• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NONOBODYTěstoviny, nudle, pasta a basta!
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Tak jedno pseudo-thajsko:

    1-2 cibule
    1 střední cuketa
    1 střední lilek
    3-4 mrkve
    1-2 papriky
    1/2 kg krůtího, nebo jinýho libovýho masa
    1 smetana
    bazalka
    sojovka
    zelená, nebo červená curry pasta (jestly nemáte, stačí sypký)

    těštoviny/rýže

    takže všechno nakrájíme, maso na nudličky, mrekv tak pul cm kolecka, lilek cuketa trochu tlustsi...
    dáme vařit přílohu.
    a zbytek orestujem
    nejdřív cibule, mrkev (jsou nejtvrdsi...),pak až parika, lilek, cuketa... maso až nakonec.
    co je orestovanou cibulku hodíme do hrnce vedle, zalijeme smetanou a zředíme trochu vodou, přidáme bazalku a vaříme,
    jak postupně rostujem zeleninu, přihazujeme jí k tomu...a vaříme.
    když máme všechnu zeleninu v tom, přidáme curry, sojovku dle chuti.
    poslední vhodíme osmažený maso.
    polejem tím přílohu a jíme

    porcí dost, 6 a víc, podle velikostí zeleniny
    správně se dělá obdobný thajský curry s kokosovým mlíkem, ale když sem viděla kolik stojí, tak sem ho nahradila smetanou, chystám se to zkusit se sypkym kokosem spolu se smetanou.
    smetanu jsem zkoušela sladkou i zakysanou, oboje je dobrý,

    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    VERCA_ZABA: hele prej jezdej klasika po sídlištích v Lípě, na Špičáku by myslím měli zastavoat, vždycky když jedou tak jim hraje něco tak otřesnýho z tlampačů, že to zaručeně nepřeslechneš.

    já bylím v centru a tam mám smůlu.

    ale na Škroupáku bejval přes den nějácí zelináři, mě teda zatím vždycky utekli, než jsems e dohrabala z práce.

    my jsme přemejšlěli nad organizací nějákejch ekobedýnek, ale zatím není, kdo by se toho ujal.

    jinak dobrý vajíčka maj v rybárně na škroupáku, i když prej nejsou od sedláků... ale sou mnohem lepší, než cokoupiš v krabičkách.
    KAREN
    KAREN --- ---
    MUTHA: skvely dik!.) doufam, ze tam bude o trochu min lidi nez minule, i v jednu hodinu tam byl natresk a spousta veci vyprodanejch;/
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    NONOBODY: kde kde? povídej.) já tady marně hledala zeleninu, kde by měli třeba českej česnek nebo prostě nějaký hezký ovoce a zeleninu a nikde nic
    KAREN
    KAREN --- ---
    MUTHA: nj ale dalsi bude kdovikdy, bylo to tam jednou a dal se, pokud vim, zatim nevi...

    mama pracuje u holes. trznice a chodi tam denne, prej v ty hale prodavaj vlastni veci jen nektery prodejci, prej jich moc neni (v sezone to asi vzroste), jinak preprodavaj "klasiku"...
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    MUTHA: díky.
    no mě už je to celkem šumák, páč už jsem mimo Prahu.
    ale dobrý vědět, kde to je.

    teď jsem koukala, že nám tu v Český Lípě, začli jezdit sedláci s dodávkou a prodávaj vajíčka, žampiony, hlívu, med vlastní produkce systémem Familifrost.
    docela dobrej nápad.

    bohužel, zrovna k nám to nejezdí, ale aspoň na těch sídlištícha jejich trasách maj lidi možnost volby a lidi se toho celkem chytli.
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    ostatně slyšeli jste o tý nový tržnici co má bejt v Praze, jako normální trh, kde budou sedlái prodávat svoje produkty?
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    KAREN: je togho hodně, ale aspoň něco by měl člověk dělat, aspoň něco málo.

    vajíčka se daj kupovat od farmářů, netvrdím, že vždy a všude a daj.
    KAREN
    KAREN --- ---
    NONOBODY: nj, je toho spousta... komercne loveny ryby skoro vsechny, teda mistni chov je asi v pohode;), kurata v nebio kvalite sou zas nekvalitni, plus to, jak se v nebio chovu se vsema tema zviratama zachazi, nebio vejce sou problem.... je toho mnoho.(
    no jinak ryby taky semtam jim no... prumerne 2x do mesice, a susi se neda odolat;) tunaka se snazim sama nekupovat vubec, i kdyz i takovejten blee sendvic s vajickem a majonezou do me parkrat do roka zapluje blee ;/
    CRAZYHBO
    CRAZYHBO --- ---
    KAREN: ja sem zatim všežravec..maso omezuju v rámci možností:)
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    KAREN: hezky, taky si rikam, ze uz je na tom bidne...
    zatim bojkotuju jen kurata, ale asi to rozsirim:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    CRAZYHBO: hmm hmm az na toho tunaka dobry;) tunaka se snazim bojkotovat;)
    CRAZYHBO
    CRAZYHBO --- ---
    KAREN: v poslední době jedu hodně tunaka..takže tunak..protklak-kečep..česnek..+doplnit dle libosti(napadej mě žampiony,cibule, atd)..udělat směsku..naplnit a zapect s parmazanem a mohlo by to bejt hodně epesní:)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: dobré by taky mohlo byt podušení té zeleniny na víně před naplněním..
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KAREN: imho by mohlo byt super to naplnit nějakou osmahlou zeleninou typu cuketa, lilek, rajče...k tomu trošku nějakého koření a česneku, osmahnout na pánvi, naplnit tím mušle, zasypat parmazanem a zapect..
    KAREN
    KAREN --- ---
    CRAZYHBO: jj, na neco takovyho se chystam - pripravit napln, nacpat to tam a pak na chvili zapect. akorat este nevim, cim to naplnim ;)
    CRAZYHBO
    CRAZYHBO --- ---
    KAREN: to může bejt dobrý na zapejkání takovýhle velký mušle..
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    KEEE: kupuju v podstate jenom od Klusacka, jsou dobry.
    neni to uplna spiscka, jako italsky,ale z ceskejch modelu a levnejch nudli, to nejlepsi na co jsem narazila.
    KAREN
    KAREN --- ---
    nemate nekdo tip na idealne vege (pripadne s krevetama nebo jinejma morskejma zviratama) plneny testovinovy musle? (btw. kolik ks vychazi na jednu porci pro hladovyho cloveka?)
    vzdycky delam testoviny stylem rajcatova omacka na ruzny zpusoby nebo spenat se smetanou, syrem atd., vetsinou par zakladnich ingredienci a je to super. ted sme koupili ty velky musle na plneni, tak hledam inspiraci)

    Conchiglioni

    KEEE
    KEEE --- ---
    zdravím, dneska jsem viděla v obchodě Klusáčkovy vaječné těstoviny, máte s nimi nějaké zkušenosti? Docela se mi líbily, přemýšlím, že vyzkouším...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam