• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ahoj,
    prosim o radu, o vlasni nazor na problem.

    potrebuju doplnit sirokac (momentalne sigma 18-50 f/2,8-4,5 DC OS HSM) nejaky zoomovacim objektivem, naprosto konkretne urcenym na foceni lidi na festakach a podobnych akcich (hlavne ve dne a bez stativu) .. nemuzu s 50mm ohniskem nikomu mirit ze <2 metru do obliceje, pac z toho maji krecovity vyrazy, uhybaji apod .. idealne kdyz o me ani nebudou vedet, jen si zazoomuju pekne z dalky

    a ted - nejsem zadnej profik a delam to jen pro radost, ale vyslednou kvalitu rozdilnych skel si fakt uvedomuju .. na druhou stranu si uvedomuju taky obsah moji penezenky, tak co byste delali na mem miste vy?

    1) setak canon 55-250 f/4-5,6 IS .. tj nejlevnejsi varianta, nejhorsi kvalita .. stabilizator je nutnost, pomale ostreni dost saje, protoze se lidi casto hejbou

    2) canon 70-300 f/4-5,6 IS USM .. ne az tak stredni cesta co se tyce financi, je tam uz oproti 1) docela rozdil .. na druhou stranu to bude znat na kvalite konstrukce, vetsi rozsah zoomu, lepsi kresba .. tenhle by mi asi doporucila vetsina (bude mi chybet ten rozdil ihnisek 50-70?)

    3) canon 70-200 mm f/4,0 L USM .. jeste o malo drazsi nez 2) .. bez stabilizace (!!) ale je to Lko, takze kvalitka..

    4) neco uplne jinyho? proste nevim, tamron, sigma .. zas tak strasne moc se v tom neorientuju a uz z toho mam bolesti hlavy ..

    predem dik!
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    tak mne vcera vykradli byt.. timto tedy koncim sve nejapne a laicke dotazy ohl. objektivu, jelikoz jedinej fotak co mi zbyl je na telefonu..
    VASAX
    VASAX --- ---
    WWWNICK: To chce vyzkoušet, ony papírové předpoklady rychlostí často záleží i na zařízeních ve kterých se používají (a občas mi připadne že i na momentální poloze planet sluneční soustavy :-)).
    Ale výměna A-Data za Sandisk je jednoznačně pozitivní krok.
    Ale ono to prostě trvá... obzvlášť u "burstu" se nasčítá i čas zpracování komprese dat do CR2, pak procpat těch patnáct mega/soubor na kartu, kde se víc jak 10MBps člověk nedočká.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: mno to je snad jasny, svetelnost. Sigma ma na nejuzsim konci 4 kdezto Tamron po cele skale 2,8...
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    potreboval bych nejak zrychlit ukladani bufferu na kartu na 450D, myslite ze by sdhc class 10 mohlo pomoct? pripadne misto A-Data sdhc karty dat sandisk extreme? mate s tim nekdo zkusenosti?
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    EMIS: no ja se ted momentalne rozhoduju mezi timto tamronem a sigmou 17-70 f 2.8/4 .. cim u tebe zvitezil ten tamron ?
    POMPO
    POMPO --- ---
    RAMO: No do toho sundavani objektivu by se mi nechtelo. Ale neco do sebe to ma...
    Weather sealed je u vyssich modelu, asi krome 1D rady, spis komercni tahak.
    Fotak vydrzi vic, nez vypada.
    RAMO
    RAMO --- ---
    POMPO: fotil jsem s nim v lednový litvě, třeba několikrát denně jsem s nim přecházel mezi minus 20 stupnema a pokojovou teplotou a vzdycky jen stacilo sundat objektiv aby se lip vyparovala zkondezovana voda a fotak to dal bez jedinyho problemu
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    a nerikejte to lidem az ho budu chtit prodavat.
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    Nejdyl sem mel 1000d na lijaku asi hodinu. komplet mokrej, curky vody kolem. Behem toho sem "vesele" fotil.
    Pak sme vesem dovnitr, otrel to rucnikem a pohoda.
    mnohem vic vadi prechod z tepla do zimy a zpet. Konkretne kondenzace vlhkosti.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    prosím vás, jak moc je 1000D vodotěsný?
    pod vodu s ním nechci, ale musím se bát každého deště? Fotíte v dešti normálně, nebo schováváte foťák pod nějakou pláštěnku?
    EMIS
    EMIS --- ---
    JIRAS111: Tohle presne jsem resil pred rokem. 17-80 se zadna v cene a kvalite srovnatelne k tamronu 17-50 nedelala. Takze jsem vzal tu 17-50 a spokojenost maximalni
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    WANTO: to rozhodně udělám... vyzkouším a uvidím, ale ty by si se raději teda přikláněl k 17-50 pokud to dobře chápu? :)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    LADINEK: asi to tak dopadne, diky...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: on to moc dobre nejde technicky, resp. jde ale bude to asi strasne drahy a tak se vyplati udelat dve skla...

    Ja osobne bych se na IS a delsi ohnisko vyprdnul a sel bych do T 17-50/2,8 je to skvely sklo a na krajinky podle me idealni...nehleded na to, ze na cropu je to stejne 27-80...
    VASAX
    VASAX --- ---
    A tvá úvaha "prave ze nedovedu pochopit, proc..." je poněkud lichá. Z pohledu technologického i tržního segmentu...
    VASAX
    VASAX --- ---
    JIRAS111: Tamron, ty taurone...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    LADINEK: nojo, tak tohle je z blata do louze, kdyz mam jen klasika setak 18-55 s touhle svetelnosti.. prave ze nedovedu pochopit, proc jak Sigma, tak Tauron delaj ty svy osmdesatky s dobrou svetelnosti az od 24 ohniska.. cimz na cropu prakticky chybi siroky ohnisko na krajinky apod .. :( asi by to koupovalo moc lidi, zatimco takhle jsou lidi nuceni koupit si objektivy dva.. :-D
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: http://www.megapixel.cz/canon-ef-s-17-85mm-f-4-5-6-usm-is asi jedine tohle ale ne ve 2,8. Takovy sklo tezko sezenes pak uz jenom 24-70/2,8 L ale zase bez IS...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam