WANTON: No, predevsim si myslim, ze snizovani dani a poplatku, vcetne snizovani statniho direktivismu v ekonomicke oblasti neni jen domena libertarianu, je to v programu konzervativnich liberalu a liberalnich stran vubec. Dokonce tyto strany bojuji za odbouravani statniho intervencionismu, coz jim zase popularitu nepridava.
Co se tyce prevazne casti nizsi i vyssi stredni podnikatelske a zivnostenske tridy ta se v dobrych casech kloni ke konzervativnim liberalum - ano nechce si moc nechat mluvit do sveho podnikani a nechce platit vysoke dane, na druhe strane ale chce ochranu soukromeho vlastnictvi, ceka dotace a ochranu vnitrniho trhu - proto i vita statni intervencionismus. V horsich casech se naopak priklani k levicovym stranam, povetsine socialistum. Zvlast v zemedelstvi je to patrne. Jen skutecne velmi malo skutecnych podnikatelu touzi po libertarianskem systemu ve vsech svych dusledcich.
V soucasnosti je libertarianstvi zalezitost prevazne mladych intelektualu v mestskych aglomeracich, uz hlavne svym prevazne teoretickym a filosofickym zamerenim, ktere ma zatim daleko do praxe. Koneckoncu to ukazaly dvoje volby za sebou - relativne dobry uspech v parlamentnich volbach, kde jde vic o systemovy pristup a mene konkretni programy ... a neuspech ( proc si to zastirat) v komunalnich volbach, kde jde o konkretni programy.
Tvuj pristup je dobry presne pro tu mladou mestskou inteligenci ale ta si uz umi sve argumenty najit sama a tak jsou to povetsine akademicke diskuze. Je to pohyb jen v urcite sfere spolecnosti, ktera ovsem volicskou zakladnu nezvysi. To, co SSO potrebuje je ziskat pragmatickou cast volicu jasnou argumentaci a pri pouziti jejich jazyka. Stejne jako jsem cely zivot presvedcoval ITaky ( jsem jeden z nich), ze pokud neco chteji prodat byznisu musi prepnout z ITactiny do srozumitelne reci pro byznis. Nekonformizmus v pristupu je tady blbost - proda se minimum.