• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: tim ze promoreni mimo system nebyli v izolaci prispeli k vetsimu sireni.

    I pokud si chces hrat na diskriminaci a spravedlnost v pandemii (coz je blbost, protoze dopady jsou nevyhnutelne asymetricke a my nepotrebujeme symetrizaci, ale potlaceni epidemie) - uznavani protilatek tem mimo system je diskriminace ockovanych. :)
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    HONCKA: Problém je že společnost není striktně oddělená podle věkových skupin - nejde říct, lidem do 25 to nic nedělá, ti se nemusí očkovat, ti se můžou vesele promořovat v barech a na stadionech, nic nemusí dodržovat.
    Každý takový pokus (viz školy teď na podzim) se následně přeleje i do ostatních věkových kategorií a v těch vyšších vesele zabíjí i přes očkování.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    HONCKA: tohle je policy otázka.

    jednak se k nim chováme stejně (prodělání COVID se uznává). ano, jsme spravedliví k těm co se promorili mimo systém nebyli v izolaci a požadujeme u nich ockvoani, které jim neublíží a ještě zlepší jejich imunitu z 90 na 95-97% což chcem..každý procento dobrý.

    takže to je správná data based policy.

    prodělání nemoci není žádoucí, protože má velká negativa v podobě poškození zdraví (casto středně a dlouhodobeho), většího šíření, vyšších a/nebo delších vln a tim pádem plnejsich nemocnic a zbytečných úmrtí.

    jinými slovy, "co lehne popelem neshnije" není data based policy.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    HONCKA: Nějak nechápu, co chceš říct. Prodělání nemoci prostě neni lepší než vakcinace. Můžeš s tim nesouhlasit, můžeš o tom polemizovat, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeš dělat. Jestli se tady na nychu v problematice vyzná, je to právě tady pan E2E4. Tedy bych mu spíš důvěřoval, než za každou cenu slovíčkařil.

    Nechte se kurva naočkovat.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    FRK_R23: v určitý věkový skupině je to rozdíl asi jako jestli umřeš v autě nebo v letadle při nehodě
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    KEB: Pokud jsem ve stadiu výběru, zda se nechat raději očkovat nebo nakazit (a netvařme se, že takoví lidé přece nejsou), tak je to vcelku relevantní argument.
    Irelevantní je pro třetí nezúčastněnou osobu, co jen dělá statistiky úrovně ochrany po.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    HONCKA: A u toho asi tak 30k lidí zemřelo.

    Navíc, neřešilo se někde že nejlepší pro imunitu je kombo nemoc+vakcína?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SPIKE411: cca 1,5 mega lidí to prodělalo, než se vůbec začlo pořádně očkovat
    KEB
    KEB --- ---
    SPIKE411: ale no tak, nebuďte ovce, ti lidé umírají s covidem nikoliv na covid! Tenhle ten konkrétní argument mě neskutečně baví, protože je geniálně stupidní.
    KEB
    KEB --- ---
    E2E4: tak jsem si to tipnul a jsem zvědav :-D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    HONCKA: No píšeš o imunitě po prodělání, ale nikde nepíšeš, kolik lidí při téhle imunizaci zemře.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    E2E4: Já ti ale vůbec neberu že očkování nefunguje, pouze říkám, že dle statistik prodělání nemoci funguje líp a opatření to nereflektují. Dle mě by se k takovým lidem mělo chovat stejně, toť vše.

    SPIKE411: To já nikde netvrdil
    E2E4
    E2E4 --- ---

    interpretace dat: jaká je účinnost očkování proti vážnému průběhu Covid-19?


    Instrukce:
    Prosim id HONCKA aby udelal Torvaldsovske "show me the code".

    Slovní úloha:

    Na JIP 48 osob, z toho 38 neočkovaných, 10 plně očkovaných. Průměrný věk pacienta na JIP je 62 let. Proočkovanost cílové populace odhadni na základě dat z populace 40plus - podle dat ČSÚ žije v ČR 5 920.510 osob starších 40 let, z nich je dle dat ÚZIS 4 334.809 plně očkovaných. Jaká je účinnost očkování proti vážnému průběhu Covid-19 ? (vyberte nejbližší hodnotu)

    15 hlasy od 15 respondentů
    • 6.7% / 1 hlas
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 26.7% / 4 hlasy
    • 13.3% / 2 hlasy
    • 20.0% / 3 hlasy
    • 13.3% / 2 hlasy
    • 6.7% / 1 hlas
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 0.0% / 0 hlasů
    • 6.7% / 1 hlas
    • 6.7% / 1 hlas

    E2E4
    E2E4 --- ---
    HONCKA: Soucasna opatreni vlady jsou nepochybne populism-based resp. obecne 4-fazove strategie. :)

    Jistě, pane ministře - Čtyřfázová strategie
    https://www.youtube.com/watch?v=lk2nR203Br4


    OK, bavme se o policy.

    1. Jaka je policy piratu? Cil, prostredky, plan, priprava na varianty vyvoje?

    (Jako clovek co tohle moc nesleduje, nevim o zadne, krome obecnych kecu, slibu ze ockovani bude dobrovlne a clovek si bude moci vybrat vakcinu. A ze kandidat na ministra Dostal chce uznavat protilatky a zalovat stat, aby se nemusel ockovat a pak dezinterpretuje - data a obvinuje uzis z jejich falsovani.)

    2. Co se tyce dat, ehm, jak bych ti to.. Vis, ono to nejsou uplne kupecke pocty.

    Bez pochopeni statistiky, konceptu, base rate fallacy, simpsonova paradoxu apod. je nelze spravne interpretovat (coz mi prijde ze tu delas).
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    E2E4: jo, ale pokud piráti chtějí jet databased politiku, tak současné covid opatření databased nejsou
    E2E4
    E2E4 --- ---
    nejste tu trošku offtopic?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    HONCKA:
    Survivorship bias - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Survivorship_bias

    Nečetl jsem zatím o tom, že by u nás zemřely desítky tisíc lidí v souvislosti s očkováním.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    HONCKA: porovnavas rozne skupiny, pokial sa ockovali primarne starsie rocniky, a naopak mladsie boli odkladane, tak jednoducho porovnavat ockovani/neockovani ti nemusi dat to co hladas, korelacia neznamena kauzalitu. Napr. v tomto pripade dost pravdepodobne vidis, ze mladsi ludia umieraju na covid menej, co tak nejak vieme.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KRAMERIUS: stejně je to marginální, pokud těch co to měli bude 2x tolik tj statisticky se to o trošku zvětší, ale ten poměr je dle (nemám aktuální)
    Prodělání covidu chrání, ale méně, než se zdálo. Reinfekcí je řádově více - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/preziti-covidu-chrani-ale-mene-nez-se-zdalo-reinfekci-je-radove-vice-180447
    63x víc v případě hospitalizace a 280x víc v případě JIP
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    HONCKA: No právě o tom píšu - oficiální počet je sice 2,26 mega, ale reálný počet těch, co covid prodělali, klidně může být 4,5 mega s tím, že polovina z nich se oficiálně počítá mezi ty, co neprodělali.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam