• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    BASIK
    BASIK --- ---
    JIMIQ: Mne to prijde naprosto idealni, jeste 800V system a 220kW nabijeni. Jen cena asi nebude lidova :)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    vypadá to celkem použitelně, dojezd 300/480, baterka 58/78kWh, slušnej kufr, moderní dizajn vnitřku (málo tlačítek :P )
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Hyundai Ioniq 5 Launch - Has Hyundai taken Electric Cars to the next level? | Fully Charged CARS
    http://www.youtube.com/watch?v=Den_4COV1zk


    Hyundai Ioniq5
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DAN_F: A tys tím jel, nebo jsi to viděl na obrázku?
    DAN_F: Ne, já říkal, že to má dobrej i infotanment. Přístrojovej panel mě u BMW trochu sere nemožností zrušit analogový budíky, ale to asi lidi chtěj.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DAN_F: OK, to jsem Tě blbě pochopil a omlouvám se.
    BMW neposoudím, Škodovka se mi docela líbí a vyhovuje, Toyota je špatná. Můj pohled, samozřejmě.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    JYRKA: Jo. O tom ale mluvím :) Napsal jsem, že digitální část UI toho BMW (ale třeba i současných Audi) je, co do přehlednosti překvapivě špatná, což Bobash vyvracel tím, že u BMW je to super, protože má, wait for it, dobrá tlačítka. What? Vůbec jsem neřešil, jaká má BMW tlačítka a jestli jsou, nebo nejsou dobrá. I kdyby to byla nejlepší tlačítka na světě, nezmění to fakt, že ten digitální interface není dobrý a jak píšeš, design digitálního rozhraní nerovná se designu fyzických věcí. Já tady ale nejsem ten, kdo dává do stejného pytle tlačítka a rozhraní digitálního dashboardu.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DAN_F: Nic ve zlým, ale UX design obrazovky nerovná se designu fyzických věcí. To, že v reálu jsou různé tvary a materiály, má velký smysl - snadno to nahmatáš poslepu, potmě.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    EV Sales: Germany January 2021
    http://ev-sales.blogspot.com/2021/02/germany-january-2021.html

    Německo má pěkně nakročeno, 37k plug-inů jen za leden. To by celej rok (prodeje se postupně zrychlují) dávalo někam k 600-800k.

    Blbý je aktuálně poměr BEV k PHEV - PHEV vyhrávají 56% vs 44%,

    Pokud by se letos vláda dostala k tomu že zkrouhne dotace na PHEV, tak bychom sice celoročně byli na 500k, ale s mnohem větším podílem BEV na úkor PHEV
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BOBASH: Právě vůbec. Ale hej, má to tlačítka různých tvarů a velikostí, tam pro tebe začíná a končí UI, takže není nic šance, že bys mohl pochopit, o čem je řeč.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    no tak minimálně to znamená že je jedno jestli tam tlačítka jsou nebo nejsou
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Cisty zisk BMW sel za posledni ctyri roky z 10 mld usd na 3,5
    Tesle z minus 1 mld na plus 0,7mld

    Co to rika o vlivu tlacitek na uspesnost automobilky?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DAN_F: V tom BMW funguje i tohle.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BOBASH: Já ale psal digitální UI. Tlačítka můžou mít sebelepší, ale nic to nemění na tom, že nedokážou udělat přehledný dashboard, nebo navigaci.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: To urcite. ID4 se mi nazivo hodne libil
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JYRKA: Ha, to jsem minul. Nicméně furt dává větší smysl ID4. O hodně víc auta za ne o moc víc peněz.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: Neni, ID3 uz koupis pod 900
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    SHEFIK: To je levnější než ID.3, a dává to mnohem větší smysl...
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Elektromobil Volkswagen ID.4 lze v předprodeji pořídit za méně než milion korun | Hybrid.cz
    http://www.hybrid.cz/elektromobil-volkswagen-id4-lze-v-predprodeji-poridit-za-mene-nez-milion-korun
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam