• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FALUCIUSVědecké vtipy
    Pokud je v tom něco vědeckýho a je to k něčemu, hažte to sem. Berem všechno: chemii, fyziku, filozofii, matematiku, psychologii... a další


    Za přílišné a především opakované OT budou dárkové poukazy v podobě RO a ovocných košů s banány.

    Kecy k věci tu nechám, hlavně když budou vtipný. Zbytek mažu.





    Ňáký odkazy... vozte to sem na dvoukoláku a pište to tam hráběma.
    http://wiki.matfyz.cz/wiki/Category:Humor
    http://www.frozen-planet.mysteria.cz/pages/vtipy/m-vtipy.php
    http://fora.tv/2009/11/08/Science_Laughs_Science_Comedi
    rozbalit záhlaví
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    MINDA83: tak az to budes mit hotovy, muzes si jeste probehnout Pythagoreu.. ;)

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hil_hk.pythagorea&hl=cs
    KAERO
    KAERO --- ---
    MINDA83: ja nevim. udelal jsem dva rovnobezniky (uloha 1.5 rhombus) a ani jeden mi to nevzalo jako spravne reseni, protoze byly uzsi nez v zadani. ale byly to rovnobezniky. a pritom v navodu pisou ze to bere vsechny mozne konstrukce.
    MINDA83
    MINDA83 --- ---
    BIHARYS: Zatraceně. Tohle by mělo být trestný sdílet. Už u toho sedím víc jak hodinu. Strašnej žrout času. Ale fakt mě to baví.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ERGOSUM: to neni dilema, umres a nemuzes s tim vubec nic delat :D
    KAERO
    KAERO --- ---
    HOWKING: promin, ale trha mi to oci. musel jsem to opravit:

    KURE
    KURE --- ---
    NEON5: leda že by udělali dohodu s pojišťovnou, pojistný přihodili do ceny vozu a ještě pumpnuli stát o nějaký dotace. Stát by pak přihodil nějaký daně, aby na ty dotace měl :D
    Pak by zákazník, jakoby neplatil nic, ale stálo by ho to 4x tolik co teď.
    NEON5
    NEON5 --- ---
    KURE: no je my jasný, že se jim do toho nebude chtít
    KURE
    KURE --- ---
    NEON5: jojo, zodpovědnost a úhradu škody na sebe vezme velká korporace... tak určitě.
    NEON5
    NEON5 --- ---
    ERGOSUM: jj. za všechny škody způsobené autonomními vozi musí ručit výrobce, to bude ještě těžkej boj
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SEJDA: U autonomních vozů by nemělo být povinné ručeni :-)
    To je to dilema mezi "Umřu, ale udělal jsem všechno co jsem mohl." a "Umřu a vůbec nic s tím nemůžu udělat."
    BIHARYS
    BIHARYS --- ---
    Pro milovníky geometrie:
    Euclidea - Geometric Constructions Game with Straightedge and Compass
    https://www.euclidea.xyz/
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ERGOSUM: Az bude potreba rucne ridit provoz a autonmni auta v nem, tak najit reseni potrva asi tak 5 minut. A budou to vedet vsechna autonomni auta v regionu, resp. na celem svete.
    Dneska resi debilitu ridicu, kteri si vypinaji asistenty rizeni, resp. chovaji se jinak nezodpovedne, povinne ruceni a nasledny system vymahani skody, verim, ze se to podobne vyresi i u autonomnich vozu.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SEJDA: Na dálku by to dělal zase člověk. Už dnes je
    a) něco dokáže stroj a člověk ne(udržet nepřetržitě pozornost, detailní přehled o vozu)
    b) něco každý stroj a jen někteří lidé(dostat se ze smyku, rychle zareagovat)
    c) něco málokterý stroj a většina lidí(složité dopravní situace, ručně řízený provoz)
    d) něco stroj neumí / nesmí a zvládne to téměř každý člověk (jednat mimo pravidla/algoritmy, nebo proti nim)
    e) cokoliv mez tím

    Mějme situaci: Úzká jednosměrka. Zákaz zastavení. Vlevo strž, vpravo zákaz vjezdu. Jak chytrého máš autopilota?

    Dnes se běžně používá ABS, kontrola trakce, navigace,... , omezovač rychlosti. A jednotlivé funkce autopilota budou používané podle toho, jak budou pohodlné a spolehlivé.

    V daleké budoucnosti: Vy jste se věnoval řízení! Nevíte jak je to nebezpečné?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ERGOSUM: mas pravdu, ale ridic uz pak bude potreba jenom na otaceni vozu v jednosmerkach, coz by slo ale udelat i na dalku.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    BROUKOID: podle mne je to fake, nemohl mit zapnuteho autopilota, proto kamera v aute nezabirala display a ani ne ukazatel rychlosti a vystrah. Proste nedodrzel bezpecny odstup a toto se stane kazdemu kdo si treba jenom mysli, ted je bezpecne predjizdet, tak se jeste trosku priblizim ..
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    BROUKOID: xkcd prosim i s title atributem obrazku: I'm working on a car capable of evaluating arbitrarily complex boolean expressions on "honk if [...]" bumper stickers and responding accordingly.
    BROUKOID
    BROUKOID --- ---
    KAERO: sorry, obavam se ze to je moje vina.
    KAERO
    KAERO --- ---
    Mam pocit, ze jsem za poslednich par dni ztratil smysl pro humor. Tolik novych prispevku o autech, pocitacich a umele inteligenci, a ani v jednom jsem nepochopil vtip.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BROUKOID: U tý úvodní scény (stojící auto ob jedno) je vtipný, že v době natáčení toho videa Tesla nasazovala novou verzi software, která to už uměla vyřešit (umí to přední auto najít radarem odrazem od silnice).
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: Jinými slovy, hodně to má přepálený marketing, velice ke škodě věci; oproti tomu v takových omezených doménách to bude naprosto zásadní game changer: náklad někdo odbaví ručně a doveze ho na dálnici, a na druhým konci ho zas někdo ručně vezme z dálnice.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam