• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    FARIN
    FARIN --- ---
    GUDRUN: ja byl na Kamalovi loni 2x a bylo to skvely. Ten clovek je neskutecne zivej a mel jsem pocit ze je snad vsude. Obcas adjustoval dva lidi najednou. Pritom jsem mel pocit ze moc dobre vi kde ma kdo svuj limit.
    KAREN
    KAREN --- ---
    GUDRUN: mozna je fajn zjistit a zkusit si, ze ma telo limity o dost dal, nez si clovek predstavoval - pokud teda si (mu Kamal) neublizi... ;/ takhle jednorazove ale nevim, asi nakej adrenalinovej sport;)
    neumim odhadnout, jak moc je to pro ucastniky motivujici a jak moc se ve vlastni praxi posouvaj, to by me docela zajimalo.) a taky co to dava Kamalovi, ze lidi takhle dotlacuje do extremu. kdo vi, s cim (ci bez ceho) lidi odchazej z tech jeho intenzivnich kurzu v risikesi. jinak to vypada jako takova sranda... se zatnutymi zuby.
    sympatictejsi mi byl svym pristupem treba Andrew Eppler, kterej nikam nic zbytecne netlaci a rekne ti, ze kdejaky skoky a finesy v astanze jsou sice zabavny, ale nejsou nutny. a ze je dobrej napad hodne sedet na zemi.)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    GUDRUN: nechci bejt za suchara ale ten soundtrack mi prijde mimo..i kdyz k te lekci se docela hodi..
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    Kamal Singh - ashtanga workshop Budapest első nap - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=xM_JHWsqNrc


    nebyli jste nekdo v Akashe nebo nechystate se jinam na Kamalovu lekci?
    Zdaleka nejvetsi mazec, co jsem v joze zazila a nezazila jsem teda moc, ale hrozne fyzicky, narocny, energicky, Kamal se skoro nezastavil. Hodne mi ukazal, tema adjustacema, ktery vypadaji drsne, ale jsou hrozne citlivy a mela jsem z nich jen velkou radost a prekvapeni. nevim, k cemu je dobre, kdyz ho ucitel zkrouti do pokrocilejsi podoby asany (supta kurmasana), do ktere by se sam nikdy nedostal, ale aspon jako zazitek svely. Tohle bych potrebovala tak jednou za mesic, aby me to nakoplo se posouvat.
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    MEA: rado :)
    MEA
    MEA --- ---
    FLUMO: jeslti tě dobře chápu, tak při postoji s těžištěm uprostřed mám kolena (při pohledu zezhora cca centimetr od palce u nohy :), ale je fakt, že mám tendence k ještě nižšímu postoji) a při přenesení váhy mi kolena přesahují špičky palce, to je dobrý! díky za upozornění! .)
    FLUMO
    FLUMO --- ---
    MEA: zkus si zkontrolovat, jestli pri postoji nemas kolena pred spickama nebo vedle nich. Na te noze, kde je vaha by melo byt koleno nad stredem chodidla, dej vedet pripadne. To by melo kolena posetrit.
    MEA
    MEA --- ---
    LILY: je to azitromycin sandoz, 500mg (pro tu sílu je to léčba po 3 dnech a pak se musí k mudrovi) a je to na boreliozu. tchai-ti je ideálně pomalé, jen mě dlouhodobě trochu pobolívaj kolena a nyní ještě celý nohy, tak asi zatím fakt zůstanu u toho protahování
    LILY
    LILY --- ---
    MEA: a co je to za atb a na co je máš, že se neberou v kuse? (profesionální deformace, kdyžtak pošta :))
    No je fakt, že taiji mi na rýmičky apod. zabíralo ještě líp, než ashtanga.
    MEA
    MEA --- ---
    LILY:
    jj, osobně s teplotami jsem si zvykla nezátěžově cvičit a jakžtakž normálně fungovat (ale nepřehlížet je).. jen s tím pocitem, kdy jsem vysílená, cítím kosti, svaly a jejich napětí atd., zatím nemám zkušenost a teďka cítím, že bych cvičení už neměla tolik přerušovat, když se pak podívám zpětně na následky.
    v současnosti mám poměrně silná atb, ale po třech dnech, jak už mám víc síly, jsem začala protahováním a mám chuť se začít pozvolna rozcvičovat, jenže ty atb mám předepsána na fáze (3 dny, 5 dní pauza, kontrola a zase 3 dny), tak jsem se chtěla radějc poradit :)

    FRAKTALEK: tchai-ti, díky za osvěžující tip
    KAREN:
    díky za info, zkusím, na co se budu cítit... doufám, že pozdrav slunci mi snad neuškodí :), ale z počátku jsem se necítila ani na něj.
    KAREN
    KAREN --- ---
    MEA: napr. u astangy se cvicit s teplotou, zanetlivym onemocnenim aj. nedoporucuje... ale jak pise LILY, tim zahratim se urychluje prubeh, ocista - mam zkusenost (a je dobry s tim pocitat), ze pokud mas neco jako lehkou rymicku ci skrabani v krcku a tyhlety "ofouknuti", jak si zacvicis (jedu fakt jen astangu, takze to neber nejak pausalne), pekne se to rozjede...
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    MEA: v knize "Wellnes, fitness" (autorka je docentka telesne vychovy na UK) jsem cetl, ze clovek by rozhodne mel cvicit i kdyz je nemocny. Samozrejme s rozumem - kdyz mam respiracni onemocneni, tak nepujdu behat.

    Podobne yang styl tchaj-ti je vytvoreny specialne pro "stare a nemocne", takze cvicit by se melo porad ale s rozumem to prizpusobovat svemu aktualnimu stavu (coz asi plati nejen o nemoci). Konkretneji ti bohuzel neporadim.
    LILY
    LILY --- ---
    MEA: s antibiotiky bych necvičila (aspoň prvních čtyři pět dnů), ale jinak když je člověk zvyklý cvičit každý den a má pocit, že na něj "něco leze", tak pokud si zacvičíš, tak to buď pomůže (tělo se zahřeje, vypotí a může to pomoct zbavit se těch mikrobů) nebo už je to v té fázi, kdy holt druhý den lehneš.
    MEA
    MEA --- ---
    mám takový dotaz...
    když jste nemocní, cvičíte?
    ráda bych dostala nějaké doporučení, zda cvičit a případně co cvičit, když jsem nemocná, oslabená, unavená a léčím se antibiotiky.
    zatím se jen tak lehce protahuju, jak zrovna cítím a snažím se moc nenamáhat, jenže jsem předtím dlouho necvičila a začala jsem zas před pár měsíci. jsem začátečník...
    MASOO
    MASOO --- ---
    ja chodila sem
    Divine Center
    http://www.divinecenter.cz/
    a stepanka mi sedla a opravovala tak akorat;)
    PETRF
    PETRF --- ---
    SLAUGHTER: Nic proti telocviku. Zdrave telo a mysl jsou zapotrebi sic je rozdil zda jsou prostredkem nebo cilem coz nasledne vede k rozdilu mezi bhogou a jogou. A prirozeny vyvoj kazde bytosti je odkloneni se od bhogy a hledani jogy sic kazdy to prozije v jinem case a samozrejme se muze pohybovat i na vlnach jednou smerujic vic tam a podruhe onam. A zadna praxe by nemela byt superimpozici nasich predstav, sic se nam po nejakem case pravdepodobne preji, pokud v ni nenalezneme zalibeni.
    :) Sic si rozumime, tak kazdy mame trosku jiny pristup (top-down a down-top)
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    PETRF: :-) k telocviku - ucel sveti prostredky. Motivace k praxi se samotnou praxi meni. Rozdil mezi bhogou a jogou nechapu jako praktikovani nejakych samoucelnych praxi - ty jsou jen nastrojem. Je to o zmene pristupu a zvedomeni.
    PETRF
    PETRF --- ---
    SLAUGHTER: To vis ze neni, vzdyt ne nadarmo hinduismus popisuje ctyri cile zivota arthu, kamu, dharmu a moksu. Coz muzes trosku srovnat s Maslowovou pyramidou ci hledat obdobu v procistovani caker atd. Nicmene vetsina z nas se ubira vice cestou bhogy nez jogy (vcetne me). A ne nadarmo Patanjali zacina slovicem Atha - znacici ze clovek jiz ma jiste znalosti a je na urcitem stupni vyvoje. A cviceni ve skupine ma sve vyhody i nevyhody, a chtel jsem pouze poukazat ze pro vetsinu z nas je motivace na urovni tela a mysli, nikoliv splynuti :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    LILY: samozrejme :-) ale ja jsm tam z ashtangy prisla, na webu, minimalne tom byvalem, naznacoval podobnost, a ja jsem byla zmatena, ze jsou veci jinak... asi jsem chtela napsat, ze oba hezky a citlive opravuji, ale kazdy cvici neco jineho.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam