• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    FEDAJKIN: Já psotník dostávám spíš z produkce Autíčkáře obecně, zvlášť když občas zjistím, že lidi myslí, že s tím mám ještě něco společnýho :)

    Ale to se týká spíš kvality textů a tak, zrovna s tím nadpisem nemám problém, byť zrovna mě se velmi snadno hledá několik důvodů, proč si Teslu nikdy nekoupit a speciálně proč si nikdy nekoupit novou (ani cokoliv jinýho, na čem Elon vydělává peníze).
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    FEDAJKIN: Zas aspoň nikdo neřekne, že jde o hejt na EV :)
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    CRAZY_IVAN: Bobash z toho nadpisu dostane psotník
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Tesla Model 3 Highland: Důvody, proč jí říct ne, se hledají těžko | Recenze & testy
    https://www.autickar.cz/clanek/test-tesla-model-3-highland-duvody-proc-ji-rict-ne-se-hledaji-tezko/
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DRAGON: nova vyzva jeste neni. Mela byt v breznu, ted uz to myslim posunuli na duben.
    Je to az 300k, ale musis mit auto na uver
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Muzu se zeptat na tema zadost o dotaci 200k na elektromobil? Uz ta vec bezi? Koukam na net ze jo, podavat zadost lze pres https://zadosti.sfzp.cz/ Co tam ale koukam, tak asi uz je to ukonceny nebo na letosek vybrany, co? Nebo se to jeste nerozjelo? Kdyz dam hledat "Záruka elektromobility – I. Výzva" tak to nic nenachazi. Tusite nekdo?
    TOFI
    TOFI --- ---
    V Česku prý koupíte nové auto za 120 000 Kč. Podívali jsme téhle nabídce na zoubek… - Garáž.cz
    https://www.garaz.cz/clanek/servis-legislativa-v-cesku-pry-koupite-nove-auto-za-120-000-kc-abyste-nenaleteli-21012021#
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DAN_F: Za prvé je to ohyzdný a za druhý koncepce s budíkama nad volantem se ještě nikdy nikomu nepovedla udělat tak, aby většina lidí neměla vršek volantu před těma budíkama. Celkově to dělá dojem, že si o ergonomii autoři přečetli leporelo, ale dál ve studiu nepokročili.

    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    OT: Nechtel by nekdo e-moto k e-autu? Prodávám, slevu umím ;)

    https://motorky.bazos.cz/inzerat/180439354/surron-light-bee-x-2021-black-edition-6kw.php
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    BOBASH: V čem to uvnitř tak vyniká?
    GOR
    GOR --- ---
    OTAZKAKONCE: Jj, mne se v pondeli stalo to, ze appka spravne zobrazila polohu, ale nenabidla nabijecku. QR kod nascanovala, ale nic se dal nestalo. Tak jsem to nakonec provedl pres webovy rozhrani.
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    GOR: android. Je to tragicky. Na to že cez není úplně chudá firma tak je to fakt překvapení/ostuda.

    Funguje to mnohem líp v prohlížeči, ale to je zase pain na telefonu. Už jsem jim psal review.
    GOR
    GOR --- ---
    OTAZKAKONCE: Aha, takze nejsem sam, komu CEZacka appka nefunguje? Jakej mas telefon? iOS/Android?
    Ja mam Android 13 cistej.

    Jeste nekdo ma potize s CEZ appkou?
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    Prvni report z Deutschlandu po měsíci ježdění s ID3: nejlevnější a funkční appka na nabijeni je [zatim] maingau (pokud u nich máte ještě telefon nebo nějakou jinou službu, jsou urcite nejlevnejsi), nejspolehlivější a v poměru cena/výkon nejlepší je mobility+, bez konkurence. Funguje všude [i v Polsku!] A spolehlivě.

    Nejhorší appku má suverénně ČEZ, to je fakt tragédie, neuvěřitelná, a ještě to mají i drahý. Ale hlavně to prostě nefunguje.

    A obecně je ten přechod z fosilu na eauto zatím docela náročný, kvuli komplikovanosti infrastruktury. Budto budu platit vysoke ceny [0.7 - 0.9eur] anebo musim sledovat kdo a kde ma jake nabijecky a jake mam mit appky, registrace. To je nivy a otravny. Taky je nezvyk čekat na faktury na konec měsíce, ale to se asi časem vstřebá.

    Co mě nebaví:
    1] v telefonu mám asi tak 15 aplikaci, z nichž polovina se ukázala jako nefunkcni. [Aral, ČEZ, electroverse...]
    2] Když bych platil jen on-the-spot tak je to drahy anebo rovnou (berlin stadtwerke) blokují 50eur i za nabijeni ve výši 5eur. To je fakt wtf, special e když si na kartu můžu koupit kafe v automatu za 2 euro skoro všude. Wtf.
    3] hledání a identifikace spravneho stojanu na místě, to je teda ultra dementní, QR fungují někdy, někdy ne. Hledání sériového čísla a srovnávání ho s tím co je v akce je fakt rok 2001. Proč.

    Obecně ten komfort nabijeni má hodně prostoru pro zlepšení.

    5] Když jsem přijel do prahy tak 3 že 4 nabíječek ve městě byli zablokovane dieselovou octavii. Fakt beznaděj.

    Co mě bavi:
    1] Jak tichý a jednoduchý ježdění to je. Obecně to auto je mnohem víc napřed pocitově, subjektivně.
    2] zadax elektřina v IKEE :)
    3] netřeba zahrivat motor :) [jo, jsem starej..]
    4] obecně cena ježdění je teda dost nižší, ale to asi souvisí i stim že jsem doteď jezdil s relativne rozezranym bmw.
    5] dan za auto v nemecku je pro elektroauta 0.
    6] teoreticky bych měl mít známku na české dálnice taky za 0, uvidíme.


    Ano, jízda Praha - Berlin je pomalejší než s mým bmw, jasne, samozřejmě, jednak ID3 nejede 200, zadruhy musí nabíjet, ale překvapivě mě to zase až tak netrápí, naopak mě možná trochu zpomalení (a nákup v netto :) zatím docela vyhovují. Takže to me překvapilo, pozitivně. Nesdílím tu paniku z rychlonabijeni.
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    NIKDAS: Ja ho mám a není špatnej.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    OTAZKAKONCE: Lidl má dnes v aplikaci slevu 2500 na ten jejich wallbox, takže to vyjde na 7 500Kč, což je skoro zadarmo :)
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    BOBASH: Tak první EV no. Když se podíváš na první serious pokusy jiných tak kolem 2010s, bude to podobný :D v roce 2035 už to budou mít fixly jak nic.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    BOBASH: bi zi for X = too busy for X (twitter). Toyota proti Muskovi confirmed
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Další záznam z úspěšné konference čtvrtkon

    Zkušenosti s přechodem z nafty na elektřinu - Jakub Hájek
    https://youtu.be/A5aStSSyt4o
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: Prostě to auto je vyvážený
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Designéři jedou na tom samým, zvlášť ty co dělali vnitřek.

    A inženýři maj asi kocovinu, jinak nevím, proč by to mělo při 130 km/h se zapnutým topením žrát 29 kWh/100 km.
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: Imo existují jen 2 řešení.

    Buď Toyota musí přestat dodávat marketingovému týmu ten matroš, na kterym jedou.
    Nebo ho musí začít distribuovat nám všem ostatním…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam