• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AQUARIUS: to sakra. na ha uz se pohybujes ve volume licencich nebo v retailu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    AQUARIUS:
    Kdysi jsme to ve firme řešili u zákazníka a jedna licencre mohla být nainstalována na dvou serverech, ale ten druhý musel být vypnutý... (cold start)...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RAINBOF: neco mi rika, ze kdybych ten virtual chtel migrovat v ramci HA dvojice serveru, asi by to bylo uz lehce za hranou, co? :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ja to ficel linux a oem ve virtualu to je hrana :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    Takze osobne by jsem pouzil ten integrovany Hyper a v nem pustene stejne Win. Navic tam mas i bezesvou integraci pokud o ni budes stat...
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AQUARIUS: Obe budou mit ruzne ID HW - nebude sedet aktivace :) Aktivace se dela na identifikaci HW a prepnuti je mozne pouze pomerne vyjimecne.
    Rozhodne si prenosnost nepredstavuj tak, ze parkrat za den prepinas bezici stroje :)

    Pokud mas licenci na Win, tak ve virtualizaci smis pustit stejny virtualni win. Akorat si nejsem jisty zda se tam mluvi o virtualboxu, protoze tam je uvazovany integrovany plnohodnotny Hyper-V server, ktery je ve win10
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    ARIAEL: myslim to tak, ze ten sw bude bud ve virtualu nebo na nejakym hw, ale vzdy jen na jednom miste v jeden okamzik... to by snad melo byt OK... Otazka je, zda by slo mit dve instalace v jednu chvili s tim, ze bych dokazal zajistit, ze nikdy nepobezi v jednu chvili
    Mimochodem, kolik licenci je potreba, kdyz si chci na windows ve virtualboxu pustit dalsi stejny windows?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AQUARIUS: Ono krabicovku muzes mit na HW + ve virtualu na tom HW... Neni to tak, ze mas licence na vic stroju :)
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AQUARIUS: NO oni tam pisou obcas veci, ktere jsou hodne na hrane vykladu zakona a ne zrovna podle toho, jak ho vyklada auditor od Microsoftu :))))))
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    BUNDA: retail nema samolepku :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    AQUARIUS: nekoukal jsem se přímo na ten odkaz, ale obvykle to bývá oem, ale taky to být oem nemusí. Popravdě ani nevím, jak to poznat z kódu.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    BUNDA: zmatlo me, ze se tam OEM nikde nepise, naopak pisou, ze ta licence je prenositelna...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Takze pokud chci jet legalne (neni to pro soukromou potrebu), potrebuju idealne krabicovku a tu si ve vysledku muzu nainstalovat jak do virtualu, tak primo na HW a pouzivat bez omezeni za predpokladu, ze v jednu chvili bude nabootovana pouze jedna instance, chapu to spravne?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RAINBOF: Tak jako ono se to aktivuje. Jenze Windows velice dobre vedi ze bezi ve virtualu (zadna virtualizace to neosali)....
    A pravne to v poradku urcite neni. Akorat ze kdyz ma jednu licenci tak ho pravdepodobne nikdo kontrolovat nebude - pokud nebude mit smulu :D

    OEM je postavene na tom, ze se zalokuje na HW. U virtualu to nejde dostatecne zajistit, proto to neni povoleno.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AQUARIUS: funguje to, ale vpodstate je to pouzitelny jako zastup oem. nabizeji tam k tomu i nejaky pravni servis, mel jsem od nich xp pro jeste kdyz to byl beny software, pozdeji w7 vse bez problemu. je to zalozeno na tom ze nepouzity coa stitek lze preprodat.
    na virtual si oem koupit nelze na to jsou retail verze nebo pak tusim core-cal ale to ti poradej mistni licencni guru.
    Technicky to ale fungovat bude.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    BUNDA: A neni jeste porad OEM jenom k prodavanemu HW?:) Coz u virtualu je trochu podivny...
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    AQUARIUS: protože jde obvykle o přeprodej nevyužitých oem licencí.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RAINBOF: diky, trochu me zmatlo, ze na wikipedii vidim 12 edici...
    Jinak kdyz bych to chtel provozovat ve virtualu, jsou tam nejaky omezeni? A mate nekdo zkusenosti s nakupem licenci z vyhodny-software.cz ? Trochu mi neni jasny, proc je ta cena tak nizka: https://www.vyhodny-software.cz/windows-10-professional-elektronicka-licence/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Jaka edice win10 je potreba, pokud chci pouzivat RDP? (tedy abych se dostal na plochu tech windows, nikoli z nich jinam)? Dal bych potreboval, aby tam fungoval Kerberos klient (zacleneni do IPA infrastruktury - neco ve stylu AD, jen ne od MS) a aby to umelo pracovat s cipovejma kartama kvuli digitalnimu podpisu. Ve svete windows jsem dost ztracenej, na vetsine mist, kde se vyskytuju, je vsechno linux-only :) .
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    RUTHAN: Taky mas 12 disku jako ja? Hruza, co?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    NECROMAN: Tak to se vsadim, ze mi zase update faile, dokud nepodpojim vsechny ostatni disky.. a pak to treba zase bude jeste chcit pregenerovat bcedit, protoze tam budou odkadzy na oddily co nebudou existovat..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam