• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    JANISKA: Mně se Divergence celkem líbila, jenom jsem doufala, že to bude na konci víc sci-fi a míň politika :D
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    CERNYRYBIZ: Děcka? Myslíš paní, ročník 37 ( je stejně stará jako moje babička, tak si to pamatuju)? :)
    Jinak dárce je podle mě ještě relativně kvalitní žánrovka, derivace typu Divergence mi přišly výrazně horší, i když ani ty bych úplně nezavrhla, protože mám na ně od studentů pěkný ohlasy.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CERNYRYBIZ: Jasně, osobní triggery jsou jiná věc, taky jich pár mám.

    Jinak aktuálně asi nemám nic moc na doporučení, kromě zábavné historky, že dítě dělalo přípravku na přijímačky, tam byl úryvek z knížky Poslední člověk a dítě prohlásilo, že je to zajímavý a že si to chce přečíst. Matka zašla do skříně se zásobami knížek "k svátkům, narozeninám, Vánocům, za bolestný nebo jen tak, když nemají co číst" a přinesla odtamtud Posledního člověka 😁 byla jsem za hvězdu. Ale zatím nevíme, jaký to je.
    CERNYRYBIZ
    CERNYRYBIZ --- ---
    Aaaale tak ať taky něco doporučím...

    Karolina Francová - Algar Tarch.

    Young adult fantasy, dospělému to nejspíš přijde tu a tam nedotažené nebo naivní, ale cílová skupina 12-18 to ocení, hlavně holky. Stylově dost podobné jako západní knihy těchto žánrů, ale míň wow efektu a víc propracovanosti. Silná hrdinka, pohledný sympaťák a lehká bromance included.

    Lepší než: průměr young adult fantasy žánru
    Podobné jako: knihy Stevena Brusta. Ty jsou teda jednoznačně klučičí a akčnější, ale celkový pocit je podobný - žádné veledílo, ale moc hezky se to čte.
    Horší než: Leonard Medek - Stříbrný šíp
    CERNYRYBIZ
    CERNYRYBIZ --- ---
    QUANTI: Dárce mě iritoval tak strašně, že byť to byl dárek od osoby blízké, skončil v knihobudce, a dostal jsem se předtím někam na stranu zhruba třicet, pokud vůbec tolik. Ale to je dané tím, že jsem odchovaný Bradburyho Fahrenheitama a Ivana Denisoviče jsem taky někdy četl, a v důsledku jsem poněkud alergický na to, když se totalitní dystopii snaží psát děcka, co totalitu nezažila, neučila se o ní ve škole, nečetla o ní v novinách, nakoukaný mají tak akorát Matrix, Hladovky a ještě mooožná Příběh služebnice - a snaží se to vyvažovat tím, že všecko bude dárk end ívl.

    This being said, máš pravdu, Dárce je nejspíš objektivně vzato o něco lepší, přestože mě osobně sral víc.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    No a ja zase a stale doporucuji alchymistovu sifru, stale bavi
    Alchymistova šifra série | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/serie/alchymistova-sifra-7405
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CERNYRYBIZ: Dárce náhodou docela šel číst. Až u dalších dílů mi přišlo, že to šlo strmě dolů :D
    CERNYRYBIZ
    CERNYRYBIZ --- ---
    Citim se povinen varovat pred knihou Incarceron.

    Hodne, ale fakt hodne nepovedena pseudo-cyberpunk-fantasy, nejsmirnejsi hodnoceni, co me napade, je "Hunger Games z Wishe" . Cimz teda krivdim jak Hladovkam, tak Wishi. Nasel jsem v knihobudce, uplne nova knizka, zalozena na strane 28. Ja byl teda odolnejsi, a docetl jsem se nekam na stranu 92 - behem kterezto doby neni vystaven svet, nejsou vykreslene charaktery, motivace, zapletka, proste nic, krome dvou samoucelne nasilnych (a zoufale nelogickych) scen se tam nedeje navic ani nic, co by vzbuzovalo emoce. Ve skutecnosti je kumst psat takhle blbe, i trojkari u nas na gymplu zvladali behem ctyriceti minut napsat slohovku, co davala vetsi smysl a byla poutavejsi.

    Tak jsem ji pak "zapomnel" v metru. Pokud ji najdete, nechte ji lezet.

    Lepsi nez: lobotomie lzici na dorty.
    Podobne jako: Darce od Lois Lowryove. Jinak logicka stavba à la Dzville od Velinskeho, ovsem chybi tomu surrealne kouzlo. Svet à la Hunger games, ovsem bez sympatickych postav, emoci a pocitu, ze o neco jde.
    Horsi nez: prumerna slohovka psana patnactiletou anarchofeministkou s trojkama z materskeho jazyka a ctyrkama z dejepisu.

    Jo a prej je k tomu i film.
    GALE
    GALE --- ---
    DZODZO: Ono záleží jak které knihy. Ze čtečky čtu knihy bez ilustrací, tedy klasické pohádky a taky Mýty od Stevena Frye, Hobita nebo Harryho Pottera. Spíš jako nouzovka, když není kniha k dispozici.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Pre spolocne citanie detskych knih s detmi si citacku neviem moc dobre predstavit, ale zas u niektorych nepodarenych mi to pride ako plytvanie papierom
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Ja tedy stale vice kupuji papir a posilam do sveta, ale navstevuji i knihovny a co v knizkach nachazim je hodne nepekne, posledne to byla snad skvrna od krve a preposledne nejaka mrtva mucha
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    HANELA: Tak přesně tohle se mi už několikrát stalo! Někomu jsme vykládal, co zrovna čtu a nemohl jsem si vzpomenout na titul.
    IDLE
    IDLE --- ---
    HANELA: Pocketbook
    HANELA
    HANELA --- ---
    IDLE: tak to je ideální!! Jakou máš?
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    LUSINDA: Ono potěšení ze čtení vychází z hodně rozmanitejch zdrojů. Ale souhlasím, že materiální stránka knihy je pro většinu lidí pořád dost důležitá. A i v odborný reflexi se cca deset let zpátky vrátil ve velkym zájem o lidskou tělesnost při čtení, haptický dojmy atd.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GALE: mám to hodně podobně. Taky mám ve čtečce v mobilu jednu rozečtenou knížku na předčítání dětem, ať už je to na dovolené, normálně na uspávání, když už nechci svítit, nebo prostě když je někde prostoj třeba v čekárně. A knihovnu zas nemám nikde moc po cestě, když pominu svoji určitou averzi k veřejně půjčovanejm knížkám, mno. A přesně, z mého nákupu aspoň autor a nakladatel něco má. Fakt koukám jak zjara, že by moje čtení ve čtečce bylo jakýmkoli způsobem podřadný nebo neplnohodnotný.
    IDLE
    IDLE --- ---
    HANELA: Mně se obálka knížky zobrazuje na vypnuté čtečce, tak to mám na očích taky. :)
    HANELA
    HANELA --- ---
    QUANTI: :-D vida, u čtečky mě to nikdy nenapadlo.

    Jednou jsem se chtěla podívat, jak se knížka jmenuje a už jsem ji pak skoro nenašla :-D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VOY: souhlasím, a tam je mi pak úplně jedno, co je to za formát.
    HANELA: v tomhle je taky jednou výhoda, že mám rozečtených vždy několik najednou. Jak přehazuju, tak ten název a autora vidím každou chvíli 😂
    HANELA
    HANELA --- ---
    Netýká se to dětských knih, ale čtečky obecně.

    Kupodivu mi nevadí číst ze čtečky, je super po mnoha stránkách. S čím mám ovšem problém, je, že už pak nevím, jak se knížka jmenuje!!
    Když si beru papírovou, vždycky vidím název i spisovatele, pokaždé, když ji beru do ruky nebo je položená.

    To je asi jediné, co mi u čtečky vadí.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    VOY: jojo, jsem z oboru, souhlasím s tím, co píšeš. Ten počet knih v knihovně je prostě jen něco, co se daleko líp zjišťuje, protože se to dá líp spočítat/ odhadnout. Něco jako author recognition test při zkoumání vlivu čtení na empatii třeba.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam