• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    Tato diskuze je věnována všem, kteří si uvědomují, že slušnost na silnici je velmi důležitá. Nejde o to striktně dodržovat pravidla, jde o to u řízení myslet! Zároveň také těm, kteří pomáhají zachraňovat lidi a odstraňovat následky dopravních nehod.

    Kdo si myslí, že je výborný řidič, a že se mu nemůže nic stát většinou dopadá nejhůře.

    Stop parkovacím zónám v okrajových částech Prahy




    "Provozovatel vozidla zajistí , aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích stanovená tímto zákonem."

    rozbalit záhlaví
    MELOP
    MELOP --- ---
    DANYSEK: Co nedobrzdíš, to neokecáš.
    Takže, co kdybys přestal okecávat ten mmch. již přiznaný mikrospánek?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SPM: furt je to kov o kov a kdyz ztratis z jakyhokoliv duvodu adhezi... tak to mas jak sane :)
    SPM
    SPM --- ---
    DANYSEK: jako jo, ale když vezmu, jak často člověk ty policajty potkává, tak i za špatný parkování se musí člověk snažit, aby to dostal tolikrát (navíc v tomhle kraji je úplně běžný zaparkovat auto v prostředku křižovatky za plnýho provozu a jít, takže tam pokuty za parkování snad ani dostat nejdou :-) )

    DANYSEK: Fyziku neochčiješ, ale furt je rozdíl, jestli alespoň brzdí nebo to tam prostě pošle. Běžně k vidění, že když vidí auto někde, kde by být nemělo (otáčení přes koleje, atd.), ale vidí jej už z kilometrový dálky, tak to na něj stejně valí plnou rychlostí...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SAMOUT: a nebylo by to poprvy, ze...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DANYSEK: A ta sama fyzika rika, ze ten tramvajak, kdyby tam nebylo auto, to napali do tramvaje vpredu naprimo, to by proste neubrzdil ani za nic. Protoze fyziku neochcijes, s tim neleze nesouhlasit :-).
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SPM: prazdna 15T ma >40 tun... fyziku neochcijes, i kdyz se snazis... ta kineticka energie tam proste je.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SPM: tak nerikaj, jakej typ zaznamu to je... a jsou borci co maj "v p*c*", a navzdory postihum veci delaji opakovane (a vedome).
    SPM
    SPM --- ---
    By me zajimalo, co clovek za tim volantem musi delat, aby vubec nasbiral 2 desitky zaznamu v karte...
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    ADAMIRA: zase ti Pirati, to je fakt des!!
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    :D

    Piráta z Adršpachu poslal soud do vězení, porušil podmínku za předchozí smrt - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/ridic-nehoda-adrspach-soud-podminka-premena-vezeni.A220914_084447_hradec-zpravy_iri
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    ANT_39: Uz jsem to videl. Auto zabranilo primy srazce dvou tramvaji.
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    SAMOUT: já na mobilu taky ne, jde mi to normálně přehrát. I v privátním tabu.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    ANT_39: Bohuzel si to neprohlidnu, pac nemam fb :-(.
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    SAMOUT: tady z videa to vypadá spíš na vinu tramvajáka, ale chtělo by to ještě pár vteřin před začátkem:
    MHD86.cz - Už ani zvonkem tramvajáci nebrzdí... | By MHD86.cz | Už ani zvonkem tramvajáci nebrzdí...
    https://m.facebook.com/MHD86cz/videos/u%C5%BE-ani-zvonkem-tramvaj%C3%A1ci-nebrzd%C3%AD/788795049122380
    Ještě že v autě neměla děti tyjo...
    SPM
    SPM --- ---
    SAMOUT: A případně jak to bylo doopravdy. U hromady tramvajáků si nedělám úplně iluze o tom, že ikdyž je na vině řidič auta, tak se zrovna moc odvrátit tu nehodu nesnaží. (Svym způsobem jim to i závidim, mám na obou autech prasklej nárazník, ale ty reflexy v krajních situacích jsou u mě bohužel nějak rychlejší, takže si to asi budu muset opravit za svý :-DDD).
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Docela by me zajimalo, jestli je na vine tramvajak nebo ridicka Toleda.
    Řidička vjela mezi dvě tramvaje, které auto doslova slisovaly - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha-nehoda-tramvaje-zenklova-auto-mezi.A220914_102353_praha-zpravy_vapo
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    Vic takovejch trestu

    Za smrt policisty ve smeteném autě na magistrále dostala řidička 13 let - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/praha/zpravy/ridicka-naraz-auto-soud-trest-usmrceni-policista-rudovicova.A220907_102803_praha-zpravy_klu
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    WARSHEEK: Já měl cca dvouvteřinový na příjezdu z dálnice "uprostřed" Berouna. Během toho okamžiku jsem si to autem namířil přímo směrem na kandelábr. Vybral jsem to, ale ten následný adrenalin přesně jak píšeš.
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    SPM: Stolní počítače a notebooky měl úplně vytlačit tzv. tablet to byl podobnej pokrok do slepé uličky.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    RALI: já spoléhal s tranzitem na senzory a reklamní poutač zasahující do mýho profilu na stání mi vyrazil zadní okno.
    SPM
    SPM --- ---
    VYWERN: Tak záleží na konstrukci té převodovky... CVT v Subaru je převodovka s hydroměničem, která, ano, bude mít horší účinnost, než třeba ty dvouspojky. Nicméně určitě pojede rychleji, než kdyby ta stejná převodovka se stejným motorem prostě emulovala to pumpování 4-6, kde se ten motor, nedejbože ještě atmosferický, půlku času motá v otáčkách, kdy má dost mizivý výkon... A ty dvouspojky mají zase hromadu jiných negativ - rozjíždí se to na normální spojku, takže v koloně/kopci/terénu to člověk stejně kurví a nejede to plynule, na tahání vleku je to špatné ze stejných důvodů, ... prostě zrovna u normálního auta, kde nepotřebuju řešit desetiny sekundy ve zrychlení, mi převodovka s hydroměničem přijde lepší (z mého úhlu pohledu, kdy tím občas něco táhnu nebo jedu někde mimo asfalt... u fábie jezdící od domova na nákup je úplně jedno, co v tom bude za převodovku).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam