cos voli ty? TOP09? :D
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    HAMSTER: :D
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    MUADDIB: Stačilo je poslouchat a trochu u toho přemejšlet, ale většina národa se nedostane dál, než "jsou noví a čistí, jistě budou lepší, než ti předchozí". Ale u nás se holt volí metodou pokus-omyl....
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    HAMSTER: lol... (...svobodný, že ale měli možnost se projevit na parlamentní/zákonodárné úrovni) :D
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    YOT: Tak nějak no :D
    YOT
    YOT --- ---
    PNXNTDD: Už vidím ty komplexy, jak si tam vyplakávaj srdíčka z toho, že někde nevyhráli křižovatku...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    Pritom vsechno potrebny pro to uz je hotovy a nestalo to zrovna malo penez. Znacky uz neodpovidaj kraji majitele, registr je centralni a on-line, takze neexistuje racionalni duvod, proc by se auto nedalo prihlasit na libovolny pobocce registru.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    SAMOUT: To už je takové scifi, když vidíš co vymysleli za kravinu.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    PETRPEDROS: Spíš odhlášení a přihlášení se dělá na kterémkoliv Czech Pointu bez ohledu na bydliště kohokoliv (aby to šlo z domova přes datovou schránku, to už bych chtěl asi moc...)
    RALI
    RALI --- ---
    SAMOUT: no to ses prave u te pretechnizovane, uspechane doby. Kde jsou tradicni, dobou overene a tolik drive oblibene obalky? Kde je ten slastny pocit nejistoty, zda dopis prijde domu driv, nez se vratis ze 14deni dovolene? :)
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Registr vozidel | Přihlášení vozidla od 1. 1. 2016 (nově převod vozidla)
    http://www.registr-vozidel.cz/prihlaseni-prevod-vozidla
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Stačila by jedna slovíčkařská změda typu odhlášení a příhlášení se dělá v místě kupujícího... A ne původního majitele...
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    KIE: Uz je to tady: "Odvoláváme, co jsme odvolali, slibujeme, co jsme slíbili." :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    RALI: Kdyby šlo opravdu o Českou Poštu, tak se propojil registr vozidel s Czech Pointem, a tedy by se řádově zvýšilo množství míst, kde můžeš auto převést. Jenže to by někdo musel na ministerstvu používat tu rosolovitou věc mezi ušima...
    RALI
    RALI --- ---
    PETRPEDROS: to je podpora tradicnich hodnot, jako je ceska posta, aby v dnesni pretechnizovane dobe zcela nezanikla, jinej duvod to mit nemuze:)
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PETRPEDROS: Hej já mám dojem, že tohle se mělo objevit nové vyhlášce a mělo by to už být do budoucna jinak. Každopádně je to strašná volovina no...
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Prosím Vás jaký kokot vymyslel že při přehlášení vozidla se to musí dělat v místě původního majitele.... Takž já s novým vozem přijedu do Prahy zařídím si zelenou kartu poviné ručení to pak všechno zabalím zajdu na poštu s plnou mocí to pošlu původnímu majiteli který to odhlásí a přihlásí a zase mi to všechno pošle poštou nazpět...

    Probůh co tohle je...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Ne, tohle už nemůže bejt pravda. Jsme uvnitř experimentu, prováděného mimozemskými civilizacemi, a kterej se zrhnul ve hru "hele, zkusíme je nasírat, uvidíme co vydržej".

    Motoristé musí měnit reflexní vesty – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/domaci/402976-motoriste-musi-menit-reflexni-vesty.html
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    Tak už se to přibližuje. Mýtné brány nebudou nikdy využité na úsekové měření rychlosti. Teda jen teď, dočasně ve zúžení. A pak se uvidí jak se to osvědčí...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    THE_MIRACLE: Tak to co zmiňuješ ty je pochopitelně taky nutno předělat (parkovací zóny), případně elominovat (zbytek).
    SM3
    SM3 --- ---
    J3RRYNA: Tak ono je to taky dost o chování, jak se s nima dotyčný baví... když to bude suverénní frajírek v autě od fotra tak si ho prostě dají... Což netvrdím, že je v pořádku.
    Buzerace od fízlů jsem zažil za roky za volantem dost, hlavně teda v době s dredama a máš pravdu, že záleží na celkovém vzhledu, od doby kdy jsem sundal kapsáče a ostříhal dredy to jen tak někdo nezkouší... Ale jak píšu je to hodně o tom jednání, chtěli mi dát líznout 3x v životě z toho 2x když jsem měl dredy a po 3. před cca rokem (dredy už roky nemam)... Ani s dredama k tomu lízaní nakonec nikdy nedošlo, je teda fakt, že zhulenej a ožralej jsem řídil naposled někdy v 16-17 na polňačce a u kamaráda co měl obří pozemek a tam vyježděné cestičky. Stačilo s nima v těch konkrétních případech jednat narovinu, říct jak to je a co bude po tom lízání následovat, vždycky jsem se s nima bavil naprosto normálně bez machrování a že bych si chtěl něco dokazovat, jak jsem psal, líznout mi nakonec nikdy nedali - ikdyž ty jejich orientační testy by byly na 99% pozitivní, což jsem jim i řekl. Chápu, že tenhle přístup se nemusí vždy vyplatit... Znam spousty příkladů :/

    Poslední roky mě zastavují hlavně celnící a dopravka, který jdou po konkrétních věcech, které vím, že mam v pořádku a ty kontroly probíhají většinou velice stejně a většinou se i omlouvají, že zdržují, ale je to jejich práce a z 99% co mě zastavili byli v pohodě, až na jednoho mladýho debílka co se se mnou hádal o jedno slovíčko z aetru, nakonec na mě ty papíry vytáhl a přečetl, když jsem mu tvrdil, že to celou dobu říkám, tak prý ne, tak jsem se pousmál a řekl že má jako vždy samozřejmě pravdu :)
    Jinak dost kontrol taky skončilo ukázáním dokladů z okna úsměv a díky nashle, jezdil jsem občas kolem 2-3 ráno pro auto osobákem a 2 noci po sobě mě zastavili stejná hlídka poprvé dejchání a doklady po druhé mě viděli a at jedu bez dejchání/dokladů. Po 3 se za mnou rozjeli a pak odbočili jinam.
    Přesvědčil jsem se mnohokrát, že jsou mezi nima zmrdi, který by potřebovali dostat někde v tmavé uličce, ale zrovna u těch silničních kontrol mam proto pochopení a eliminace ožralých/sjetých aj. zmrdů na silnici pokládám za jednu ze smysluplných činností! A to jsem těch kontrol za minulý rok měl 7 za nějakých 130 000km, ale pokud jde o klasickou kontrolu bez buzerace a zbytečného zdržování, tak s tím nemám problém...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam