• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    COMODOR_FALKON: hm tak tabulka poctu dobijania hovori jasne - zaujem o to je :) hlavne si myslim, ze by to mala byt nejaka bytelna kovova skrina, lebo to bude vdacny objekt vandalizmu (a nemyslim tym len od ICEmanov :)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DZODZO: Zkošel jsem hledat, čím to je a našel jsem tohle:
    "(...)u chodníku mají vcelku velký černý box pro umístění měření a dalších nutných součástí nabíjecí stanice. Ta bude pak na samotné lampě nad tímto boxem a měla by umožnit nabíjení dvou elektromobilů maximálním výkonem 22 kW."
    Podívejte se, jak budou v Praze vypadat chytré lampy pro nabíjení elektromobilů | fDrive.cz
    https://fdrive.cz/clanky/podivejte-se-jak-budou-v-praze-vypadat-chytre-lampy-pro-nabijeni-elektromobilu-5937

    Pokud tomu rozumím správně, tak ta pražská lampa je samostatný modul s 2x 11 kW
    Ta slovenská nabíječka má dle všeho "krabici" někde uklizenou a dobíjí skrz 3 lampy á 5,5 kW

    Nicméně při hledání jsem narazil i na tohle - jsou tam sice zastaralé, přesto zajímavé statistky:
    https://www.smartprague.eu/images/uploads/projects/end-reports/Nu3rlbgAq_K48Pqt.pdf.pdf.pdf
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    COMODOR_FALKON: Tak s prazkou znackou treba - se boji. ;)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    COMODOR_FALKON: Třeba jdeš na oběd někam, kde není nabíječka... Prostě je to už komplikace.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    BOBASH: Jasně, ale existuje nějaký speciální, supertajný důvod, proč bych v tom Brně neměl nabíjet…?
    Pokud bych tam jel e-Soulem, tak mi bude chybět cca 33 kWh do plné baterie - a v širším centru Brna je 6 nabíječek 50 kW a 2 nabíječky 11 kW
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    FORTRESS: u nas nedela moc slunna nebola, vcera a dnes to bolo lepsie... http://tesany.kirril.com:3/wr.py
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ICS: hm divne, v bratislave maju ovela mensiu krabicku

    Slovenská firma nainštalovala prvé nabíjačky v rámci verejných lámp
    https://www.teslamagazin.sk/nabijacie-stanice-lampy-seak-energetics/
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    COMODOR_FALKON: Že pokud nenabiješ v tom Brně, tak budeš dojíždět s dojezdem zhruba 0 km. A nebo taky nedojedeš...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    FORTRESS: Moc netuším, co je na tom adrenalinového...
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    FORTRESS: Kolik dala FTV fakt nevím, ale tak ze třetiny byla zavátá sněhem a nepředpokládám, že to roztálo. Jinak mě solární zisky pokryjí cca 1/3 spotřeby v topné sezoně (topení, TUV).
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    STETKINS: Hejtění ;) To kdybych pořádne rozbalil tak mě zavřou. Jen mi šlo o informace.
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    FORTRESS: Fascinující jakým způsobem jsi se dostal od mého názoru na využitelnost baterií v autě k vyrovnávání v rozvodné síti k rozbíjení teze o zimní udržitelnosti o který jsem nikdy nenapsal ani slovo, protože v našich zeměpisných šířkách je to nesmysl...
    Ale chápu, došli argumenty na hejtění, tak se musí přeskočit jinam :-D
    Appku na FTV nemám. Mám je totiž už hrozně dlouho, takže jsem solární baron a zajímají mě jen dotační výnosy :-D
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    STETKINS: No ceny energií dost prodražujou tenhle "benefit" proto to říkám. A u FTV na appce vidíš kolik to vyrobí / na kolik procent jedou takže jsem jenom chtěl vědět jaký máš hodnoty ty. Aby už se rozbila konečně ta teze o zimní udržitelnosti nabíjení auta ze sluníčka.
    STETKINS
    STETKINS --- ---
    FORTRESS: Jak to prověří letošní rekordní ceny energií - hele tak to ti řeknu úplně přesně - v době, kdy by se nějaká taková infrastruktura bude stavět, bude cena z roku 2021 všem úplně u prdele a budou řešit spíš tu aktuální :-D
    Jinak benefit nabíjení neznamená, že tě firma nechá zadarmo nabíjet...

    Na FTV jsem nekoukal. Když jsem ráno odjížděl, tak na solárních kolektorech bylo nějakých 45°C a FTV nic nedávala páč byla pod sněhem a předpokládám, že to nejspíš ani neroztálo.
    Nicméně byl to příklad a navíc se cena na trhu úplně neřídí výkonem mých 4,4kWp...
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    COMODOR_FALKON: Jo jestli máš rád adrenalin tak jo.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    FORTRESS: Jasně, ale skoro 400 km range znamená, že v pohodě zvládneš jet z Prahy do Brna (2* ~210 km) na obchodní oběd…
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Pokud chceš "ekologicky" a/nebo (zatím) ještě levně dobíjet doma a správně počítáš s tím že poměr e-auto/nabíječka 8:1 nevydrží dlouhodobě tak si ten range musíš pořád dělit dvěma. Kilometry jsou navíc dopočítaný ze 100 % do 0 % baterie + degradace časem. K tomu ale už se vracet nebudu.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    FORTRESS: Tak pokud KIA zvládne skoro 400 km při rychlosti 130 km/h s 64 kWh baterkou, tak mi to přijde jako celkem solidní dojezd…

    Spíš v Mercedesu by asi měli trochu vylepšit kvalitu…
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    COMODOR_FALKON: Tak to netušim, podle mě budou nutné výhledově baterky alespoň 120kWh aby to někam dojelo. EQS se 108 je asi první vlaštovka.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    FORTRESS: To byl ten první test…
    Ten druhý - z něhož jsrm uvedl parametry - byl o jízdě po dálnici 200km konstantní rychlostí 130 km/h
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam