• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    NTR23
    NTR23 --- ---
    PEPAZZ: Vystavujeme tam nabíječky a nabíjecí stanice. A lidi chodí a nechávají si vysvětlit možnosti. Velké procento lidi nejsou odborníci a přijdou si pro rady.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    PEPAZZ: Ja chodim a bavi me to. Si tam osahas (jakoze si do toho sednes...) skoro vsechny auta na trhu. Tam zjistis, ze treba VW dela vsechno na volantu kapacitni a ze to je vlastne neuzitelny, ze v BMW se supr sedi, ze MG nema vubec misto v kufru, atd...
    Do Taycanu tam bohuzel nikdy nepoustej x))
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Nio ET 5 k videni od pondělka v Praze
    NIO ET5 Touring již můžete vidět a koupit i v Praze - Niofan
    https://www.niofan.cz/nio-et5-touring-jiz-muzete-videt-a-koupit-i-v-praze/
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    ma cenu jit na e-salon? chodíte tam nekdo?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    MESTREY_: ak to funguje ako v tej druhej Skodovke (co robi tramvaje a tak), tak tam planuju migraci na SAP zo systemu, ktory prestal byt podporovany uz v roku 2008 :)
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    RATTKIN: Tak ono je potřeba se zeptat předem a v případě neochoty si vybrat jinej. Já nabíjím v hotelech pořád (tzn minimálně 1x měsíčně). Hlavně čím víc lidí jim bude předem psát a pak se neubytuje, tím víc je to bude motivovat k tomu, aby vytáhli ven alespoň třífázovku, když už nic jinýho (investice max pár tisíc kč včetně instalace a revize).
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    Posledni dobou Skodovce nejak casto nefunguji online sluzby. Prakticky denne se mi auto odpojuje od backendu, i kdyz je plny signal, ani appka nejede. Deje se neco? Zmigrovali na servery s 386 SX, ktere zapinaji jen kdyz si zrovna nevari kafe? Je to docasny stav nebo to uz uplne vzdali?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JYRKA: já jsem ještě nenabil ani jednou.. Chorvatsko, Slovinsko, Česko. taky 3 pokusy. Vždycky to byly takový malý soukromý podniky.

    ale pravda, jednou v Maďarsku mě majitel ukrajinec nechal nabíjet ze solárů celý den zadarmo.
    Do Bosny a Černé Hory elektromobilem
    https://youtu.be/KVk8impkegw?si=4CEBnBvoRGhIiM5g&t=119
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RATTKIN: Zatim ani jediny problem s dobijenim v hotelu. 3 pokusy (Nemecko, Polsko, Slovinsko)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dojezd je úplně v pohodě, stačí když bude možnost nabíjet všude.

    V hotelu na požadavek na nabíjení většinou reagují zmateně, případně přitáhnou kilometrovou prodlužovačku, která nefunguje. A pak chtějí 10 kč / kWh, soláry nemají, proč by je měli mít.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    JYRKA: To hlásej co dva roky už od 2010. Na redditu se tomu už jen smějou.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    odemčeno:
    Éra elektroaut s dojezdem 1200 kilometrů je blízko. Toyota hlásí pokroky ve výrobě přelomové baterie | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://byznys.hn.cz/c7-67257490-1228mp-ea1a65dc7d949e6
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Volkswagen ID.7 | první seznámení s elektrickou manažerskou limuzínou | Electro Dad # 557
    https://www.youtube.com/watch?v=Xl8QR8NskHY&ab_channel=ElectroDad
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    nejkrásnější Porsche

    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: Mně se nelíbí ty průduchy za dveřma:) A u Taycana se mi nelíbí ty přededveřma, přestože tam jsou malinký – tam mi přijde, jakoby tam někdo nafařil předek, kterej tam nepasuje.

    Ano, GT dokázali těma dírama a žehlícim prknem úplně zničit.

    A 911 má kulatý světýlka!:)

    Nene, ňuňuňu, je jenom 911!
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Cayman/Boxster ve standardní verzi taky nemá žádný zbytečný průduchy a agresivní tvary. Naopak 911 v ostrejch verzích jich má až ouha.

    Je to Porsche, každej model musí mít aspoň tak deset podvariant, jinak by to byla nuda...





    MINER
    MINER --- ---
    HERR_FLICK: Já hodnotil estetiku, ne nejlepšnost:)
    Mně se prostě líbí jednoduchost 911. Nikde zbytečný průduchy, žádný agresivní tvary, hezky kulaťoučký. Ňuňu.
    Někdo jinej to může mít jinak.
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    MINER: nejlepší porsche maj motor uprostřed
    718 Cayman/Spyder vypadaj naprosto libově, rozhodně třeba spyder vypadá líp, jak 911 kábro
    A Taycan naživo je nejhezčí 4dv. elekromobil
    Dokonce i jako kombik

    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KOUDY: A s Taycanem taky souhlas, úplně klidně bych si koupil současnou generaci v tý základní verzi, jezdil jsem tím a bylo to úplně skvělý. A k tomu případně starou 911.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KOUDY: Tyvole, nejsi nemocnej? My se shodnem :)

    Přesně jak říkáš. Cayman je stále sportovní auto, 911 už je GT. A Carrera nebo Carrera S je správná 911, cokoliv jinýho je už úplně nesmyslně rychlý. Turbo na silnici je jak lítat do Brna Concordem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam