• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    BLOWUP: V tom případě to budou velmi dobré komiksy, kreslené někým se slabostí pro fyziku...

    ICS: Já si tedy pod tím představuji něco o dost jiného, než Ty - pro mne je to rozdíl mezi "barebone EV" ("auto na baterky") a "EV v plné palbě" ("počítač s kolama") - a nevidím problém s koexistencí...

    JIMIQ: V tomhle případě nepochybuji o tom, že hlavní a nejspíš jedinou motivací je udržet maximální technologickou soběstačnost a nedovolit ponížení "velké ruské duše"...
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Anketa má naprosto šokující výsledky.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Truckies Going Electric in Australia | CleanTechnica
    https://cleantechnica.com/2021/08/03/truckies-going-electric-in-australia/
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    Jinak já elektromobil nemám, jednak proto, že jsem socka, druhak proto, že reálně nepotřebuju auto pro každodenní ježdění. Mám starýho Jaguara, kterýho vytáhnu tak jednou za tejden, když nemám doma jiný auto.

    Auto na intenzivní ježdění nepotřebuju mimo jiný (kromě toho že bydlím v Karlíně kde se dá jít všude pěšky) proto, že jsem motoristickej novinář a většinu týdnů mám doma nějaký auto na testování, poslední dobou čím dál víc elektrickejch.

    Poslední důvod je, že se všeobecně očekává vcelku revoluční skok v baterkách a dost by mě štvalo koupit si něco z prvního roku výroby danýho modelu, s nevychytanejma chybama (to se stejně týká i aut na benzín) a pak ještě zjistit, že rok poté přišly mnohem lepší baterky.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BLOWUP: Moc nerozumím tomu, proč pořád mluvíš o podílu vozovýho parku.

    Nikdo nechce zakázat spalovací auta, plán je zakázat v roce 2035 PRODEJ NOVEJCH spalovacích aut. To ale klidně může znamenat, že ještě v roce 2040 bude půlka aut na silnici spalovacích.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    JIMIQ: tak ciste elektroaut maj v nemecku podle statistik 365 000, vozovej park 60 milionu. Ale ve srovnani s tou Italii jsou na tom lip, subvencim diky :-)
    Az pojedu priste pres nemecko do ceska, tak poreferuju kolik z nich se odvazi i na dalnici, to se Sith udela :-)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    SITH: ja jsem nic o nemecku nepsal, mlho. ten duvod pro tvoje hyperventilovani by me ale presto docela zajimal. dal sis pro jednou kafe s kofeinem?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Prosím vás, já jsem se zapomněla zeptat, máte elektromobily? A mohla bych je vidět? :o)
    KEB
    KEB --- ---
    BLOWUP: ten co má miniteslu bude asi id Janos (nebo tak nějak) ten už sem nechodí, protože jsme tu kokoti a petrolejové hlavy. Myslel tím nejspíš v prvé řadě mě, protože jsem si dovolil rozporovat jeho manifest o Tesle

    Nemám EV a moje další auto bude zase na plyn. Za prvé na Ev nemám za druhé ho není, kde nabíjet. Pro mě na sídlišti to nebude dávat smysl ještě nepěkně dlouho. Utěšuji se tím, že jsem svoji emisní stopu z dopravy snížil aspoň o něco.

    Ale tady na střední Moravě už je začínám vídat docela často. Pomalu se dostávají i sem. Jak jsem se jich dřív bál, tak teď už na ně hledím se zájmem a čekám. Žádný strach už z nich nemám. Dokonce i můj otec, který byl velmi ale opravdu velmi skeptický prohlásil, že kdyby nebyly tak kurevsky drahý, že by nad ním zcela reálně uvažoval.
    SITH
    SITH --- ---
    JIMIQ: ale on tam žádný neviděl!!!!!!
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Německo dosáhlo cíle jednoho milionu elektrických vozů
    https://oenergetice.cz/elektromobilita/nemecko-dosahlo-cile-jednoho-milionu-elektrickych-vozu

    takže 60k v Itálii je kapka v moři
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    NIGHTHUNTER: uzivam hybrida
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DAN_F: nevim jestli vsechny, ale ty nejobvyklejsi znam, medialni masaz halt.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BLOWUP: A ty teda znáš z paměti všechny modely elektromobilů aktuálně v provozu, nebo jak to vyhodnocuješ?
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---

    Auto na elektřinu

    31 hlasy od 31 respondentů

    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    ADAM: Zajimavy. me to teda nedalo a nasel jsem si statistiku. Prej je ted v Italii asi 60000 aut ktery nejakym zpusobem uplne nebo alespon castecne jezdej na baterky. Coz je prej ve srovnani s jinejma zemema EU hodne. Italie ma momentalne v provozu 39.5 milionu aut, takze by to byl podil asi 0.15% - to je o dost min nez tech 0.2% ve Svycarsku, ale presto dost na to abych je obcas na ty dalnici potkal. Hm, treba byli zrovna vsichni u tech nabijecek ;-)

    Ja osobne neplanuju nic, mam ve zvyku jezdit autem dokud funguje a to bejva u Volva pomerne dlouho. Co bude potom budu resit az to nastane, pro me je dulezity aby to auto fungovalo. Technologie na baterky mi prijde ze tuhle podminku pro moje potreby nesplnuje, zatim nejvic na me udelal dojem ten clovek co vynalezl kdysi Audi Quattro a ted stavi auta s palivovym clankem na metylalkohol, viz muj prispevek nize. Mozna by Bobash mohl ten autak otestovat ;-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    https://twitter.com/teslaownersSV/status/1422735062949253123

    vcera som sa zamyslal nad nejakymi featurami autonomie, ked auto na krizovatke odbocovalo vlavo a muselo pockat, kym prejde dlhy strudel aut do protismeru, auto za nim potom pustalo ine auto sprava, ktore ale na cestu vjelo z vedlajsej cesty, resp. parkoviska

    ako bude toto riesit AI napr. v meste v zacpe, kde vacsinou ludia pustia auto z vedlajsej cesty do svojho pruhu, lebo vedia, ze aj keby ho nepustili, tak pred nimi je rada aut, takze si v kolone nepomozu, pripadne sa pripajaju z vedlajsej zipom (takto to niektori rano robime v turanoch smerom do brna), na druhu stranu pokial by boli vsetky auta autonomne, tak mozno by zacpy ani nevznikali, lebo by napr. nevjizdali do krizovatky aj ked nou nemozu prejst a neblokovali by tak pruh aut z druhej strany
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    A priority mám teď jinde
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BLOWUP: nejsem správce a charger byl levnej a má relativně levný díly
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    koncem roku ionic 5
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam