• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NONOBODYTěstoviny, nudle, pasta a basta!

    Klub pro milovníky těstovin.
    
    Tipy, triky, rady, recepty, vychytávky, omáčky, doplňky.
    Vrtule, mušličky, špagety, lasagne, kolečka, zvířátka i jiné tvary.
    Vymýšlíme nové chuťové variace.
    Pro všechny nudložrouty a rychlovařiče.


    Zadávání receptu:
    1.) Recept na: Název (kvůli filtru)
    2.) Ingredience (ať to nelovíme v textu)
    3.) Postup
    4.) Počet porcí z uvedené dávky surovin
    5.) Zhodnocení
    6.) Případné tipy, variace...


    rozbalit záhlaví
    ANICCKAA
    ANICCKAA --- ---
    RUTHLESS: to zeli je delane na panvi, ale abych to nemela pak vsude vykydany okolo po sporaku, tak jsem to radsi smichala v te misce...
    v cem je to michani v panvi lepsi? Ze bych to priste zkusila:)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ANICCKAA: prijemny jidlo, jen bych doporucil klasicky michat v panvi :-) fakt je to lepsi. moc lidi se to jeste v cechach nenaucilo, ale opravdu to funguje.
    ANICCKAA
    ANICCKAA --- ---
    takovy jednoduchy recept na zelne testoviny:

    na rozpalenem oleji osmahnem cibulku a slaninku , nebo i jinou uzeninu, kterou mame doma, potom k tomu pridame na hrubo nakrajene cinske zeli. Posolime, popeprime a dusime, aby bylo zeli mekoucke, ale ne rozblemcane.
    Vedle v hrnci uvarime testoviny. Muze to byt jaky koliv druh testovin, podle gusta. Uvarene testoviny slijeme a v misce smichame testoviny se zelim.
    Mohou se pridat i piniova seminka, nebo udelat to zeli na smetane.
    Je to dobre i za studena
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    IVNA: jo, ale tu sem zatim nepotkala s obsahem ryby.
    jinak se myslim prodava kokosovej tuk normálně na pečení, nevím, jestli i tady, ale v rakousko je to jednen z nejlevnějších tuků na vařeni
    IVNA
    IVNA --- ---
    NONOBODY: co ja znam thaisky recepty, kokosovy mliko se pouziva i jakotuk na restovani-vetsinou se v plechovce rozdeli na tuhou tucnou cast (to je ono) a tekutou, ta se pridava pozdeji. Jinak by tam nemela chybet rybi omacka-ta se pouziva jako u nas maggi kostky i do "nerybich" jidel
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    DOCKINEZ: jo, kdyby se to u nás prodávalo, tak by to bylo dobrý vylepšení:)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    NONOBODY: Dobry. Osobnee bych pridal citronovou travu, cerstve nasekany zeleny koriandr a dve tri nadrobno nasekany papricky kajenskyho pepre. Mnam.
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    Tak jedno pseudo-thajsko:

    1-2 cibule
    1 střední cuketa
    1 střední lilek
    3-4 mrkve
    1-2 papriky
    1/2 kg krůtího, nebo jinýho libovýho masa
    1 smetana
    bazalka
    sojovka
    zelená, nebo červená curry pasta (jestly nemáte, stačí sypký)

    těštoviny/rýže

    takže všechno nakrájíme, maso na nudličky, mrekv tak pul cm kolecka, lilek cuketa trochu tlustsi...
    dáme vařit přílohu.
    a zbytek orestujem
    nejdřív cibule, mrkev (jsou nejtvrdsi...),pak až parika, lilek, cuketa... maso až nakonec.
    co je orestovanou cibulku hodíme do hrnce vedle, zalijeme smetanou a zředíme trochu vodou, přidáme bazalku a vaříme,
    jak postupně rostujem zeleninu, přihazujeme jí k tomu...a vaříme.
    když máme všechnu zeleninu v tom, přidáme curry, sojovku dle chuti.
    poslední vhodíme osmažený maso.
    polejem tím přílohu a jíme

    porcí dost, 6 a víc, podle velikostí zeleniny
    správně se dělá obdobný thajský curry s kokosovým mlíkem, ale když sem viděla kolik stojí, tak sem ho nahradila smetanou, chystám se to zkusit se sypkym kokosem spolu se smetanou.
    smetanu jsem zkoušela sladkou i zakysanou, oboje je dobrý,

    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    VERCA_ZABA: hele prej jezdej klasika po sídlištích v Lípě, na Špičáku by myslím měli zastavoat, vždycky když jedou tak jim hraje něco tak otřesnýho z tlampačů, že to zaručeně nepřeslechneš.

    já bylím v centru a tam mám smůlu.

    ale na Škroupáku bejval přes den nějácí zelináři, mě teda zatím vždycky utekli, než jsems e dohrabala z práce.

    my jsme přemejšlěli nad organizací nějákejch ekobedýnek, ale zatím není, kdo by se toho ujal.

    jinak dobrý vajíčka maj v rybárně na škroupáku, i když prej nejsou od sedláků... ale sou mnohem lepší, než cokoupiš v krabičkách.
    KAREN
    KAREN --- ---
    MUTHA: skvely dik!.) doufam, ze tam bude o trochu min lidi nez minule, i v jednu hodinu tam byl natresk a spousta veci vyprodanejch;/
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    NONOBODY: kde kde? povídej.) já tady marně hledala zeleninu, kde by měli třeba českej česnek nebo prostě nějaký hezký ovoce a zeleninu a nikde nic
    KAREN
    KAREN --- ---
    MUTHA: nj ale dalsi bude kdovikdy, bylo to tam jednou a dal se, pokud vim, zatim nevi...

    mama pracuje u holes. trznice a chodi tam denne, prej v ty hale prodavaj vlastni veci jen nektery prodejci, prej jich moc neni (v sezone to asi vzroste), jinak preprodavaj "klasiku"...
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    MUTHA: díky.
    no mě už je to celkem šumák, páč už jsem mimo Prahu.
    ale dobrý vědět, kde to je.

    teď jsem koukala, že nám tu v Český Lípě, začli jezdit sedláci s dodávkou a prodávaj vajíčka, žampiony, hlívu, med vlastní produkce systémem Familifrost.
    docela dobrej nápad.

    bohužel, zrovna k nám to nejezdí, ale aspoň na těch sídlištícha jejich trasách maj lidi možnost volby a lidi se toho celkem chytli.
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    ostatně slyšeli jste o tý nový tržnici co má bejt v Praze, jako normální trh, kde budou sedlái prodávat svoje produkty?
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    KAREN: je togho hodně, ale aspoň něco by měl člověk dělat, aspoň něco málo.

    vajíčka se daj kupovat od farmářů, netvrdím, že vždy a všude a daj.
    KAREN
    KAREN --- ---
    NONOBODY: nj, je toho spousta... komercne loveny ryby skoro vsechny, teda mistni chov je asi v pohode;), kurata v nebio kvalite sou zas nekvalitni, plus to, jak se v nebio chovu se vsema tema zviratama zachazi, nebio vejce sou problem.... je toho mnoho.(
    no jinak ryby taky semtam jim no... prumerne 2x do mesice, a susi se neda odolat;) tunaka se snazim sama nekupovat vubec, i kdyz i takovejten blee sendvic s vajickem a majonezou do me parkrat do roka zapluje blee ;/
    CRAZYHBO
    CRAZYHBO --- ---
    KAREN: ja sem zatim všežravec..maso omezuju v rámci možností:)
    NONOBODY
    NONOBODY --- ---
    KAREN: hezky, taky si rikam, ze uz je na tom bidne...
    zatim bojkotuju jen kurata, ale asi to rozsirim:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    CRAZYHBO: hmm hmm az na toho tunaka dobry;) tunaka se snazim bojkotovat;)
    CRAZYHBO
    CRAZYHBO --- ---
    KAREN: v poslední době jedu hodně tunaka..takže tunak..protklak-kečep..česnek..+doplnit dle libosti(napadej mě žampiony,cibule, atd)..udělat směsku..naplnit a zapect s parmazanem a mohlo by to bejt hodně epesní:)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: dobré by taky mohlo byt podušení té zeleniny na víně před naplněním..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam