• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NONOBODYTěstoviny, nudle, pasta a basta!
    KAREN
    KAREN --- ---
    jaj, zapomnela sem.... vrele doporucuju tyhle rychly testoviny - pokud mate prebytky cukety, tak zkuste!;)

    Recept na: Těstoviny s lehkou cuketovou omáčkou [no je tam smetana - ok, zakysana - a syr, tak nevim, jak moc lehky to je;)]



    Ingredience:
    4 lžíce olivového oleje
    50 g másla
    2 stroužky česneku, jemně nakrájené
    1 kg cuket, nakrájených na jemná kolečka
    500 g špaget
    100 ml zakysané smetany
    50 g strouhaného parmazánu
    hrst sekané zelené petrželky
    sůl a pepř na dochucení

    Příprava jídla:
    1. Ve velké mělké pánvi rozehřejte olej a máslo. Zlehka na nich osmažte plátky česneku a cuket, osolte a opepřete. Smažte asi dvacet minut, aby byly cukety velmi vláčné. Mezitím uvařte těstoviny podle návodu na obalu, aby zůstaly pevné na skus; obvykle to trvá kolem osmi minut.

    2. K cuketám přidejte smetanu a většinu sýra a nechte na mírném varu probublat. Vsypte scezené těstoviny a vše spolu důkladně promíchejte. Podávejte sypané petrželkou se zbylým sýrem.

    Variace: Další skvělou variantu získáte, když silnější plátky cukety ogrilujete nebo opečete na grilovací pánvi, promícháte s olivovým olejem, citronovou šťávou a sekaným česnekem.

    + ja petrzelku vubec nepouzila + misto spaget doporucuju fettuccine, tagliatelle, farfalle nebo treba fusilli

    http://www.apetitonline.cz/recepty/1605-testoviny-s-lehkou-cuketovou-omackou.html
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    aktuální díl http://www.sitalemvkuchyni.cz/ se věnuje nudlím, teda pastě...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NONOBODY: Dá se to dělat i s cuketou. To je pak trochu jiné jídlo a přidala bych do toho pár rajčat .
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    ZUZKAOU: konečně nějáká exotika :)
    to zní zajímavě, tak ještě nějákou tu dýní...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Já se těším na dýně, já se těším na dýně. Už jsem viděla okrasné, tak to budou brzo i ty jedlé.

    Na tuku zesklovatět cibulku, přidat na kostičky nějakou oblíbenou dýni, zalít troškou bílého vína, osolit, naházet tam bylinky co přijdou (zejména šalvěj je super), do hotové přidat utřený česnek.
    smíchat s nudlema a osýrovat.

    Obohatit se to dá o mleté maso, nebo o obsah nějaké dobré klobásy na grilování (taková ta syrová), semínky či ořechy, houby, papriky, pórek a tak.
    KLARYSSA
    KLARYSSA --- ---
    Celníci zadrželi tuny zdraví škodlivých čínských nudlí – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/krimi/178027-celnici-zadrzeli-tuny-zdravi-skodlivych-cinskych-nudli.html
    KAREN
    KAREN --- ---
    IVNA: IVNA: dik, nakonec to byly ty hribky, orechy i spenat + sojova "smetana" a nebylo to spatny)
    IVNA
    IVNA --- ---
    KAREN: K tem hribkum fakt nevim......nedokazu si to predstavit, jsou to dve dost vyrazny chute. Pak mi rekni jak to dopadlo. Mimochodem je dost receptu s vlasakama a testovinama i bez hribku, tak se to da i rozdelit na dvakrat.
    KAREN
    KAREN --- ---
    IVNA: super dik.) ja planuju este vlassky orechy (jde to k tem hribkum? mam jen suseny...) a smetanu jj. typ testovin nevim no, mozna ty tagliatelle, to neni vubec spatnej napad.)
    IVNA
    IVNA --- ---
    Testoviny s houbami a spenatem

    hrst susenych hribku
    lzice olivoveho oleje
    mala cibule, nejlip salotka
    strouzek cesneku, rozdrceny
    500 hub, ocistenych, na hrubo nasekanych
    lzicka cerstveho tymianu
    lzice cerstveho oregana
    (oboje postaci I susene, v polovicnim mnozstvi)
    sul
    cerstve mlety pepr
    0,5dcl madeiry
    250ml kureciho vyvaru
    500g testovin, nejlip tagliatelle
    3 hrsti salatoveho spenatu (male listky)


    Namocime susene houby do hrnku horke vody a nechame 30 minut. Potom slijeme a vodu si nechame na pozdeji.

    Na velke panvi rozehrejeme olej a minutu smazime cibulku a cesnek. Potom pridame susene hribky , houby, bylinky, sul a pepr, restujeme dokud houby nezmeknou. Pridame Madeiru, nalev z hub a kureci vyvar. Varime dokud se tekutiny nevyvari na polovinu.

    Potom odstavime, uvarime testoviny a po zcezeni do nich vmichame omacku a syrovy spenat.

    Skoro bych rekla ze by se do toho dal pridat parmesan a treba i trocha smetanky jako obmnena, co?
    KAREN
    KAREN --- ---
    nemate nekdo recept na testoviny s hribkama nebo liskama a spenatem? nekde sem neco podobnyho jedla... nejak bych to mozna sama splacala, ale recept by se hodil;)
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    Měl jsem Spaghetti con prosciutto, nandali fakt velkou porci a děsně mi to chutnalo:)
    INSEQUI
    INSEQUI --- ---
    Doporučuju restauraci na Ládví, bezvadně jsem se najedl:)

    http://www.pizzeriagiovanni.cz/

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak jsem si právě vyrobila domácí pesto:

    bazalka, kešu, česnek, olej olivový a sůl. Rozmixovat do hladka.
    mňam!
    SAKJA_PANDITA
    SAKJA_PANDITA --- ---
    SAKJA_PANDITA: jo a to sicilské pesto je vynikající, je s ořechy a trochu pálivé, zároveň nasládlé.. paráda:)
    SAKJA_PANDITA
    SAKJA_PANDITA --- ---
    jéé on je vlastně speciál klub na těstovinky, tak já to sem taky hodim - - máma mi přivezla z Itálie malé potěšení místo obvyklého cetkovatého náramku z mušlí:))
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Recept: Těstoviny s lehkou rajčato majdou

    3-4 uzrálý rajčata
    černý olivy
    cibule
    olej, sůl, bylinky, česnek
    1 špagety

    cibulku osmahnem, podusíme na ní rajčata s bylinkama až se rajčata rozpadnou,
    přidáme olivy (můžem nakrájet na kroužky), česnek, koření.
    Nalejem na špagety.
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Recept: Zbytko nudle

    2-3 mrkve
    čtvrtka celeru
    cibule
    karí, olej, chilli pasta, sůl
    1/2 balíku nudlí

    zeleninu nakrájíme na tenký nudlišky (jako plochý široký nudle)
    a osmahneme
    přidáme uvařený nudle nudle a ještě krapet osmahnem, aby se to spojilo.
    a okořeníme.

    a jíme...

    2-3 porce
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Recept: Těstovinovej salát alá MEXICO

    nudle (vrtulky)
    1 paprika
    1 plechovka červenejch fazolí v nálevu (400g)
    1 plechovka naládaný kukuřice (200g)
    20 dkg šunky
    2 cibule
    majonéza
    feferonková pasta.

    všechno nakrájíme a zamícháme do vystydlejch nudlí
    dle chuti dosolíme, opepříme
    kdo nechce majolku může dát místo toho krapet oleje
    Doporučuju upgrade ve formě osmahlí slaniny, či cibule.

    6-8 porcí
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam