• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    PNXNTDD: V Brně by „překážím“ nepochopili?
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PHAILO: V Brně se zavazí. Tak zavazím. Až pojedu překážet do čech, vytisknu verzi v jazyce pochopitelným pro tamější obyvatelstvo.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    PNXNTDD: Jinak česky ekvivalent je "překážím?"
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    PNXNTDD: Nejsem z Prahy. Jen z té nevýznamné části republiky, kde se mluví česky. Cílem však nebylo vzbudit nacionalismus, nýbrž upozornit na to, že to může být matoucí.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PHAILO: A co bych tam jako měl napsat jinýho, jednoslovnýho výstižnýho. Nevím co na tom nechápeš. A jo ... ty seš asi z Prahe. V tom případě slovo "zavážím" má ve výsledku stejnej účinek.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Policie bude jezdit v elektromobilech BMW i3. Prý dočasně... | auto.cz
    http://www.auto.cz/policie-bude-jezdit-v-elektromobilech-bmw-i3-pry-docasne-104974
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    KRUPAN: ne, objížděli kolonu po kolejích. Ale koukal jsem, jestli neřídí Zeman.
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    THE_MIRACLE: a poslali to někam? ;)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Dneska jsem potkal na Národní policisty v BMW i3...
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    LIKUD: Nemůžeš kdykoliv. Musíš dát přednost tomu, kdo jede v pruhu napravo od tebe.
    PNXNTDD: Asi bych tvoji cedulku "ZAVAZÍM" pochopil jako "ZAVÁŽÍM". Což je lehce matoucí informace. Příště to zkus česky :-)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SAMOUT CAIDEL: tak jsem to myslel


    CAIDEL: tak napriklad v Emiratech kde maj bezme triproudy kruhace to fakt zjednodusuje jizdu, kdyz prijizdis ke krizovatce, vis do jakeho pruhu se zaradit aby te nikdo nesejmul (obzvlast v zemi, kde vsichni jezdi jako silenci)


    ADAMIRA: jasne, v CR je ten system logickej, vsichni se tak uci ridit (blikat) v autoskole. mame to v zakonech. je to spolecenska umluva. jen jsem chtel nadnest, ze v nekterych castech sveta je to jinak, treba to pomuze uzivatelum auditka pripravit se na rizeni v zahranici. a zajimaly me zkusenosti a nazory na zminenou praxi.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PNXNTDD: jj, mam v aute papir s telefonnim cislem a kdyz nekde stojim blbe, tak ho davam za sklo, delam to tak uz leta, zatim nikdo nevolal :D
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    Takovej tip...

    Vytiskl jsem si a zalaminoval do auta kartičku s nápisem "ZAVAZÍM ? Volejte tel. xxx xxx xxx " Kdykoliv když parkuju někdě na chvíli blbě, nebo není kde parkovat a parkuju třeba moc blízko někoho, tak ji dávám za sklo. Ušetřilo mi to už dva odtahy a jednu botičku, kdy mi dokonce volali přímo MP. Doporučuju. Používáte někdo něco podobnýho ?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LIKUD: díky, znám :)))
    LIKUD
    LIKUD --- ---
    ADAMIRA: Znamení o změně směru jízdy jen při výjezdu a změně jízdních pruhů!

    Při vjezdu na kruhový objezd je zakázáno upozorňovat na změnu směru jízdy „blikáním“, protože je jasné, kterým směrem se auto vydá — doprava. Nebliká se ani při jízdě po kruhovém objezdu, jízda po něm se považuje za přímou. Bliká se pouze před výjezdem a při výjezdu z kruhového objezdu tak, aby řidiči aut, kteří chtějí na kruhový objezd vjet, věděli, že je vyjíždějící auto již nemůže ohrozit. Druhým případem, kdy máme rozhodně blikat, je při přejíždění mezi pruhy ve vícepruhovém objezdu.
    LIKUD
    LIKUD --- ---
    Jo, tak jsem to pochopil v Anglii správně, když jsem jel přes dva výjezdy pořád v tom vnějším a divil jsem se, že to ti z vnitřního v klidu vždycky střihli přede mnou k výjezdu...

    Pokud má vjezdová komunikace do kruhového objezdu více pruhů, dodržujte jednoduché pravidlo: Do pravého jízdního pruhu, který je vně kruhového objezdu, se řadí vozidla opouštějící objezd první odbočkou, do vnitřního jízdního pruhu (levého) vozy opouštějící objezd poslední odbočkou. Vždy sledujte i vodorovné dopravní značení – čáry na silnici.
    LIKUD
    LIKUD --- ---
    Je možné, že když má kruháč dva pruhy, tak z toho vnitřního můžu kdykoli odbočit a vyjet ven a z toho vnějšího bych měl hned prvním opustit kruháč?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Tak teď nevim jestli Vás dobře chápu ale ty Vaše nápady mi příjdou jako zbytečné opotřebení žárovky v blinkru.

    Proč by jste proboha blikali při najíždění do kruháče (pro koho?) - blikáte pro ty kdo chtějí najíždět.

    Se pak není čemu divit když neumí 9 z 10 řidičů používat blinkr.

    Současný "blikání" mi příjde naprosto logické a nevidim v něm problém
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    TRISSIE: Takže jediný rozdíl je v tom, že pokud jedu na kruháč a odbočuju tři a víc, blikám v první fázi doleva. To mi zas tak světoborné nepřijde. Opět - neblikání předává víceméně tu samou informaci a tady v tom případě ještě musíš mít jedno odbočení levou, druhé nic a třetí pravou, což je spíš problém navrch.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam