• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARZAModré zóny v Praze - tipy a triky jak na ne
    V této diskuzi bych chtěla sbírat názory, zkušenosti a rady, jak v Praze soužít v částech s modrou zónou. Uvítám -odkazy na články a novinky -tipy a triky na parkování v oblastech s MZ -informace o parkovacích kartách a výjimkách -vaše osobní zkušenosti
    rozbalit záhlaví
    LELI
    LELI --- ---
    E2E4: protoze je to kretensky a debilni? :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    LELI: pockej jaktoze majitele nemovitosti plati 12k ??
    LELI
    LELI --- ---
    THE_MIRACLE: Takze na ty stary to bohuzel neplati?

    Kdyz to bude celoplosny, bude to mit smysl. Super je, ze pak se muzes smat tem debilum, co ty zony chteli a parkovat si kdekoli zadarmo, zatimco dementi sou omezeny jen na svuj kus mesta.
    LELI
    LELI --- ---
    ADAMFC: Proc ne? A hovno 1200, jako majitel nemovitosti 12k a mas to jen na jednu zkurvenou cast, elektromibil tam snad nemusi ani bydlet
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Akorat nevim, zda to plati i pro nerezidenty.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    LELI: mne koupis taky?
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    Koupim si BMW i8 proto, abych nemusel platit 1200 :D
    LELI
    LELI --- ---
    THE_MIRACLE: mas nejakej link/neco kde si to muzu potvrdit? jak presne je definovanej elektromotor? je to i na plugin hybridy?

    podle odpovedi si bud koupim teslu, nebo bmw i3 nebo bmw i8 a manzelce nejakej pluginhybrid GL, nebo XC90 a budu mit vyreseno a srat na to
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    ADAMFC: Ok, je to možny. Zřejmě mi to připadá tak nepochopitelný, že jsem to nevzal v potaz.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    THE_MIRACLE: Ale ujišťuju tě, že už sem to říkal ;)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    LELI: ano... Cactus je na elektřinu?
    LELI
    LELI --- ---
    hele, je pravda, ze kdyz mam elektromobil, dostanu kartu na ty zasrany a zkurveny zony zadarmo?
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    ADAMFC: Uzavřeme to. Já jsem spokojenej. Dostal jsem z tebe důvod. Byť mi připadá ultra dementní, tak pořád je to lepší, než ráno. A alespoň vím, že nejsem tak blbej, protože tohle by mě fakt ve snu nenapadlo. Teď je ještě otázka, jestli ti zóny k realizaci tvého přání pomohou. Já tomu moc nevěřím, ale fajn. Je to spekulace. Tak ať se ti daří...
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    THE_MIRACLE: no vidiš, každej jsme jinej
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Fakt ti nerozumím. Slyšel jsem na zóny hodně názorů ať už pro nebo proti, ale dementnější názor, než "chci mít možnost v jezdit autem v pohodě po své čtvrti a klidně za to obětuju to, že jinam po Praze nepojedu" fakt ještě nikdo nevypustil.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    THE_MIRACLE: moc pěkný srovnání - když u doktora zavedli poplatky, tak tam přestali lidi zbytečně chodit.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    THE_MIRACLE: prachů je dost.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    ADAMFC: Proč dělat zákazy, když nejsou potřeba? Zakážeš důchodcům chodit k doktorovi, protože většina tam chodí zbytečně a zdržuje ostatní fakt nemocné? Nebo uděláš regulační poplatek, aby měl člověk motivaci přemýšlet o tom, zda tam fakt potřebuje? Já vím, jsme v ČR. Takže ty budeš mít zóny a auto budeš používat k tomu, aby sis dojel kilometr od baráku na úřad. Bomba.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    THE_MIRACLE: A vždy můžeš jít cestou, že to bude prostě dražší ze začátku, vybudují se z těch poplatků P+R a až budou stát, může se to snížit a bude se z toho platit jen údržba.
    ADAMFC
    ADAMFC --- ---
    THE_MIRACLE: a proč by se mělo ustupovat zpět? Jakmile budou zóny, ať zustanou. Když někdo sedí v autě, tak chce dojet co nejblíž k cíli to jde. Takže pojede tam, kde může zaparkovat/má dostupnost. Takže jakmile jednou bude zóna, tak ať už tam zustane napořád
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam