• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BYDKUNITY 3D
    SLASH
    SLASH --- ---
    zdravim, mam Unity 2021.3.14 LTS a dost mi vadi to nekonecne dlhe a stale reloadovanie assemblies po sebemensej zmene v kode.
    kedysi davno som tu postrehol ze niekto daval nejake riesenie / plugin / ci asset na toto?

    WILL
    WILL --- ---
    Unity CEO Riccitiello steps down, effective immediately | PC Gamer
    https://www.pcgamer.com/unity-ceo-steps-down-effective-immediately/
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    (asi hodinu jsem projebal na obvykle temne magii unity, v 2021 nebo kterou to mam verzi, je nejak podivne zkurveny mouse input... a ve webbuildu uplne jinak nez v editoru / win buildu - chodi tam naprosto divna cisla obcas... plynuly pohyb mysi generuje nic nic nic velky cislo nic nic velky cislo, coz jsem dost nepochopil, ale psat nejakou interpolaci se mi nechtelo / nebyl cas
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    PATRIKSIMA: je to compo = vsechno from scratch z principu (akorat "kokpit" jsem pouzil zaklad toho, co jsem delal kdysi).
    Ono tam toho zas tak moc neni, proste unity teren, hrstka primitivnich textur, nahodne nalezeny font, ktery se muze, zvuky nagenerovane s sfxr, ambientni hudba udelana tak za 20 minut v beepboxu, a hromadka zmatenych skriptu aby to delalo aspon neco, od zacatku jsem pocital s tim, ze neco poradneho uz proste nestihnu, protoze proste nedokazu jet jako za mlada celych tech 48 hodin...
    Treba letajici nepratele jsem pridaval "za pet minut dvanact" :)
    Nema asi smysl v tom dal pokracovat (to by melo spis smysl zacit to cele znovu), ale puvodne jsem predpokladal, ze spalim hodinku dve nejakym "level" designem, aby to nebyl jen copypaste, par dalsich druhu nepratel vcetne obrovske lodi, a hrstku dalsich hernich mechanik, ale dle ocekavani to skoncilo tim nejjednodussim co se dalo stihnout bleskove.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    PATRIKSIMA: time tracker rika, ze to bylo presne 16 hodin (plus par hodin premysleni v sobotu, co vlastne budu delat). ani se mi do toho moc nechtelo, ale byl by to letos po mnoha letech prvni rok bez jedine gamejam hry, tak jsem zmastil aspon neco
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    LD54 : Matrioshka Containment by Shigor
    https://shigor.itch.io/ld54-matrioshka-containment
    Tak uvidime, jestli tohle bude moje posledni jamova hra v unity, nebo u ni prece jen zustanu...
    Ale jsem lenivy ucit se Godota, pripadne neco jineho, a sice me chytaji chute jit zase delat neco low level, max na monogame, ale...
    VONY
    VONY --- ---
    PATRIKSIMA: Držim palec!
    Tady kdyžtak inspirace https://charlesgames.itch.io/beecarbonize
    Stahnul jsem synovi na tablet a hraje se to pěkně.
    BYDK
    BYDK --- ---
    BYDK
    BYDK --- ---
    Ahoj, nemam na to odkaz, tak posilam takto. MAzec. :D

    BYDK
    BYDK --- ---
    Tohle nezni spatne. Teda jestli tomu rozumim dobre.

    Runtime Fee is forward-looking. For Unity Pro & Enterprise, the Runtime Fee does not apply to any games created with any currently supported Unity versions. It only applies to games created with or upgraded to the LTS version releasing in 2024 (currently referred to as the 2023 LTS) or later.
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    pro me osobne sice pekny, ze vyhodu zruseneho unity plus (no splash screen) budu mit zdarma, ale...
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Unity announces its revamped pricing model - The Verge
    https://www.theverge.com/2023/9/22/23882768/unity-new-pricing-model-update
    BYDK
    BYDK --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Napodobne. :(
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    BYDK: miniprojektik ktery jsem chtel letos dodelat, po roce fyzicke nemoznosti v nem pokracovat, budu muset pretahnout do neceho jineho, nebo to zahodit... odhodlavam se, ze to zacnu delat znovu v monogame nebo godotu, ale aktualne nemam silu cas ani chut delat cokoli
    BYDK
    BYDK --- ---
    Znate nekdo Fibix engine? Delal ho kamos z Prahy. Pred 10ti lety byl fakt raketa, ale pustil to, protoze Unity a Unreal... a dela jen visualizace... Prijde mi to dost skoda.

    Fibix Studio - Renderings, Videos & Interactive Apps
    http://fibix.eu/
    BYDK
    BYDK --- ---
    SHIGORBIRDMAN: Redit pry prosel taky nejakou takovou srackou, jako Unity. Kamos uz tam nechodi. Ale nevim o cem to presne bylo. Jinac super, jakoby toho nebylo dost. Jinac osobne ted delam jen do prace a na svuj projekt nemam naladu a to jsem temer pred zverejnenim... po trech letech. :( Zustavas u Unity? Zatim vyckavam....
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    na redditu unitokalypsa stale pokracuje a nejhorsi je to, ze se do toho zapojili ti, co delani her nejmin rozumi, takze hraci :)
    thready na tema "kdo dal pouziva unity, toho budeme bojkotovat, protoze unity je zlo, prejdete na unreal idioti" vznikaji snad kazdych pet minut...
    BYDK
    BYDK --- ---
    PATRIKSIMA: A taky to je per instal per device. Nemaj to poreseny, ani ochranu. Rekaji, ze veri, ze to funguje. TEchnologie ktera neni poradne odzkousena a nemas ani moznost overeni. Proste je to dirave jak cednik.
    BYDK
    BYDK --- ---
    BYDK
    BYDK --- ---
    Podle meho to smrdi tim, ze to schvalne nechaji takhle zlikvidovat a pak to koupi posratej Microsoft. :( Jakoby zachrance.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam