• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    VINC
    VINC --- ---
    PEPAZZ: letos jsem dostal Press kartu tak se tam zase chystám. Prostě je to lepší si to osahat, loni co jsme byli tak mi ve všech autech přišlo strašně málo místa na nohy, protože masivní středový sloupek... a to jsem malej. A hrozně malý kufry na to jak velký jsou ty auta (klasický SUV). Některý interiéry vypadaj naživo hrozně plastově, tak jsem zvědav jak se to posunulo...
    NTR23
    NTR23 --- ---
    DIM_: Stavte se na stánek OlifeEnergy. Ale budu tam jen první den dopoledne. Jedu to tam jen nachystat den predem.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    NTR23: Jo, pravda. To me tam taky bavi.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    PEPAZZ: Vystavujeme tam nabíječky a nabíjecí stanice. A lidi chodí a nechávají si vysvětlit možnosti. Velké procento lidi nejsou odborníci a přijdou si pro rady.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    PEPAZZ: Ja chodim a bavi me to. Si tam osahas (jakoze si do toho sednes...) skoro vsechny auta na trhu. Tam zjistis, ze treba VW dela vsechno na volantu kapacitni a ze to je vlastne neuzitelny, ze v BMW se supr sedi, ze MG nema vubec misto v kufru, atd...
    Do Taycanu tam bohuzel nikdy nepoustej x))
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Nio ET 5 k videni od pondělka v Praze
    NIO ET5 Touring již můžete vidět a koupit i v Praze - Niofan
    https://www.niofan.cz/nio-et5-touring-jiz-muzete-videt-a-koupit-i-v-praze/
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    ma cenu jit na e-salon? chodíte tam nekdo?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    MESTREY_: ak to funguje ako v tej druhej Skodovke (co robi tramvaje a tak), tak tam planuju migraci na SAP zo systemu, ktory prestal byt podporovany uz v roku 2008 :)
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    RATTKIN: Tak ono je potřeba se zeptat předem a v případě neochoty si vybrat jinej. Já nabíjím v hotelech pořád (tzn minimálně 1x měsíčně). Hlavně čím víc lidí jim bude předem psát a pak se neubytuje, tím víc je to bude motivovat k tomu, aby vytáhli ven alespoň třífázovku, když už nic jinýho (investice max pár tisíc kč včetně instalace a revize).
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    Posledni dobou Skodovce nejak casto nefunguji online sluzby. Prakticky denne se mi auto odpojuje od backendu, i kdyz je plny signal, ani appka nejede. Deje se neco? Zmigrovali na servery s 386 SX, ktere zapinaji jen kdyz si zrovna nevari kafe? Je to docasny stav nebo to uz uplne vzdali?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JYRKA: já jsem ještě nenabil ani jednou.. Chorvatsko, Slovinsko, Česko. taky 3 pokusy. Vždycky to byly takový malý soukromý podniky.

    ale pravda, jednou v Maďarsku mě majitel ukrajinec nechal nabíjet ze solárů celý den zadarmo.
    Do Bosny a Černé Hory elektromobilem
    https://youtu.be/KVk8impkegw?si=4CEBnBvoRGhIiM5g&t=119
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RATTKIN: Zatim ani jediny problem s dobijenim v hotelu. 3 pokusy (Nemecko, Polsko, Slovinsko)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    dojezd je úplně v pohodě, stačí když bude možnost nabíjet všude.

    V hotelu na požadavek na nabíjení většinou reagují zmateně, případně přitáhnou kilometrovou prodlužovačku, která nefunguje. A pak chtějí 10 kč / kWh, soláry nemají, proč by je měli mít.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    JYRKA: To hlásej co dva roky už od 2010. Na redditu se tomu už jen smějou.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    odemčeno:
    Éra elektroaut s dojezdem 1200 kilometrů je blízko. Toyota hlásí pokroky ve výrobě přelomové baterie | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://byznys.hn.cz/c7-67257490-1228mp-ea1a65dc7d949e6
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Volkswagen ID.7 | první seznámení s elektrickou manažerskou limuzínou | Electro Dad # 557
    https://www.youtube.com/watch?v=Xl8QR8NskHY&ab_channel=ElectroDad
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    nejkrásnější Porsche

    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: Mně se nelíbí ty průduchy za dveřma:) A u Taycana se mi nelíbí ty přededveřma, přestože tam jsou malinký – tam mi přijde, jakoby tam někdo nafařil předek, kterej tam nepasuje.

    Ano, GT dokázali těma dírama a žehlícim prknem úplně zničit.

    A 911 má kulatý světýlka!:)

    Nene, ňuňuňu, je jenom 911!
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Cayman/Boxster ve standardní verzi taky nemá žádný zbytečný průduchy a agresivní tvary. Naopak 911 v ostrejch verzích jich má až ouha.

    Je to Porsche, každej model musí mít aspoň tak deset podvariant, jinak by to byla nuda...





    MINER
    MINER --- ---
    HERR_FLICK: Já hodnotil estetiku, ne nejlepšnost:)
    Mně se prostě líbí jednoduchost 911. Nikde zbytečný průduchy, žádný agresivní tvary, hezky kulaťoučký. Ňuňu.
    Někdo jinej to může mít jinak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam