• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JYRKA: asi nejaka naakumulovana agrese ci co... vies jak ma furt ludia obvinuju, ze som solarny baron a ze mi zo svojich penazi zafinancovali elektrarnu, tak sa to vo mne nejako nahromadilo :D
    ROXTYDY_A_BIBOB
    ROXTYDY_A_BIBOB --- ---
    JYRKA: pokud se nemýlím, tak je tam alokována jen 1 mld.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    to vysvětluje proč rohlík.cz příští rok pořizuje 400 elektromobilů :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DZODZO: A proc se ptas me?
    ICS
    ICS --- ---
    GOR: Jako ono je to napůl vtip, ale pokud bychom to dostali na značky, tak by to mohlo být celkem použitelný...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JYRKA: a mimoprazski podnikatelia si mozu kupovat na dotace rodinne vozy? preco si nemozu kupovat na dotace aj nepodnikatelia? napr. na take solary alebo zateplenie dostane kazdy kto si zaziada a splni podmienky, nie len podnikatelia
    ICS
    ICS --- ---
    JYRKA: i OSVČ? je k tomu nějaký zdroj?

    A zcela jiné téma, nehledáte někdo mimopražský spolubydlícího po dobu čerpání dotace?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KEB: Pry 40 % z ceny pro mimoprazske podnikatele.
    ICS
    ICS --- ---
    KEB: By se nám tam vlezly aspoň 3, to by šlo... A asi bychom neměli problém to složit ani uprostřed našich skvěle udržovaných silnic, takže win-win... :-D
    KEB
    KEB --- ---
    JYRKA: v březnu dotace na Ev? Něco mi uniklo?
    KEB
    KEB --- ---
    ICS: a kdybys s tím mohl jezdit po chodníku máš po starostech, jak přepravovat tu vaši baterkovou bednu :-D
    ICS
    ICS --- ---
    GOR: beru, objednávám, pošli fakturu :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    NIKDAS: Jako druhe auto do rodiny- proc ne.
    Az v breznu nabehnou dotace na EV, tak o tom vazne uvazujeme. Spolecne s odpoctem DPH to je cenove ultrazajimave.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    NIKDAS: no ja az mi tato zrezne za bezpecnu uroven provozu, tak tiez sa poohliadnem po elektromobile, je to ale skoda, lebo mazda robi auta, ktore su sofersky zabavne
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DZODZO: U nás v rodině se přes 15 let jezdí Mazdama, dohromady jsme od nich měli asi 10 vozů, teď přecházíme na elektřinu, takže už v rodině zbývá poslední Mazdička, za ni hledáme náhradu, středně velký elektromobil. No koukali jsme na MX-30 a takhle nepoužitelný vůz aby člověk pohledal. 200km za ideálních podmínek, to fakt nechci, děkuji. To je opravdu auto pouze pro bohatou manželku, na odvoz dětí do škol/ky a na nákup, ale nějaký samostatný ježdění si v tom představit nedovedu. Na pověry o range anxiety jsem nikdy moc nevěřil, ale tady by byly na denním pořádku...takže asi půjdeme do ID.3, nebo něčeho podobnýho a s Mazdou se navždy rozloučíme.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    niektore automobilky urcite preziju, len sa musia prisposobit, napr. u takej mazdy mam dost obavy, pretoze oni sa do elektromobilov zatial nejako netlacia, naopak taky vw to ma ako prioritu, takze tam si myslim, ze z toho vyjdu este v pohode
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    DZODZO: Bobash zije v pritomnosti. Menit a vylepsovat veci nelze, a proto zavedeny automobilky vzdycky vyhrajou :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BOBASH: no a keby si si to pozrel cele, tak by si zachytil tu paralelu, pocul by si ako tam vypravaju, ze kedysi bolo jazdenie autom dobrodruzstvo, lebo ziadne taketo servisy neboli a ked niekto napr. pichnul, tak si to musel opravit sam, ale s rozvojom automobilov tychto stanic pribudlo a teda sa zvysilo pohodlie vlastnikov automobilov a to je v sucasnosti situacia so servismi elektromobilov, tiez ich je malo, ale za par rokov bude servis elektromobilu stejna samozrejmost ako servis fosilu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam