_BENNY: není Itchy a Scratchy v Simpsnech spíš dělání si legrace z klasických klišé kreslených grotesek, než dělání si legrace z toho, že myš uřízne kočce hlavu?
JUANITA: etický kodex, hodnotový žebříček....
RUDOLF: Pinochet, to bylo trošku něco jiného. Zoufalá situace - pokud by tam nezvítězil Pinochet, masakr by byl daleko větší. Takže tam šlo spíš o občanskou válku, než o nějaké masakrování pokojných občanů. Koneckonců, jestliže nechal Pinochet popravit nějaké komunisty, neudělal s nimi jen to samé, co tito komunisté chtěli udělat s Pinochetem a považovali by to za správné?
Írán/Irák/Afgánistán: zase trošku něco jiného. masakrují tyto státy vlastní lidi? ano - s jejich vlastním svolením. co je možné říct o lidech, kteří považují za správné ukamenovat cizoložnici?
ano, Spojené státy jen destabilizovaly dvě země, a přidají k tomu další. protože ta válka byla vedena nesmyslně, s hloupými cíli, hloupými prostředky, za provolání hloupých hesel. Samozřejmě: protože USA nejsou racionálním státem. Peikoff tvrdí, jaké mají být předpoklady, pokud stát vede obrannou válku, a jaké mají být východiska. Samozřejmě, celé to pak probíhalo úplně jinak.
Příkladem toho, co tvrdí Peikoff, může být například izraelský nálet na irácký jaderný reaktor v roce 1981. žádná invaze, žádná hesla o svobodě pro Iráčany, ale rychlý chirurgický zákrok, který odstranil hrozbu.
Pokud by bylo nasloucháno tomu, co nazýváš Peikoffovou logikou (já bych tomu říkal prostě logika), pak dnes není problém s Íránem ani Afghánistánem, ani Irákem, a všichni američtí vojáci mohli být už dávno doma, a mohlo jich zemřít nesrovnatelně méně. Mezinárodní situaci by to nevyostřilo.