• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    CHORCHE:
    Kurzy.cz - největší český finanční portál
    https://rejstrik-firem.kurzy.cz/23220121/nadacni-fond-vltavske-filharmonie/
    Ale možná prachy nemá, mažu to. To si musím zjistit jestli jsou i zaměstnanci fondu nebo ne.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    EL_TOPO: a ty si taky furt přehnanej, v článku Michálek není ani zmíněný a vypadá to od tebe zas jako výkřik ze tmy
    něco s tím overthinkingem už dělejte a nebo aspoň argumentujte jako dospělí, dej nějaký kontext, a ne jako konspirátoři na dojezdu
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    Jejda, trafikant Jakub Michálek asi přijde o trafiku od Hřiba.

    Resort financí vzal fond Vltavské filharmonie před soud | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nadacni-fond-vltavske-filharmonie-pred-soudem-hrozi-mu-zanik-kvuli-25-let_2606250923_dci
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    MILKMAN: O tom sa hovori uz 10+ rokov, aj viac, ale naraza to na realne rozdelenie sil na magosi, a zaujmy stuktur napojene na mestske firmy/hospodarenie mesta...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CHORCHE: prosímtě jasně. Politická strana vznikne prostě tak, že se postě pár kámošů náhodně potká v hospodě, jasně... :-) Resp. Piráti takoví byli, co já vím - prvních pět let? Pak už jsme začali být zajímavý i pro jiný typ zájemců o členství (viz zde tolik diskutovaná Nová vlna - ale tam je to ještě složitější, celé...)

    Lobbying není nutně myšlený tak, že někdo rozdává kufříky s milionama. Nežijeme v devadesátkách, že jo. Developeři jsou investoři obrovských částek, jsou garanty jejich zhodnocení, a bylo by spíš divné, kdyby se neustále nezdokonalovali v nějakém jednání s úřady. Památkové zóny, uliční čáry - nic z toho je nemůže nějak překvapit ani zakročit. To je prostě fakt. A jak zdůrazňoval třeba odpadlík od ODS, jihočeský hejtman Kuba - to, že někdo někoho zná, je podle něj prostě základem politiky...
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    XCHAOS: nevím, ale nevyhnutelně existuje :D
    tvl ty si lunetik, že i já jsem vedle tebe konzervativec
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    MILKMAN: Ale jo, u městských akciovek se občas stává, že veřejný zájem narazí na paragraf o péči řádného hospodáře a jde to pak proti sobě.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KEDRIGERN: nevím. Ale nevyhnutelně existuje. Asi těžko budeš sázet na to, že v Praze postavíš čtvrti za miliardy, aniž by si ve všech politických stranách (nejen v Pirátech) neměl svojí lobby, že ano.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    XCHAOS: Jaká developerská lobby v Pirátech? Boj proti NIMBY ano, ale developerská lobby?

    MILKMAN: Jistě město by mělo být řízeno mnohem lépe.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GAARQ: Netrollit - trolí samo!
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    DOCKINEZ: no, ale PRAVNI nazor visco, a ten je nejvic. dokonce i vic, nez konzervativni zarputilost doprovazena akutnim zuzenim vedomi:))
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    pánové, jděte si ipsovat někam jinam, děkuji ;)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Sice o tom víš piču, ale o to silnější máš názor <3
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    DOCKINEZ: nene - TY!:)))
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Jasně, rozpatlávej to hovno po sobě bro.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    DOCKINEZ: ale ono rec nebyla o nejaky evropsky legislative, nybrz o 'zapadni civilizaci' a ta rozhodne neni omezena jen na uzemi, na kterym platej naky evropsky smernice, ba dum tsss

    hlavneze sem zastydlej a dezorientovanej cokoliv_jen_ne_pravnik, diky ze sis dal tu praci to zjistit:)) 👌🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    HAR4NT: Hele, já chápu, žes trochu zastydnul a neorientuješ se, ale možná by bylo fajn si o věci něco zjistit, než začneš střílet kategorický tvrzení.

    Nad tím tvým „seriozním právním rámcem“ (btw ty jsi právník?) stojí celá řada evropských směrnic, který se zabývají právě tím, co níže pohrdlivě odmávneš jako „marketing“.

    Můžeš použít UTFG nebo nahlédnout třeba do Reittermana.

    Ale jasně bro, je to jenom marketing a ty jediný máš navzdory zlé EU pravdu. Enjoy <3

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (Jako ne že bych se zastavěním Letné souhlasil, proboha! Je spousta alternativ, třeba vrátit obytnou funkci do centra. Zatím na Letné ani nedokázali zastavět parcely po stranách vjezdu do Blanky...).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    EL_TOPO: každopádně developerská lobby v Pirátech je silná, a ono to bohužel ekonomicky dává smysl...
    MILKMAN
    MILKMAN --- ---
    KEDRIGERN: Opět mohu jen poznamenat, že to, co ty považuješ za výmluvy městských společností, já považuje za demonstraci neschopnosti akcionáře, potažmo radních. Co jim brání změnit stanovy, nastavit koncernové řízení, definovat pravidla výběrových řízení pro management atd. atd. Nechají “řídit” městské společnosti dozorčí radou, což je obvykle spolek politických břídilů bez vhodného vzdělání a praxe. Nadto je samozřejmě dozorčí rada orgánem s kontrolní působností, nikoliv řídící. Ale když už dozorčí rada volí představenstvo, tak si samozřejmě členové dozorčí rady myslí, ža vlastně mají tak nějak právo zasahovat do obchodního vedení. No, nemají. Ale samozřejmě se to děje a pak z toho vznikají kauzy typu Dozimetr. Ale přesto si pořád někdo myslí, že třeba radní pro dopravu má řídit DPP, ačkoliv radní pro dopravu de iure nemá ve vztahu k DPP žádné kompetence, protože ty má pouze rada, jako kolektivní orgán.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam