• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    PUPU
    PUPU --- ---
    VLASTIS: perl -ne '/(...) (...)/ && print "blabla $1 \{ a tak dale'. kdybys dodal presny format vstupu a vystupu, napisu ten jeden radek rovnou
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    VLASTIS: makro ve VIMu?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VLASTIS: regexp?
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    Ahoj,
    poterboval bych poradit:
    mam textak majici radky takovehoto obsahu:

    NECO1 - NECO2 -NECO3 - bla bla bla

    a potreboval bych poradit se skriptem, ktery by mi tento text prevedlo do jine podoby

    blabla NECO1 {
    blablabla;
    blablablar;
    blablabla NECO3;
    }

    NECOx nema presnou delku, ale zacina na pevne dane pozici

    moc me nenapada jaky nastroj na to pouzit - muzete me nekdo odnavigovat na vhodne nastroje + ukazky, ktere by mi pomohly?

    Diky

    Realne se mi jedna o prevod MS DHCP leases do linux dhcp podoby
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    MIGILENIK: už umí samba, sftp a podobný síťový protokoly, začíná to bejt použitelný :) a snad jako jediný mi umožňuje velice intuitivně nadefinovat a použít vlastní "akce"
    MIGILENIK
    MIGILENIK --- ---
    kruci ze bych tomu xfce precijen dal šanci? Mám na jednom starem notebooku xfce 4.6 na debianu stable a teda zklamani, ale tak snad je to tim stařim.
    Jinak thunar jako takovy odmitam, neumi to v podstate skoro nic, pravdepodobne bych ihned nainstalil nautilus.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    WIL_M: Zjistit vlastnosti více souborů naráz umí třeba PCManFM. A taky moc "neváží". Jinak ta spotřeba mě docela překvapuje - na taková čísla už dlouho nejsem zvyklý :)
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    tak mi to nedalo a zjistil jsem, že openSUSE 11.4 , který mám doma na pc má v repozitářích XFCE 4.8 a zkusil. v základu po přihlášení mi systém v XFCE prostředí "žere" 370M ram, po nahrání mých oblíbených pluginů a spuštěném Gnome Do na pozadí se spotřeba paměti vyšplala na "úctyhodných" 560M. KDE 4.6 v mé konfiguraci prostředí spotřebuje 780M ram. funkčně je to prostředí naprosto někde jinde, ale rychlostně taky. spuštění relace cca 1s vs 20s, o některých aplikacích téhož typu (emulátory terminálu) ani nemluvě - Terminal téměř okamžitě, Konsole cca i přes 1s. každopádně thunar má o pár věcí víc, ale že stále neumí zjistit vlastnosti více označených položek je fakt bolest...
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    MR_DAN: no zkusím nový Xubuntu a uvidím :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    WIL_M: jj presne tak .. plusminus stejna odezva i naroky na pamet a cpu .. proste uz to davno neni "odlehceny gnome", je to proste dalsi velky window manager, vedle tech ostatnich
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    MR_DAN: výkonově jakožto nároky na prostředky? holt když se rozrůstá funkčnost, někde se to projevit musí...
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    MR_DAN: mám už dva roky LXDE.. a sice to není tak pohodlené jako Gnome, ale ta svižnost.. ;-)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    VLASTIS: Aha :-)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    CHEVALIER: no kdyz o tom premyslim, tak tak jsem to mel asi na disku s fat32
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    WIL_M: zrovna se to tak hezky rozhorivalo :-))

    ja teda nechci hazet zadnou spinu, to vubec, ale ozyvalo se v kuloarech, ze XFCE je na tom uz vykonove cca stejne jako Gnome
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    haha rychlost je relativni pojem, zalezi na nastveni, schopnostech, historii uzivatele atd. Muzes si jeste vyzkouset treba windowmaker nebo icewm. Osobne mam taky ted hodne rad xfce ;).
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Ok. Takže to uzavřu. Gnome + XFCE + LXDE. Děkuji všem zúčastněným. :-)))
    STEFAN
    STEFAN --- ---
    CHEVALIER: používám LXDE a jsem spokojený ;-)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    CHEVALIER: Však si je vyzkoušej, v tom je ta sranda. Když si budeš hrát jen se správci oken, máš pár týdnů co dělat :)
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    CHEVALIER: to už není na debatu, ale flame :) každý tu začne preferovat své oblíbené prostředí, stejně jako jsem to udělal já. ale LXDE jsem měl spuštěný jen párkrát a vypadalo fajn. zkus a uvidíš
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam