• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUÚstav pro dokumentaci a nápravu zločinů školních jídelen
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Někdo problém s kapustičkami?

    Růžičková kapusta na zádíčka i jinak | Cuketka
    http://www.cuketka.cz/?p=8688

    Moc dobrá je taky kombinace orestovat na dobrém tuku + přilít trošku dobré sojovky a rýžového octa/vína (popřípadě dosladit) a nebo máslo, citron a cukr a oglazovat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IKA: byla na ořechovém oleji a ředila jsem to vodou, ale s mlíkem je to lepší.
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ZUZKAOU: dělaj mi chutě, voni jedna. večer zaimprovizuji na předložené téma.
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    ZUZKAOU: Musim vyzkouset. Tedy, spis to nekomu dat udelat. U te panve s drozdim bych se asi poblil
    IKA
    IKA --- ---
    ZUZKAOU: pre vegana maslo a mlieko? alebo to je nejaka dalsia verzia, inspirovana tou veganskou?
    FAT
    FAT --- ---
    ZUZKAOU: Díky.
    :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FAT: no dělala jsem ji z 11 kostek, ale to byla jedna pomazánka ze 3 pro 40 lidí.

    Takže pro dva lidi, na 4 -6 housek bych vzala dvě kostky, kus pórku a jednu střední mrkev.
    FAT
    FAT --- ---
    ZUZKAOU: Ha - "hodně droždí" je v jakých jednotkách?
    :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ha - vaření pro vegana mě dovedlo k zatím nejlepší kvasicové pomazánce, co jsem kdy udělala.

    Rozdrobit docela hodně droždí na pánvičku s horkým tukem (máslo a nebo dobrý olej), nechat rozpustit a převařit, míchat - přilít něco mléka a znovu nechat vyvařit. Chce to nechat vařit alespoň 10 minut, droždí přestane smrdět.
    Mezi tím vedle orestovat na troše stejného tuku na jemno nakrájený pórek a mrkev. Tak 1:2:3 kvasnice:pórek:mrkev. Smíchat kvasnicovou hmotu se zeleninou, osolit, přidat nasekanou petrželku a nebo jiné oblíbené listí, opepřit a očesnekovat, nechat vychladnout a mazat.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Rodiče, držte si peněženky. Obědy v jídelnách podraží - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=724006
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    ZUZKAOU:Aha, tak to mě zklamalo :(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUORRA: není to rozhovor, je to článek, používající Pohlreichovi výroky.
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    ZUZKAOU: Já vím, že je to aktuální číslo, ale nemohu ho sehnat. Ale kyž tam není nic zajímavého, tak asi nic :). A rozhovor se Zdéňou tam není, když už je na obálce?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ZUZKAOU: daji se koupit seminka, videla sem v nejaky bau(hausu, nebo maxu :-)
    minimalne te fialove.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    QUORRA: no to je aktuální reflex a jsou tam dva články, z čeho jeden od Michopolu... Nejzajímavější část jsou fakt ty fotky na netu.
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    ZUZKAOU: Mimochodem,to mi připomíná - beznadějně nemohu sehnat to číslo Reflexu, které bylo celé tématicky o blafech a mělo to na obálce Zdéňu, neskenoval ho někdo náhodou?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Reflex.cz - Příval blafů z restaurací a kantýn nebere konce. Přinášíme další nášup
    http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/44272/prival-blafu-z-restauraci-a-kantyn-nebere-konce-prinasime-dalsi-nasup.html
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Z reflexovských blafů. Archetyp jídelnových zločinů
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    ZUZKAOU: Mně náhodou i v jídelně UHO vždycky chutnalo,měloto alespoň nějakou chuť :).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak jsem k obědu udělala UHO a zjistila jsem, že bylo skvělé. Respektive zkoušela jsem poutine (kanadský junk food - hranolky, uho/gravy a sýr.) Kombinace to není špatná, ale teda vzhledem k tomu, že to ty hranolky rozblemcá, tak nic. Ale do zbylého uha jsem zavařila mražený hrášek a bylo to skvělé.

    Máslo, lžíce mouky - udělat tmavší jíšku, přidat půl litru kuřecího vývaru (z krků a ani nevím, jestli jsem v tom vyvářela i zeleninu), 30 minut rozvářet s otevřenou pokličkou (vyvaří se to tak na dvě deci omáčky), pak podle chuti trošku dosolit.

    Jako na maso bych si to asi nelila bez dalšího dochucení (a teda hlavně preferuju šťávu bez mouky) ale jako obalovadlo k tomu hrášku a nebo k jiné zelenině to bylo fakt skvělé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam