• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BLOWUP:
    The refinery processes 24 000 tons of crude per day and produces 2.7 billion litres of petrol per year.

    Due to riots affecting Sapref's supply routes, the refinery has been closed.

    In parts of KwaZulu-Natal and Gauteng, motorists are now scrambling to find fuel - with long queues outside petrol stations, and limits imposed on how much each customer can buy.


    jak souvisi s provozem aut to, ze sa neda kupit palivo? no, celkom zasadne
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DZODZO: Ja delam chytryho?
    Tyjo, ty mas fakt problem :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BLOWUP: tak mozno keby si si precital cely clanok a nie len nadpis, tak by si nerobil chytreho hm?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BOBASH: Ty válíš. Proč myslím, že měl McLaren F1, auto vyrobené v ~100 kusech v GB v průběhu 90. let, zadní světla z autobusu? Já nevím, možná protože byl vyrobený v ~100 kusech v GB v průběhu 90. let. Zeptal bych se tě, jestli ti to přijde jako adekvátní srovnání, ale tvoje snaha vykroutit se z další blbosti, cos tu napsal, další, ještě větší blbostí, mi říká, že by to k ničemu stejně nebylo.

    Každopádně, vypadá to, že nastává správná chvíle připomenout si tuhle tvoji odbornou prognózu – BOBASH:
    https://fdrive.cz/clanky/potvrzeno-lightyear-one-je-nejeefektivnejsi-elektromobil-sveta-7413
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DZODZO: Jak to souvisi s provozem aut? Ty si myslis ze kdyz chci natankovat, tak si jdu do drogerie koupit diesel v plechovce, jo?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: článek na Finmagu jsem hledal a nenašel. Můžu poprosit o link?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    take tie drobnosti vsedneho dna kedy si clovek radsej praje mat tu elektricku mrdku s nizkym dojazdom :)

    It’s now illegal to buy fuel in a container in SA | Fin24
    https://www.news24.com/fin24/Economy/its-now-illegal-to-buy-fuel-in-a-container-in-sa-20210715
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Nakázaný to nikdo neměl, zhusta to Škodovka ani nevěděla (u mě jo, protože jsem řešil, jestli jsou schopný mi půjčit kartu), ale je to prostě první věc, co tě napadne. Mě bylo jasný, že nebudu jedinej... co vím, tak to zatím vyšlo v Lidovkách a na iDnes, já na Finmag, to co jsi dával ty je čtvrtý a myslím, že jel ještě někdo.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JYRKA: hm nie to bola nejaka anglicka stranka, ale toto je tiez celkom hutne, pozeram ze typek to priebezne updatuje :)

    BOBASH: hl odbocim trochu ale ad Enyaq, to maju vsetci motonovinari od Skodovky teraz nakazane jazdit Enyaqom do Chorvatska? lebo nasiel som toto video, tak ma to pobavilo ako si tu nedavno daval ten report :D

    Škoda Enyaq iV 80 | elektromobilom na ostrov Pag | reportáž | Motoring TA3
    https://www.youtube.com/watch?v=eVY3UAHdqlU
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    Pointa byla, že Model Y sice stojí o půl milionu víc, ale nemá zas tak moc výbavy navíc a některou výbavu, kteoru Enyaq mít může (a úplně v plný je furt výrazně levnější než Y) si prostě do Y ani nepřiplatíš.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Ale celá debata začala srovnáním Model Y vs. Enyaq, na který jsem navazoval.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JYRKA: tym som argumentoval blahej pamati este ked som mal facebook kedysi v roku 2016, vtedy som mal k tomu aj dobru stranku, kde boli vsetky prepocty od energetickej hustoty az po ucinnost motoru, ale potom som facebook zrusil a uz som sa nedostal k tomu linku a cez google sa mi ho nepodarilo dohladat :)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: Moment, moment, moment... Bobášku. Původní post JYRKA: nebyl o konkrétním modelu. Ani v návaznosti jsi nezmínil konkrétní model, ale Teslu obecně (např. u matrix LED BOBASH). Takže se to nesnaž pokroutit :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DAN_F: Ale furt je musíš vyvinout pro konkrétní auto (nebo nechat vyvinout) a musíš na ně postavit výrobní linku. Což je strašně drahý.

    To je jako tady tak oblíbený tlačítka, nebo i "hloupý" světla. Proč myslíš, že měl McLaren F1 zadní světla z autobusu a Lotus Esprit z Toyoty Corolla? Pro malou automobilku (a Tesla je pořád miniautomobilka) jsou takovýhle věci šílenej náklad.

    Ad ten Mercedes. Nepsal jsem, že to Tesla neumí. Psal jsem, že to Tesla neumí nabídnout u výrazně dražší konkurence Škody Enyaq, která to má (třízónovou klimu dokonce v základu). Ivánek na to odpověděl, že v Modelu S to maj – ale ten už je o třídu jinde a cenově odpovídá Mercedesu S.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BLOWUP: Se podívej na co odpovídá
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CRAZY_IVAN: to snad umi kazdy auto stredni tridy, nebo ne?
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BOBASH: Jak jako vyvíjet věci jako LED Matrix světla? Světla objednáš u OEM, který dělá vývoj, homologaci a výrobu, stejně jako většina ostatních automobilek :)

    BOBASH: Nechápu, proč do toho taháš Mercedes. Tys psal, že to Tesla neumí, CRAZY_IVAN to akorát uvedl na pravou míru blbost, cos tu napsal.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BOBASH: já taky kriticky neobdivuju, ale jak vidíš, tak dnešní debata byla... plná kravin, což mi nedá nereagovat a pak vypadám jako fanatickej fanboiii :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam